Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Potrzebny substytut dźwięku z LG V30 (zmiana telefonu na S10e)


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, żaden ze mnie znawca audio i w ślepym teście na swoim setupie nie odróżniłbym np. streamingu pomiędzy spotify a tidal masters, jadnak właśnie przesiadłem się z LG V30 na Samsunga S10e i jestem zrozpaczony :( Przy zakupie Samsunga myślałem sobie: "świeży flagowiec z wyjściem słuchawkowym ...to musi być przecież co najmniej tak sama jakość co w kilkuletnim LG... jeszcze jakieś Dolby Atmosy itd." 
A tu kicha! W bezpośrednim zestawieniu tych telefonów na moim poniższym setupie V30 miażdży dźwiękiem S10e i żadne atmosy i inne "super" ustawienia audio nie pomagają... 

 
Mój setup, z którego byłem zadowolony to: Spotify/Tidal + LG V30 + beyerdynamic DT 770 PRO 250 OHM (może jedynie czasami mogłoby być głośniej)

Teraz niestety nie mam już V30'tki, a chciałbym wrócić do poziomu przyjemności z słuchania muzyki, którą oferował...
Jestem laikiem więc dla mnie poszukiwanie teraz substytutu to jak błądzenie we mgle. Pomyślałem, że dla wielu z Was to pewnie pikuś rzucić kilkoma nazwami produktów nie droższych od używanego V30, które spełnią moje oczekiwania. Słucham tylko muzyki streamowanej ze spotify/tidal.
Pomożecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)))))))))))))) dziękuję! a czy byłbym wybredny jeśli zechciałbym aby urządzenie, do którego będą wpięte słuchawki nie było wpięte kablem do smartfona? Czyli bezprzewodowo smartfon do "urządzenie" i słuchawki kablem do "urządzenia"? Czy to już schody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz BTR5 od Fiio. Wyjście 3,5 SE i 2,5 Balans. I do tego do kupienia  za kilkanaście złotych drożej niż z Chin w mp3store (549 pln)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to już jednak półka cenowa blisko używanej v30. Czy ewentualnie używane poprzednie generacje BTR1 BTR3 wciąż dadzą nie gorsze rezultaty od takiej V30?

1 minutę temu, side napisał:

@cmykLub taniej, a wcale niewiele gorzej Radsone es100.

W tej recenzji masz trochę porównań tego sprzętu https://kropka.audio/test/wzmacniacze/fiio-btr5-recenzja/

a to już przystępniej, biorę się więc za lekturę a po zakupie nie omieszkam podzielić się rezultatem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, cmyk napisał:

a to już jednak półka cenowa blisko używanej v30. Czy ewentualnie używane poprzednie generacje BTR1 BTR3 wciąż dadzą nie gorsze rezultaty od takiej V30?

BTR3 nie ale nie ma balansu. Jeśli nie potrzebujesz Balansu to z ali za 55 $ BTR3 dostaniesz. BTR1 nie polecam, mam i wiem, że Fiio pośliznęło się na tym modelu. Cały metalowy i problem z zasięgiem i lepszych kodeków nie obsługuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Jaro54 napisał:

BTR3 nie ale nie ma balansu. Jeśli nie potrzebujesz Balansu to z ali za 55 $ BTR3 dostaniesz. BTR1 nie polecam, mam i wiem, że Fiio pośliznęło się na tym modelu. Cały metalowy i problem z zasięgiem i lepszych kodeków nie obsługuje

balans rozumiem jako zmiana natężenia dźwięku "lewo/prawo" -klops? czy o to chodzi? Chyba mi nie potrzebne w słuchawkach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, cmyk napisał:

balans rozumiem jako zmiana natężenia dźwięku "lewo/prawo" -klops? czy o to chodzi? Chyba mi nie potrzebne w słuchawkach...

Nie nie o to, gniazdo zbalansowane ma cztery styki plus/ minus lewa/ prawa słuchawka. Zwykły ma tylko trzy prąd lewa/ prawa plus wspólna masa. Z gniazda zbalansowanego więcej prądu i trudniejsze słuchawki napędzisz np Pinnacle P1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio nabyłem iBasso DC01 głównie do kompa, ale do V30 też można podpiąć. Dźwięk z tego maleństwa jest lepszy niż z V30, po przesiadce z iBasso na V30 dźwięk wydał mi się ostrzejszy. Ale nie wiem jak duża jest różnica w stosunku do wspomnianego powyżej niezbalansowanego DC02.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zakupiłem w mp3store BTR5, ale niestety okazał się być niedostępny więc wpadł mi jako zamiennik Radsone ES100. Zestaw daje radę. Prosto z pudełka grał jednak nawet odrobinę ciszej niż dźwięk z V30. Dźwięk na moje amatorskie ucho zdaje się być trochę bardziej miękki w porównaniu do tego z V30. 
Trochę pokombinowałem z ustawieniami, których zrzuty ekranu podpinam do tego wpisu. Wydobyłem trochę więcej mocy i słuchawki mogą teraz zagrać odrobinę głośniej od wpiętych V30. Ale ogólnie nie czuję jakiejś istotnej zmiany na plus porównując z V30. Po prostu spisuje się jako jego zamiennik, trochę wygodniejszy bo kabel nie dynda z telefonu. 

Screenshot_20200206-212335_EarStudio.jpg

Screenshot_20200206-212344_EarStudio.jpg

Screenshot_20200206-212354_EarStudio.jpg

Screenshot_20200206-212403_EarStudio.jpg

Screenshot_20200206-212548_EarStudio.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kolega ma LG V30 i mówi, że radio kuchenne za ~150 zł gra nieporównywalnie lepiej.

 

Z drugiej strony to jest tylko smarkfon, do pogadania, wysłania SMS-a, sprawdzenia poczty, itp. OK. Ale smarkfon nie zastąpi sprzętu grającego, tak jak wbudowana w niego kamera nie zastąpi aparatu fotograficznego z porządną optyką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, CCpl napisał:

Kolega ma LG V30 i mówi, że radio kuchenne za ~150 zł gra nieporównywalnie lepiej.

 

Z drugiej strony to jest tylko smarkfon, do pogadania, wysłania SMS-a, sprawdzenia poczty, itp. OK. Ale smarkfon nie zastąpi sprzętu grającego, tak jak wbudowana w niego kamera nie zastąpi aparatu fotograficznego z porządną optyką.

To chyba kolega kupił podróbkę V30 z ali za 20 $. 

Wypowiedź twoja i twojego kolegi świadczy o nieznajomości V30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 22.02.2020 o 20:23, CCpl napisał:

Kolega ma LG V30 i mówi, że radio kuchenne za ~150 zł gra nieporównywalnie lepiej.

 

Z drugiej strony to jest tylko smarkfon, do pogadania, wysłania SMS-a, sprawdzenia poczty, itp. OK. Ale smarkfon nie zastąpi sprzętu grającego, tak jak wbudowana w niego kamera nie zastąpi aparatu fotograficznego z porządną optyką.

 

Radio kuchenne z całą pewnością ma większy głośnik, to i pewnie gra w tej kuchni lepiej. Tak samo jak aparat w telefonie spisze się w terenie lepiej, jak pełna klatka zamknięta na dnie szafy.

Edytowane przez SlawekR
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, marek_m napisał:

Czytajcie tytuł wątku - tu nie chodzi o dźwięk, a o jego substytut !

W tej kategorii radio kuchenne wygrywa "hands down" :D 

 

Faktycznie masz rację, zwracając uwagę na istotę czyli "substytut". Ale to nadal racja połowiczna, bo w takim razie to telewizor w kuchni byłby jeszcze lepszy od radia, jeśli to ma być substytut dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności