Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

AMP or AMP/DAC dla HD660s


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Kupiłem dzisiaj słuchawki Sennheiser hd660s. Robiłem odsłuch w sklepie na odtwarzaczu ASTELL&KERN A&ULTIMA SP2000 za 17 000 zł. Grały wspaniale!
Przyszedłem do domu, podpiąłem je pod mojego zintegrowanego Realteka AC897 w PC i się prawie rozpłakałem. Spodziewałem się, że będzie gorzej, ale nie że aż tak.
Dodatkowo słyszę szumy z płyty głównej... 
Nie zostaje mi nic innego niż zakup wzmacniacza.

Obecnie posiadam Topping d10, pod którego mam podpięte głośniki aktywne.
Słyszałem, że do hd660s najlepiej kupić wzmacniacz lampowy (ale niekoniecznie).

1. Przychodzi mi do głowy xDuoo TA-10, który równocześnie ma  funkcję DACa. Nie jest on jednak "prawdziwie" zbalansowany (czy to robi tak naprawdę jakąś różnicę?) Zalecali mi zakup do hd660s w sklepie.
2. Druga opcja to xDuoo TA-20, który nie ma DACa ale mogę go połączyć z Toppingiem swoim prawda? Wypada jednak bardzo słabo na https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/xduoo-ta-20-tube-balanced-headphone-amplifier-review.10118/
3. Może poczekam chwilę na Dx7 pro na kościach SABRE. Tutaj jednak nie wiem czy będzie mi odpowiadało brzmienie bo jest inne, mnie podbarwione. Tutaj to już całkiem spory wydatek, jestem w stanie go ponieść.

Mam jeszcze 2 pytania ponieważ jestem "zielony":
a) Jeśli podłączę Topping10 do xDuoo TA-10, a potem zarówno głośniki aktywne jak i słuchawki do xDuoo TA-10 to jaki DAC będzie grac? Czy to będzie kombinacja obydwu? Czy w zależności jaka kolejność toru, to zagra ostatni. Czy w tym wypadku Topping d10 będzie pomijany? Boję się trochę tego, bo nie chcę, aby moje głośniki dostały jeszcze więcej cieplejszego brzmienia.
b) Czy jeśli podłącze osobno przez USB Topping d10 z głośnikami pod PC i osobno xDuoo TA-10 do PC przez USB to wszystko będzie normalnie działać? Nie widziałem jeszcze nigdzie takiej kombinacji. Ma to jakiś sens?
Jak to się ma do zakłóceń, czy będą większe?


Interesuje mnie tylko nowy sprzęt i możliwość zakupienia go u nas w kraju.

Edytowane przez rennoxxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, espe0 napisał:

A jaka kwota inwestycji?

Chciałem gdzieś 1500 ale jak by mi przyszło zapłacić 2500 to też mogę dać. Wtedy już natomiast widzi mi się  AMP/DAC combo. Dlatego pomyślałem o Topping DX7 PRO. LDAC by się przydał w sumie. 

Edytowane przez rennoxxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, whero napisał:

feliks audio / sinus audio - trzeba być patriotą


Jedyne co pasuje w cenie to Felix Echo. Jest to jakaś opcja. Chociaż ogromne jest to pudło. Wolałbym cos mniejszego i nie w tym kolorze.
W dodatku lubię się czasami napić i posiedzieć przy muzyce. Czuje że się poparzę nie raz jak tych lamp jest tam tyle i nie są osłonięte jakoś ;)


 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Play napisał:

idź do sklepu i posłuchaj kilka combo. to już jest duża kasa i szkoda jest kupić coś poleconego w ciemno na forum


Zawsze można zamówić online i zwrócić. Mogę zamówić różne trzy a potem 2 odesłać. To też jakiś sposób :)

 

1 minutę temu, kuman napisał:

czemu nie po prostu nowy aune x1s pro, jest na sabre tak jak chcesz, ma poprawiony wzmak w stosunku do poprzedniej wersji.

wtedy mozesz sprzedaz toppinga.


Do 660s SABRE jest wręcz niepolecany z tego co przeczytałem na różnych forach. Mówi się, że dźwięk się jeszcze bardziej rozjaśnia i wyostrza. 
Dlatego też nie do końca jestem przekonany do tego DX7pro bo on też jest na tych kościach. 

Z drugiej strony niektórzy mówią, że nie ma różnicy między ukłądami AKM a ESS bo to niemożliwe żeby one kreowały dźwięk. Nie wiadomo kogo słuchać ;)
Jeśli miałbym kupić AMP/DAC combo tranzystorowe to na pewno będę celować w obsługę BT i LDAC.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, rennoxxx napisał:

Z drugiej strony niektórzy mówią, że nie ma różnicy między ukłądami AKM a ESS bo to niemożliwe żeby one kreowały dźwięk. Nie wiadomo kogo słuchać

 

Najlepiej własnych uszu. Między DACami na tej samej kości, np przytoczonej ESS potrafią być słyszalne różnice ale to nie tylko kwestia samej kości a raczej całego projektu, zasilania itd.

 

Do 660s to poleciałbym CMA400i np.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Karmazynowy napisał:

 

Najlepiej własnych uszu. Między DACami na tej samej kości, np przytoczonej ESS potrafią być słyszalne różnice ale to nie tylko kwestia samej kości a raczej całego projektu, zasilania itd.

 

Do 660s to poleciałbym CMA400i np.


Wygląda nieźle ale nie ma BT ani pilota co by mi się przydało do głośników. Jak już mam wydać 3000 to jest to dla mnie "must have".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest masa sprzetu w roznych przedzialach cenowych, albo kupujesz w ciemno po rekomendacji albo lepiej podjedz do sklepu/f i posluchaj kilku rzeczy

Aune X1s pro

jest nowy ifi zen z wyjsciem 4.4 albo ifi nano black label oba na kosciach dsd1796 bodajze.

jest massdropowy wzmak CTH, multum lampowych tanszych jak little dot, czy innych.

jest róźnica w dacach i jest róźnica we wzmakach.

Sęk w tym że dal ciebie to nie ma róźnicy bo najpierw musiałbyś wielu rzeczy posłuchać by wyrobić sobie opinie i mieć punkt odniesienia.

 

jest xduoo na allgro:

xDuoo TA-03S na njanowszej podwojnej kosci od CS(tej samej co w ibasso dx160) dodatkowo lampowy(chociaz tu pewnie i tak lampy do wymiany)

nowy fiio K5 pro

 

i tak w nieskończoność.......

 

bluetuufa maja nowe małę ifi tylko nie wiem czy ldac....

 

 

Kwestii twojego dylematu z polaczeniem:

Sprobuj tego któregoś z xduoo w ten sposob uzyskasz dostep do dwóch rożnych dacow i jednego wzmaka.

 

xduoo ma wejscie analogowe i wlasny dac.

topping tylko wyjscie.

 

glosniki podlaczysz rozdzielajac sygnal z topping d10 

druga pare podlaczasz do xduoo i wtedy masz sabre plus wzmak lampa

 

albo podlączasz jako powyzej i xduoo podlaczasz usb i wtedy dziala jako dac/amp i pewnie odcina sygnal z wejsc bo przelacznika tam nie widzę.

 

jeśli potrzebujesz bluetoofa i ldac to jest masa nadajnikow na amazonie.de w okolicach 40 euro.

 

Edytowane przez kuman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram cma400i, stworzony do hd6xx, zobacz sobie aune s6. Nie polecam x1s, on kompletnie nie pasuje do Sennheiserów 6xx. Te słuchawki trudno odpowiednio zasilić. Wiem z własnego doświadczenia :)

Edytowane przez Pioj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Pioj napisał:

Popieram cma400i, stworzony do hd6xx, zobacz sobie aune s6. Nie polecam x1s, on kompletnie nie pasuje do Sennheiserów 6xx. Te słuchawki trudno odpowiednio zasilić. Wiem z własnego doświadczenia :)

 

660s brzmią inaczej niż 6XX (650) ale to co napisałeś ma zastosowanie dla 660s jeszcze bardziej niż dla 6XX.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Karmazynowy napisał:

 

660s brzmią inaczej niż 6XX (650) ale to co napisałeś ma zastosowanie dla 660s jeszcze bardziej niż dla 6XX.

Napisałem nieładnie. 6xx mam na myśli wszystkie słuchawki z serii sześćset od Sennheisera.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, neonlight napisał:

No to dla mnie np. 6XX/600 i 650 tak niespecjalnie z CMA400i i ogólnie z Questyle'ami, poza Twelve, prędzej jakiś Burson. ;)

 

Do 660s/58X lampa to "must have", imo, CMA400i też "od biedy". ;)

 


Jaka konkretnie Ci chodzi po głowie? Biorę pod uwagę jedynie zakup w Polsce.
Niedługo wychodzi xduoo-ta-30. Może ta pozycja? (Fajnie że ma LDAC). Na allegro może będzie. Są tam też obecnie xduoo-ta-10 i xduoo-ta-20.


Wybiorę się niedługo do sklepu mp3 store we Wrocławiu i posłucham jak mi pozwolą dla porównania:
1. Aune S6 pro
2. Smsl 500
3. CMA400i

I jakiejś lampy dla porównania. Najtańsza to chyba
WOO AUDIO WA3, któej i tak nie kupię ale chociaż zobaczę jak gra

Edytowane przez rennoxxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam za dużego doświadczenia z typowymi lampowcami, jedynie hybrydy typu Cayin HA-1/HA-3, Musical Fidelity X-Can v.3, Aune T1, Music Hall 25.2(?), ewentualnie świetny Phast Headphone SE, ale to już duży wydatek rzędu 5kzł. Najlepiej, jakby wypowiedział się ktoś obeznany w temacie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kupiłem DX7pro od Topping. To ponoć bardzo czysto grający DAC/AMP. Poczekam aż przyjdzie i porównam sobie go z jakąś lampą w mp3 store. Wtedy zdecyduje.

Od mądrzejszych od siebie słyszałem, że lepiej kupić czysto grający DAC/Amp niż taki co "koloryzuje" dźwięk i ewentualnie skorzystać z EQ na własne potrzeby.
Zmiana dźwięku wynika nie za samego używania lampy a z faktu wyższej rezystancji wyjściowej urządzenia. Dlatego np. taki Darkvoice 336se otl brzmi tak "dobrze".
Z tego co się dowiedziałem, w przypadku HD660s, zmiana rezystancji wyjściowej  z 2 ohm na 100 ohm wpłynie na pasmo przenoszenia w  następujący sposób:



image.png.57b1bc6fb4b9f6d560e858ed4dc6e53e.png
 

Wychodzi na to, że górna część pasma się nie zmieni. Dolny, środek ulegnie zmianie (na czym by mi zależało).
Wydaje mi się natomiast, że taki sam efekt jestem w stanie uzyskać poprzez EQ Apo.
 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę troche temat zeby nie zakładać kolejnego podobnego a rozwiazać swoj dylemat.

Również posiadam te słuchawki i aktualnie graja pod aim808 lecz przyszedł czas aby pozwolić im rozwinąć skrzydła, chciałbym dodać im basu i nie ingerować mocno w resztę pasm, czytając wiele wątków na forach doszedłem do wniosku ze powinienem iść w stronę lampowych wzmacniaczy(zdaje sobie sprawę ze zabarwia mi dźwięk) i tutaj rodzą się moje pytania, mianowicie który wariant pozwoli tym słuchawkom rozwinąć skrzydła jak najmocniej.  Źródło to komputer pc, pliki flac i dsd, foobar2k, budżet wynosi 1300 zl lecz w przypadku konkretnego wzrostu jakości jestem w stanie dozbierać do 2000zl.

1. little dot mk2 + dac( myślałem nad topping d10)
2.  Darkvoice 336se + jakis dac, tylko jaki?( lecz na początku grałby pod aimem aż dozbieram resztę funduszu)
3. schiit audio Valhalla2 + jaki dac?  


Dzieki za pomoc ! :D

Edytowane przez Czaru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności