Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Fiio UTWS1 MMCX a słuchawki


Mihu83

Pytanie

Panowie, tak się zastanawiam nad zakupem Fiio UTWS1 MMCX ale... jakie słuchawki dobrze zagrają z tym ustrojstwem?

 

Początkowo myślałem o Tin HiFi P1 ale to planary, więc pewnie Fiio ich nie udźwignie.

 

Polecicie coś w miarę naturalnego, nie chudego, nie anemicznego?

 

Jeżeli chodzi o kwotę, to im taniej tym lepiej, powiedzmy, że maksymalnie do 600, może 700 zł.

 

A, oprócz dźwięku, priorytetem jest izolacja od otoczenia.

Edytowane przez Mihu83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1
15 godzin temu, Mihu83 napisał:

Super, zatem czekam na info. FCL8 w wersji s?

 

Nie masz przypadkiem FH5? Trochę mnie kuszą.

Już nawet nie pamiętam czy mam zwykła, czy 'S' - różniły się tylko przewodem z tego co pamiętam.

FH5 nie mam niestety. Aktuaknie nic porównywalnego do FLC8; final audio heaven IV, KZ ZST, Sabbat E12 ultra, 1more stylish. A z adapterów TRN BT20S, wspomniany fiio UTWS1 i Hiby W5. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
59 minut temu, misiekkb napisał:

Znam takich, którzy po posłuchaniu UTWS1 z Meze Rei Penta, powiedzieli po co mi chodzić z Fiio M11, jak UTWS1 robi robotę i dźwięk jest "crispy".

No tak, tylko Rei Penta to nie ten przedział cenowy, który mnie interesuje...

Godzinę temu, Homzik napisał:

Polecam zacząć od lektury testu @maciux , który wspomina o P1 - https://kropka.audio/test/inne/fiio-utws1-recenzja/

Czytałem i dlatego P1 raczej odpuszczę, natomiast większość słuchawek jest opisana zdawkowo i jeżeli ktoś nie miał z nimi do czynienia, to ciężko mu określić czy dany model przypasuje.

Brałem pod uwagę Ibasoo it01 ale obawiam się, że może to być zbyt funowe/zmulone granie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 16.01.2020 o 00:10, Mihu83 napisał:

No tak, tylko Rei Penta to nie ten przedział cenowy, który mnie interesuje...

Czytałem i dlatego P1 raczej odpuszczę, natomiast większość słuchawek jest opisana zdawkowo i jeżeli ktoś nie miał z nimi do czynienia, to ciężko mu określić czy dany model przypasuje.

Brałem pod uwagę Ibasoo it01 ale obawiam się, że może to być zbyt funowe/zmulone granie.

Jak dotrą adaptery to mogę sprawdzić jak sobie radzi wspomniany Fiio z FLC8 i sprawdzić czy faktycznie jest tym samym co tańszy TRN BT 20S.

Edit: Fiio nawet się przyznaje do tego: "The uTWS1 is manufactured by TRN, but it is different from the TRN's. We have made some improvement in the circuit part in order to reduce the bakground noise. But when pairiing with the high sensitivity headphone, the background noise may be noticeable still.

Best regards"

Edytowane przez Damix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 godzin temu, Damix napisał:

Jak dotrą adaptery to mogę sprawdzić jak sobie radzi wspomniany Fiio z FLC8 i sprawdzić czy faktycznie jest tym samym co tańszy TRN BT 20S.

Edit: Fiio nawet się przyznaje do tego: "The uTWS1 is manufactured by TRN, but it is different from the TRN's. We have made some improvement in the circuit part in order to reduce the bakground noise. But when pairiing with the high sensitivity headphone, the background noise may be noticeable still.

Best regards"

Super, zatem czekam na info. FCL8 w wersji s?

 

Nie masz przypadkiem FH5? Trochę mnie kuszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 18.01.2020 o 22:04, Mihu83 napisał:

Bardziej mi chodzi o sprawdzenie jak sobie radzą z UTWS1. Jeżeli się nie zagrają, to nic mi po nich, nie chcę już słuchawek na kablu.

Wysłane z mojego LM-V405 przy użyciu Tapatalka
 

Mam je w końcu u siebie, adaptery dotarły. 

Czy to TRN BT20S jest tym samym co fiio UTWS1? Tak i nie jednocześnie :D.

 

 

Do fiio UTWS1 dodają w gratisie całkiem ładne etui, które pomieści iemy z adapterami i przewód. Co i tak nie usprawiedliwia różnicy w cenie.

 

Różnice w budowie widać na zdjęciach. Fiio ma oznaczone kolorem prawa i lewa słuchawkę, minimalnie inna obudowę zarówno pod względem kształtu jak i koloru.

Przyciski pracują identycznie ale komunikaty są ciszej odtwarzane na UTWS1. 

 

najważniejsze, czyli dźwięk:,

Generalnie ten sam, ale wydaje mi się że TRN BT20S mają wiecej wyższego basu i ogólnie tyci ciepłej przez to grają.

Natoniast fiio faktycznie 2 razy mniej szumią na niskim poziomie głośności. Szum jako tak jest słyszalny przy pierwszych 2-3 'kreskach' głośności, później to już zależy od muzyki, jak są chwile ciszy, czy sam wokal bez instrumentów to utrzymuje na się na słyszalnym poziomie niestety. Mnie to jakiś nie przeszkadza. O dziwo na  FLC8 kilkukrotnie mniej słychać ten szum niż na KZ ZST. 

 

Podsumowując:

 

Istotne różnice:

-Fiio UTWS1 zdecydowanie droższe, o 15-20$. Polskiej ceny to nawet nie skomentuje z grzeczności.

-Fiio UTWS1 zdecydowanie mniej szumią.

-Etui w zestawie.

 

Brak istotnych różnic:

- w dźwięku

- wykonaniu.

 

Dodam jeszcze, że oczywiście nadal nie ma sensu porównywać takich rozwiązań pod względem dźwięku do dedykowanych odtwarzaczy czy odbiorników BT typu Fiio BTR5, Hiby W5, ES100.

IMG_20200124_174022.jpg

IMG_20200124_174352.jpg

IMG_20200124_174005.jpg

Edytowane przez Damix
  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Mihu83 pomyśl nad zestawem Mee P1 i BT20s. Używam od jakiegoś czasu i za każdym razem kiedy zaczynam słuchać muzyki zastanawiam się jak to jest możliwe, że to tak dobrze gra :) Nie ma tu absolutnie żadnego zmulenia w dźwięku. To fajne naturalne brzmienie, dynamiczne, klarowne i przejrzyste. Osobiście nie odczuwam braków w żadnym paśmie, jest dokładnie tak jak lubię :) Mee P1 mam od dawna i znając je oraz ich apetyt na moc źródła byłem praktycznie przekonany, że BT20s sobie z nimi nie poradzi i pójdzie na od razu na sprzedaż, a ja zostanę z Mee P1 na kablu. No cóż, powiem tylko tyle, że nie pamiętam kiedy ostatnio podpinałem do nich kabel ;) 

 

Ps. Obecnie Mee P1 są w całkiem niezłej cenie ok 550 PLN na Amazon.de. Oryginalne tipsy Mee są całkiem niezłe, ale ja używam ich z Epro Horn pasujące do nich znakomicie zarówno ergonomicznie jak i dźwiękowo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kiedyś myślałem o P1 ale jakoś nigdy się nie skusiłem, chyba głównie ze względu na prądożerność.
Swoją drogą, jakoś mi nie wyskakują na Amazonie, tylko P2.

Patrząc na to, co tu zostało napisane o UTWS1, dochodzę do wniosku, że chyba trzeba przeboleć kabel i może kupić UP4 albo BTR5. Ewentualnie odpuścić sobie na jakiś czas i zadowolić się MTW100BA.

Na horyzoncie majaczą też nowe doki ATH z ANC i może warto będzie na nie poczekać.

Wysłane z mojego LM-V405 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki za link. Nie wiem dlaczego, ale w apce amazonu nie pokazywało mi P1.

Wysłane z mojego LM-V405 przy użyciu Tapatalka

@LuQi Jeszcze taka kwestia odnośnie P1 - orientujesz się może, czy LG V40 da radę je uciągnać?

Wysłane z mojego LM-V405 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mały updejt - dzisiaj dotarły P1 i już prosto z pudełka jest... miazga. Bardzo fajny dźwięk, super wygoda I bardzo dobra izolacja od otoczenia.

Z V40 grają super, teraz muszę je sprawdzić z BT20S albo UTWS1.

Edytowane przez Mihu83
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nom, przypasowały bardzo. FH5 są fajne ale jednak wolę tą "zwiewność" P1. Wydaje mi się, że P1 mają więcej przestrzeni, choć możliwe że nie mam dobrego źródła pod Fiio.

 

Słucham albo po kablu, podpięte bezpośrednio do V40 albo wpięte w Shanlinga UP4. Mam jeszcze UTWS1 ale nie chce mi się co chwilę przepinać.

 

Jedyne zastrzeżenie jakie mam do P1, to kable... straszna lipa, wolę ten od FH5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
14 godzin temu, Mihu83 napisał:

Ergonomicznym, dźwiękowo nie mam zastrzeżeń.

Używam mniejszych bi-flangów, ewentualnie tripple-flangów jeżeli potrzebuję większej izolacji.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk Pro

Na biflangach nie brakuje Ci basu w P1 ?

Z V40 dokładasz jakąś przejściówkę do P1 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie bardzo, choć zależnie od repertuaru i nastroju, czasami podbijam lekko dół i ścinam górkę.

Tak, czasami wpinam prześciówkę + adapter impedancyjny DUNU. O dziwo, muszę to robić jeżeli mam podpięty kabrl Fiio, ze stockowymi kablami Quad Dack od razu odpala większą moc.

Wysłane z mojego LM-V405 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności