Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tidal, Deezer czy Qobuz?


Shakhal

Rekomendowane odpowiedzi

Testuje trzy i chętnie bym się zapoznał z wasza opinia, jeśli macie więcej doświadczenia w użytkowaniu.

 

Tidal ma Masters i bibliotekę ponad 60 milionów.

 

Deezer max ma 16/44 i bibliotekę 56 milionów.

 

Qobuz ma 192 / 24  i bibliotekę 40 milionów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kombajn tidal i ... spotify. Czasem czegoś na tidalu nie ma, no i brak bezpośredniego wsparcia Google assistant na Google Home trzyma mnie przy spotify.


Wysłane z mojego SM-T725 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również Roon + Tidal oraz wlasna kolekcja. Aby zamieszać jeszcze bardziej jest jeszcze https://www.highresaudio.com/en/site/index
Integracja z Audirvana plus. Rewelacyjna jakość materiałów. Ale mniejsza kolekcja.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Obawiałem się jedynie, ze Tidal może mieć większą bibliotekę współczesnej muzyki a mniejsza klasycznej, dark ambient, blues, jazz, 80s etc, ale mogę się mylić. No i jakość jest najważniejsza dla mnie a mam wrażenie, ze Masters na tych samych utworach brzmią jakoś lepiej od 192/24 w Qobuz, choć czasami mam odmienne wrażenie.

 

Edytowane przez Shakhal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ten Qobuz działa w Polsce? Kiedyś działał, kupiłem kilka płyt, miałem je w bibliotece, do której aktualnie nie mam dostępu, bo odechciało im się obsługiwać klientów z Polski. Naprawdę nie muszę się napraszać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

A to ten Qobuz działa w Polsce?  

 

VPN na czas rejestracji i działa. Założyłem tak drugie konto, bo pierwsze było rejestrowane na polskie IP i to rzeczywiście nie działa. Też swego czasu nie chciałem się im narzucać, ale bardzo chciałem kupić jeden album, więc pokombinowałem z VPN.

 

Fakt faktem, że chyba prędzej Amazon Music HD będzie dostępny nad Wisłą niż Qobuz

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Joseph_k78 napisał:

 

 

 

 

 

 

VPN na czas rejestracji i działa. Założyłem tak drugie konto, bo pierwsze było rejestrowane na polskie IP i to rzeczywiście nie działa. Też swego czasu nie chciałem się im narzucać, ale bardzo chciałem kupić jeden album, więc pokombinowałem z VPN.

 

Fakt faktem, że chyba prędzej Amazon Music HD będzie dostępny nad Wisłą niż Qobuzemoji51.png

 

 

 

A ja wychodzę z prostego założenia, że jeżeli ktoś nie chce moich pieniędzy, to nie. Są inne opcje. Natomiast nie rozumiem polityki Qobuza, bo jeżeli nie jest problemem płatność z Polski w sklepie chińskim czy japońskim, to tym bardziej nie powinno być problemu z płatnościami (czy czymkolwiek innym) na terenie UE. Ale france mają swoje fochy. Kij im w oko.

 

Natomiast faktycznie oferta Qobuza jest bardzo ciekawa: sporo płyt high res, dostęp do premier, etc.

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość dźwięku wg mnie najlepsza w Deezer, a pomimo liczb - Tidal wypada tragicznie w przypadku biblioteki. Mam playlistę około 300 utwór z bardzo różnych gatunków, składaną pod katem dobrze zrealizowanych nagrań - w Tidalu 30% nie ma (podobnie z albumami). Deezer i Spotify wypadają najlepiej pod kątem biblioteki, Tidal ma sztucznie zawyżone liczby.

Edytowane przez awayeah
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, awayeah napisał:

Jakość dźwięku wg mnie najlepsza w Deezer, a pomimo liczb - Tidal wypada tragicznie w przypadku biblioteki. Mam playlistę około 300 utwór z bardzo różnych gatunków, składaną pod katem dobrze zrealizowanych nagrań - w Tidalu 30% nie ma (podobnie z albumami). Deezer i Spotify wypadają najlepiej pod kątem biblioteki, Tidal ma sztucznie zawyżone liczby.

Ale Deezer HiFi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



 
A ja wychodzę z prostego założenia, że jeżeli ktoś nie chce moich pieniędzy, to nie. Są inne opcje. Natomiast nie rozumiem polityki Qobuza, bo jeżeli nie jest problemem płatność z Polski w sklepie chińskim czy japońskim, to tym bardziej nie powinno być problemu z płatnościami (czy czymkolwiek innym) na terenie UE. Ale france mają swoje fochy. Kij im w oko.
 
Natomiast faktycznie oferta Qobuza jest bardzo ciekawa: sporo płyt high res, dostęp do premier, etc.


Nie chodzi o fochy, ale o licencje. Korzystam od początku istnienia i preferuję ponad konkurencję.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie porównuję sobie Tidal HiFi vs Deezer HiFi.

Na plikach PCM 16/44 w ślepym teście bym nie odróżnił z czego akurat leci muzyka. Dla mnie grają identycznie.

T vs D.JPG

 

Natomiast różnica pojawia się na plikach MQA i sprzętowym dekodowaniu przez DAC.

Tu dystans jest, może nie spektakularny, ale jest na korzyść Tidala Masters.

Głównie w przestrzeni i głębi, akustyce nagrania i otwartości. Na Deezerze te nagrania brzmią bliżej, bardziej płasko i ciaśniej.

TM vs D.JPG

 

Edytowane przez Compton
  • Like 3
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, hammerh34d napisał:

A jest sens w ogóle innego deezera niż hifi?...

 

Jest - ostatnio większość czasu słucham po bt aptx z telefonu, a w takiej sytuacji zwykły Deezer spokojnie wystarczy. Bitrate bt po atx i deezera na wysokich ustawieniach jakości jest podobny.

Deezer musi mieć naprawdę dobry kodek bo gra to świetnie, nawet przy stratnej kompresji. Niższą jakość Spotify i Tidala na niższych ustawieniach byłem w stanie wychwycić nawet jadąc tramwajem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, awayeah napisał:

 

Jest - ostatnio większość czasu słucham po bt aptx z telefonu, a w takiej sytuacji zwykły Deezer spokojnie wystarczy. Bitrate bt po atx i deezera na wysokich ustawieniach jakości jest podobny.

Deezer musi mieć naprawdę dobry kodek bo gra to świetnie, nawet przy stratnej kompresji. Niższą jakość Spotify i Tidala na niższych ustawieniach byłem w stanie wychwycić nawet jadąc tramwajem.

To prawda dwa lata temu przetestowałem dostępne streamingi i pozostałem przy Deezer z powodu dobrej jakości dźwięku. Odpowiadała mi się jeszcze jakość Google Music ale Deezer ma lepszą obsługę i fajne odkrywanie więc pozostałem z nim. Tidal mnie wtedy nie przekonał bo grał jakby U i w niektórych gęstszych kawałkach wokal był niewyraźny.

 

Teraz testowałem Tidala Hifi i dźwięk jest bardzo ok, dobra jakość, jest energia ale Deezer jest dla mnie naturalniejszy.

 

MQA mnie nie przekonało, niby lepsza jakość ale kilka razy spotkałem jakieś dziwne przestery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś oprócz mnie ma tutaj domowy internet LTE (mieszkam za miastem i tylko taki tutaj mogę mieć). Pytam bo coś zauważyłem (tak mi się zdaje) odnośnie Spotify gdy czasem prędkość internetu mi zwalnia, szczególnie jak jest mocny wiatr, nie wiem dlaczego wtedy jest wolniejszy ale jest tutaj taka zależność, może te wielkie metalowe nadajniki wtedy się mocniej wyginają na boki czy coś :D

W każdym razie, gdy internet mocno zwalnia to mam nieodparte wrażenie, że mimo ustawionej na Spotify Premium najwyższej jakości dźwięku, on wtedy streamuje najniższą! Żeby tylko streamować. Bo np TIDAL HIFI w takich chwilach w ogóle mi nie chce załadować utworu, albo ładuje go bardzo długo, a Spotify odpala prawie od razu.

 

Mieliście z czymś takim do czynienia?

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Tidal jest tak, że w albumie w jakości master jak ręcznie wybieram następny kawałek to nowy kawałek rusza bardzo wolno totalnie zniekształcony.Wtedy muszę zatrzymać i od nowa dać play i rusza już normalnie.Tak jest często, neta mam dobrego, pc też stary nie jest a mimo to przejście z jednego na drugi kawałek w master często kończy sie właśnie w taki sposób.

Jeśli chodzi o lepszą platforme to tidal ze względu na jakość dzwięku.Jeśli chodzi o zasoby to jak dla mnie z metalu, szczególnie tego podziemnego nie ma tam prawie nic.Ale tu sie akurat nie dziwie bo żaden normalny ultra tru wajking czy inny corpsefucker nie zdecydowałby sie dawać swoją muzyke na tak mainstreamowy portal.Wyjątkiem Adaś Darski...

Za to z tych barddziej znanych ekip jest prawie wszystko :) 

Wkurza mnie jedynie to, że jeśli już jest dodany dobry zespół to w jego dyskografi zamiast najlepszych wydań są tylko te cholerne remastery.Dla przykładu nikomu nie potrzebne nowe remastery zeppelinów które brzmią katastrofalnie.Zamiast wstawić remastery z połowy lat 80 to oni dali to nowe głośne karykaturalne ....o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Jeśli chodzi o zasoby to jak dla mnie z metalu, szczególnie tego podziemnego nie ma tam prawie nic.Ale tu sie akurat nie dziwie bo żaden normalny ultra tru wajking czy inny corpsefucker nie zdecydowałby sie dawać swoją muzyke na tak mainstreamowy portal.Wyjątkiem Adaś Darski...

Wkurza mnie jedynie to, że jeśli już jest dodany dobry zespół to w jego dyskografi zamiast najlepszych wydań są tylko te cholerne remastery.


Czy ja wiem? Taka Mgła co prawda na Tidalu ma tylko jeden ostatni album, ale na Spotify są chyba wszystkie.

Co do remasterów to chyba zmora wszystkich serwisów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności