Skocz do zawartości

DROP + THX Panda słuchawki bezprzewodowe


LoCzekk

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, Lord Rayden napisał:

Chodzi o nacisk na uszy ? Denony, także chyba 7200 mają zdaje się mniejszy nacisk padów na uszy. Czy pady są w 7000 większe ?

 

Niestety chodzi o pałąk i nacisk na środku. W sumie przywołane 7200 miały podobnie a z kolei 7000 nie mają tego w ogóle. Pady jak dla mnie jakościowo i wielkościowo są w porządku.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś poradziłęm sobie z naciskiem na czubek głowy. Czy ta apka o której wspomniano już się pojawiła ? Do EQ i Presetów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrobnę co nieco o Misiach Bambusowych THX

- dość ciężkie maszyny, jednolicie czarne, masywne. Stylizacja Darth Vader . Jednak na razie odsłuchy po godzinie, półtora nie sprawiały mi kłopotu.

- nacisk na uszy mocny, jak w PM3, może trochę mocniejszy. 

- niestety pojawia się nacisk na czubek głowy. Trzeba operować wydłużaniem pałąka. Wtedy znika. W każdym razie u mnie zadziałało

- łatwe parowanie z LG V30. LDAC.

- Nie porównywałem jeszcze 1:1 z Oppo PM3 ale to jednak inne granie. Nie takie słodkie, lekko zduszone. Bardziej otwarte, z większą sceną, moim zdaniem trochę "twarde". Równocześnie angażujące, na razie nie męczące (jak słuchawki z ostrą górą). Bas raczej punktowy i zwarty. No jest detal ale fajnie podany. Nie ma grania ala Tesla, z mocnymi wysokimi, suchego. Równocześnie nie lądujemy w jakiejś dźwiękowej dusznej dziurze. dźwięk wciąga, chce się słuchać.

- [mention=32878]Karmazynowy[/mention] ma chyba rację, że to nie sprzęt do pracy non stop w biurze. PM3 też raczej nie były do tego.

- pasują kable DIY od Oppo PM3.

- bez zasilania,po kablu grają bez problemu z DAPem.

 

Nie są to raczej słuchawki do szpanowania na ulicy, choć widoczne będą. Brązowe Shure Aonic 50, z przeszyciami na pałaku są chyba bardziej na pokaz.  Muszle Pand są grubsze niż w PM3 Nie ma widełek na muszle z obu stron, trzymają się na jednym pałąku każda muszla. Na razie trudno je zmieścić w któryś z woreczków na słuchawki (w PM3 to się udawało - chodzi o transport na ulicy w plecaku czy torbie. Na razie pozostaje etui).

Czy uszy spocą się na ulicy w Pandach ? Pewnie tak, podobnie jak w Oppo PM-3.

 

Sterowanie za pomocą joysticka z krzyżykiem sprawdza się. Łatwiej zwiększyć głośność niż w dotykowym panelu Aventho Wireless. Na szczęściu Pandy nie gadają po chińsku jak Meizu HD60.

 

Edit : Pandy mieszczą się w woreczku od Takstarów. 

Ez9BTxIVSKW59YWv8CxB_CONTROLSCHEME.jpeg.thumb.jpg.4eb17ad1c35aa693ffe6b6bc00f94a1b.jpg
Jakbyś miał ochotę zrobić chwilową wymianę i potestować XM4 to ja chętnie...

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, zdzichon napisał:

Przesadnego entuzjazmu u ciebie nie widzę ;)

Entuzjazm zwykle kończy się oklapnięciem . Do PM3 też "dochodziłem" stopniowo i teraz nadal je bardzo lubię. Tu w Pandach trudno jest mi się do czegoś doczepić, po prostu wkładam i słucham. Nie myślę "co tu można poprawić". Tak że jest dobrze. Nie żałuję wydanej kasy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja początkowo myślałem, że one mają bas podbity ale jak się okazało to Oneplus przy każdym nowym podpiętym urządzeniu BT z automatu dowala profil Dolby Atmos i to on podbijał bas. 😣 Po kilku dniach odsłuchów stwierdzam, że one są strojone neutralnie, bas robi za bardzo dobry fundament ale nie jest podbity jednak ale na szczęście chudy też nie. Góra też w odpowiedniej ilości ale bez ostrości, w gładkim stylu. Powiedziałbym, że zestroili je bardzo bezpiecznie. Przetworniki mają dobre, zniekształcenia niskie więc w teorii na EQ powinny bardzo dobrze reagować. Jak dla mnie skraje mają lepsze niż PM3, ale chyba nie są już tak czarujące jak oppo, zostały ucywilizowane. Generalnie w niczym wybitne ale też ciężko znaleźć jakieś słabości. Plus jest taki, że mimo dosyć równego strojenia to nie słychać cyfrowości typowej dla słuchawek BT, które są tak strojone, np AKG czy Beyery a zwłaszcza Bose. Pandy brzmią jak normalne słuchawki. Z innych BT, które jako jedyne się tym wyróżniały to znam tylko Dali.

 

Ogólnie nie ma WOW, ale myślę, że to mogą być te słuchawki, które docenia się z czasem.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Brak "suchości", cyfrowego nalotu. Strojone bezpieczniej aby nie czepiano się ich jak PM3 (te to albo kochano albo obrzydzano).

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Karmazynowy napisał:

Ja początkowo myślałem, że one mają bas podbity ale jak się okazało to Oneplus przy każdym nowym podpiętym urządzeniu BT z automatu dowala profil Dolby Atmos i to on podbijał bas.

Dzięki, sam na to nie wpadłem, a miałem właśnie podobne odczucia :D 

 

Jeśli ktoś ma problem z wymuszeniem najwyższej jakości LDAC w opcjach programistycznych (po wyjściu z opcji i ponownym wejściu ustawienie samo zmienia się na "optymalny", jest to ogólny problem w Androidzie 10, może jakiś producent to już poprawił, ale na pewno nie Oneplus), to znalazłem takie rozwiązanie:

1. Wejdź w opcje programistyczne i znajdź opcje dotyczące BT

2. Zmień liczbę bitów na próbkę z obecnej wartości na jakąkolwiek inną

3. Ustaw "Kodek dźwięku Bluetooth LDAC" na "Optymalizacja pod kątem jakości dźwięku"

4. Zmień liczbę bitów na próbkę do pierwotnej wartości

 

Dzięki temu ustawienie się poprawnie zapisze, niestety procedura musi być powtarzana za każdym razem po podłączeniu słuchawek.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, hafn napisał:

Dzięki, sam na to nie wpadłem, a miałem właśnie podobne odczucia :D 

 

Jeśli ktoś ma problem z wymuszeniem najwyższej jakości LDAC w opcjach programistycznych (po wyjściu z opcji i ponownym wejściu ustawienie samo zmienia się na "optymalny", jest to ogólny problem w Androidzie 10, może jakiś producent to już poprawił, ale na pewno nie Oneplus), to znalazłem takie rozwiązanie:

1. Wejdź w opcje programistyczne i znajdź opcje dotyczące BT

2. Zmień liczbę bitów na próbkę z obecnej wartości na jakąkolwiek inną

3. Ustaw "Kodek dźwięku Bluetooth LDAC" na "Optymalizacja pod kątem jakości dźwięku"

4. Zmień liczbę bitów na próbkę do pierwotnej wartości

 

Dzięki temu ustawienie się poprawnie zapisze, niestety procedura musi być powtarzana za każdym razem po podłączeniu słuchawek.

 

A co to za Oneplus?
U mnie na 7 PRO mam LDAC domyślnie, nie muszę w opcje programistyczne wchodzić, mam to ustawienie normalnie w opcjach BT.

 

Screenshot_20200818-093441.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Karmazynowy napisał:

 

A co to za Oneplus?
U mnie na 7 PRO mam LDAC domyślnie, nie muszę w opcje programistyczne wchodzić, mam to ustawienie normalnie w opcjach BT.

 

Screenshot_20200818-093441.jpg

sprawdź z jaką jakością ten LDAC masz, bo bywa różnie, choć napisane LDAC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A co to za Oneplus?

U mnie na 7 PRO mam LDAC domyślnie, nie muszę w opcje programistyczne wchodzić, mam to ustawienie normalnie w opcjach BT.

 

Screenshot_20200818-093441.thumb.jpg.ded69128452b6857145542bcdad619dc.jpg

Jesli nie zmienisz w opcjach programistycznych to Android automatycznie dobiera bitrate. W większości przypadków jest to max 660kbs a często tylko 330kbs. W opcjach programistycznych można wymusić maksymalny bitrate czyli 990kbs. Nie każdy telefon i odbiornik BT sobie jednak z takim poradzi. Generalnie jeśli zależy nam na max jakości warto wejść w opcje programistyczne i wymusić max bitrate. Wada jest taka, że trzeba to robić po każdym podłączeniu słuchawek. Andrut nie zapamiętuje tego ustawienia.

A wg pomiarów LDAC 330kbs daje gorszą jakość niż standardowy aptX.

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Karmazynowy też mam 7 Pro, na tym screenie co wysłałeś też mam LDAC, ale chodziło mi o opcje programistyczne:

op.thumb.jpg.3eb08e60b636363164fa10e1d362f944.jpg

@gentillo i @Luqart wyjaśnili już :) 

Od siebie dodam, że w mieszkaniu nie mam żadnych problemów z 990kb/s, nie ma żadnych przycięć ani trzasków. Podejrzewam, że w komunikacji miejskiej może być gorzej, ale nie miałem jeszcze okazji sprawdzać.

Edytowane przez hafn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś po głowie mi kiedyś chodziło, że LDAC miał być bezstratny. Ale oczywiście tak nie jest. 330 - wg mnie jakość zdecydowanie poniżej oczekiwań. Przy 990 rewelacja i rozbija bank - jakość CD. Hires to hires - nigdy nie uważałem, że po BT to pójdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Nicodem napisał:

Jakoś po głowie mi kiedyś chodziło, że LDAC miał być bezstratny. Ale oczywiście tak nie jest. 330 - wg mnie jakość zdecydowanie poniżej oczekiwań. Przy 990 rewelacja i rozbija bank - jakość CD. Hires to hires - nigdy nie uważałem, że po BT to pójdzie.

@Nicodem on jest mniej stratny, a nie bezstratny, bład pewne w tłumaczeniu z japońskiego 🤣😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie dawać AVRCP ? Ja mam opcje od 1.3 do 1.6

 

U mnie na V30 Pandy łączą się po LDAC (z SR 15 po aptX HD). W opcjach BT jest od razu najlepsza jakość Audio. Ale w opcjach programisty jest jakość Adaptacyjna i trzeba zmieniać ręcznie na najlepszą jakość Audio.

 

Pandy na zakupach - pieszo. Całkiem niezła izolacja. z muzyką tłumienie ulicy jakieś 80-90 %. Tramwaju jeszcze nie próbowałem. Nie było dziś 30 stopni więc pocenie uszu w normie. Na szyi wiszą wygodnie.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Nicodem napisał:

Przy 990 rewelacja i rozbija bank - jakość CD. Hires to hires - nigdy nie uważałem, że po BT to pójdzie.

A idzie ;) Ale muszę przyznać, że odkąd testuje bt w różnych telefonach (Samsungi, Pixele, LG), to najbardziej stabilny przy wymuszeniu 990 kbps jest OnePlus. Niby nie jest to "muzyczny" telefon, a z LDAC w najwyższej jakości radzi sobie bez zająknięcia (parowane z radosne es100).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sprawa, że Pandy działają z PC (WIN10) przez kabel USB, a więc podajemy cyfrowy sygnał w pełni bezstratnie i korzystamy z THX-a w Pandach.

Po tym jak zapiszemy preset EQ w Pandach poprzez apkę to będzie on aktywny w takim połączeniu.

 

Wczoraj słuchałem Pand jakieś 6h ciągiem - dźwięk nie męczy a to plus 👍

Mam też pod ręką nowe Momentum M3 dla porównania. Tu po dwóch godzinach ból głowy, głównie od dominującego basu.

 

Sennheisery jednak wygodniejsze, głównie dlatego, że lżejsze.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Karmazynowy napisał:

Ciekawa sprawa, że Pandy działają z PC (WIN10) przez kabel USB, a więc podajemy cyfrowy sygnał w pełni bezstratnie i korzystamy z THX-a w Pandach.

Po tym jak zapiszemy preset EQ w Pandach poprzez apkę to będzie on aktywny w takim połączeniu.

 

Wczoraj słuchałem Pand jakieś 6h ciągiem - dźwięk nie męczy a to plus 👍

Mam też pod ręką nowe Momentum M3 dla porównania. Tu po dwóch godzinach ból głowy, głównie od dominującego basu.

 

Sennheisery jednak wygodniejsze, głównie dlatego, że lżejsze.

Mam teraz M3 i w zasadzie chciałem się przesiąść na Pandy.

Możesz napisać coś więcej o dźwięku w obu? 

I coś o izolacji, bo w M3 dla mnie ANC praktycznie nie istnieje.

 

M3 to mają bas. XM3 czy XM4 wysiadają.

Edytowane przez Luqart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Luqart napisał:

Możesz napisać coś więcej o dźwięku w obu?

 

Posłuchałem M3 z 3 godziny tylko. Jak dla mnie mają za dużo basu, jest przytłaczający. Bardzo rozrywkowe brzmienie, góra oczywiście ostrawa bo cyfrowa i mało rozdzielcza. Przestrzeń i średnica spoko. Bardzo różnie brzmiące słuchawki, po M3, Pandy będą Ci się wydawać bardzo płaskie w dźwięku, są zdecydowanie bardziej neutralnie strojone bez żadnego wybijającego się pasma. Nie za bardzo jest co tu porównywać, Pandy to inna klasa dźwięku ale też zupełnie inna charakterystyka. Ergonomicznie Sennki lepsze, ale Pandy są OK.

 

Izolacje ciężko mi sprawdzić bo słucham w cichym biurze/domu. ANC w M3 jest takie o, jest bo jest. Pandy to pasywna (ale dobra) izolacja więc odkurzacza np. nie wytłumią, słychać go. Wydaje mi się, że nawet średnie ANC lepiej wytłumia niskie dźwięki niż brak ANC jak w Pandach.

 

Jak znasz Focal Listen to Pandy właśnie idą w podobną stronę ale z lepszym basem oraz bez odchudzenia w niższej średnicy.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Karmazynowy napisał:

Ciekawa sprawa, że Pandy działają z PC (WIN10) przez kabel USB, a więc podajemy cyfrowy sygnał w pełni bezstratnie i korzystamy z THX-a w Pandach.

Po tym jak zapiszemy preset EQ w Pandach poprzez apkę to będzie on aktywny w takim połączeniu.

Czyli w kompie potrzeba USB C albo przejściówkę na USB A ?

Nie ma jeszcze apki - prawda ?

 

"Dawno temu na Dzikim Zachodzie" bardzo lubiłem pierwsze Momentum, miałem nawet obie wersje (kablowe) - duże i małe, dokupowałem do nich kable. To były niezłe słuchawki. A teraz mówisz @Karmazynowy że Wireless MK3 to basowe potwory "głowobóle" ? Jak Ty to.piszesz to już wiem że miałbym.podobne odczucia.

W Meizu HD60 @Perul usiłuje pozbyć się (pode mnie) zbyt dużej ilości basu...

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności