Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

DAC AMP do NightHawk i innych


StAc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Powoli jadą do mnie NightHawki i stąd moje pytanie. Jakie stacjonarne combo będzie najlepiej pasowało do Jastrzębi. Później chciałbym ogarnąć jakieś AKG K701, Fostexy TH610 czy jakieś planary, ale aktualnie synergia z AQ to priorytet. Na razie czytałem opinie o:

Burson Playmate Vivid

Aune S6 Pro

ifi iDSD micro Black Label (tu mnie ciekawi czy ktokolwiek go słuchał. Sam jestem na niego "nahajpowany" bo ifi to ifi, i fajnie by było mieć coś z ich stajni)

Jeśli jest na forum osoba, która słyszała Hołki z tymi combami, proszę odezwij się :) będę wdzięczny. 

Pozdrawiam, Hubert.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież Black Label gra niemal tak samo technicznie jak Quattro II. Nawet posiada lepszy wzmacniacz niż Matrix.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Palpatine napisał:

Ifi - nie do tych słuchawek 

 

Czemu? Za dużo cukru w cukrze?

 

@StAc wydawało mi się, że to Nightowl bardziej Ci się podobał. A jednak Hawk?

Edytowane przez Rotgut
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Rotgut napisał:

 

Czemu? Za dużo cukru w cukrze?

 

@StAc wydawało mi się, że to Nightowl bardziej Ci się podobał. A jednak Hawk?

Heh, dobrze pamiętasz. Ale po spokojnym odsłuchu wyłącznie Hawków, zakochałem się. Jak coś to zawsze mogę oddać przed upływem 14 dni. Zobaczymy. Może audiomagic będzie miało ifi micro to sobie ich posłucham.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem napisać pierwszy, ale Mayster mnie ubiegł, więc w sumie mogę jedynie rozwinąć jego myśl.

 

Mam TH610, które u mnie zastąpiły właśnie NightHawki Carbon i NightOwle, a do tego mam S6 Pro i Bursona Playmate. Mówiąc szczerze, pod same Hawki brałbym S6 Pro, ale z TH610 wolę Playmate Vivid za tę odrobinkę ciepełka na średnicy, ciut gładszą górę i szczyptę lepsze wypełnienie na średnicy, które dostaje się kosztem szerokości sceny oraz przejrzystości brzmienia. Do tego gdyby z TH610 wciąż było za jasno, to 2 opki V6 Classic w miejsce dwóch Vividów i problem rozwiązany :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za propozycje. W mojej głowie zaświtał pomysł... SMSL M300 + lampa od WBA/Sinus (oczywiście te podstawowe do 2k). Ale pewnie do bardzo niskoohmowych Hawków to poroniony pomysł, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, StAc napisał:

Dziękuję za propozycje. W mojej głowie zaświtał pomysł... SMSL M300 + lampa od WBA/Sinus (oczywiście te podstawowe do 2k). Ale pewnie do bardzo niskoohmowych Hawków to poroniony pomysł, prawda?

Ja bym w ogóle nie próbował jeszcze lampą słodzić Audioquestów. No chyba, że lubisz pływać w dźwiękowym budyniu :D

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam

Slucham tych sluchawek na Galaxy Note 10, co bylo by optymalne pomiedzy nimi do poprawy dynamiki i szczegolowosci bez utraty ogolnego miecha i ciepla tych sluchawek?

Cos mobilnego w budzecie do 1000pln.

Pozdrawiam

Adam

Edytowane przez Alcove
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dragonfly Red, spytaj Audionanika on chyba kupił Cobalta.

W dniu 21.01.2020 o 01:41, Vaiet napisał:

Ja bym w ogóle nie próbował jeszcze lampą słodzić Audioquestów. No chyba, że lubisz pływać w dźwiękowym budyniu :D

Nie miałem Hawków tylko Owle, ponoć chudsze i inaczej grające. Z początku nie podłączałem bo nie widziałem sensu, ale gdy zaczęły grać z lampą to nie było źle :P  Nie było buły na basie i niższej średnicy, nawet powiedziałbym, że przy niektórych lampach potrafiły zakłuć wyższą średnicą. Nie grały jakoś wybitnie ale też nie źle, cytując youtubowego klasyka "no tak średnio bym powiedział..." :D Dobrze się zgrywały z takimi dosyć równymi lub lekko jasnymi układami na cs4398 i sabre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@StAc Jeśli miałbyś jakiegoś DACa to Burson Soloist grał mi przecudnie z Nighthawkami. Pewnie go kupie i sprzedam reszte swoich sprzętów oprócz lampowca SinusAudio, z którym też grają bardzo konkretnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zastosowanie bardziej przenośnie to zdecydowanie polecam Mojo. 

 

Co do ifi: to może nie być najlepsze rozwiązanie zwłaszcza jeśli ma to być rozwiązanie portable. Na marginesie dla rozwiązania desktop z linii micro samo ifi przyznaje że lepszym rozwiązaniem jest idac2+ican se od micro bl. Na tym zestawie słuchałem jednak tylko Owli a nie Hawków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, pabloj napisał:

Jeśli miałbyś jakiegoś DACa to Burson Soloist grał mi przecudnie z Nighthawkami.

 

Oj tam,  AQ z Soloistem to jest to, co @Vaiet nazwał dźwiękowym budyniem. Chyba że muza z lat 80. albo dac specyficzny. Soloist, przynajmniej mkII, lepiej się dogaduje z neutralnymi albo ciut odchudzonymi słuchawami. Zresztą jak miałem moment, że myślałem o Aeonach, to też od razu była myśl: ale i Soloista trzeba by chyba pożegnać. 

BTW, autor wątku to już pewnie dawno ma problem z głowy...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności