Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tidal, Deezer czy Qobuz?


Shakhal

Rekomendowane odpowiedzi

Ja raczej zostanę z Tidal, choć Deezer mi jakoś chyba lepiej podchodzi, lecz ta różnica na korzyść master niektórych albumów jest tak kusząca, ze chyba przeważy za wyborem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym mam problem szczerze pisząc. Bo kiedy podepnę mojo albo irdaca do androidowego fona to luz, idzie hires. Ale z fona zwykle słucham po poly, więc kupa, mamy downsampling, a do irdaca na stałe mam podpiętego docka z lightningiem, bo wygodnie - no a apple to wiadomo.
Więc właśnie rezygnuję z Tidala znowu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.01.2020 o 12:27, hammerh34d napisał:

Z tym mam problem szczerze pisząc. Bo kiedy podepnę mojo albo irdaca do androidowego fona to luz, idzie hires. Ale z fona zwykle słucham po poly, więc kupa, mamy downsampling, a do irdaca na stałe mam podpiętego docka z lightningiem, bo wygodnie - no a apple to wiadomo.
Więc właśnie rezygnuję z Tidala znowu :)


Można słuchać z Tidala plików hi-res na smartfonach LG. To był główny powód, dla którego kupiłem LG V30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogliby zrobić wszystkie platformy w jednej, coś podobnego jak klient poczty który ma kilka kont w jednym.

Apropo Tidal i moich ostatnich odsłuchów, świetna rzecz ale jak posłucham tidala 2dni z rzędu i potem przejde na foobar i moje pliki to jest jak przejście z malucha na golfa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie test predkosci internetu pokazuje 20megabitow/s, a co chwile mi streaming na Tidalu przerywa, co jest kurna? I co z tym zrobić?

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Mogliby zrobić wszystkie platformy w jednej, coś podobnego jak klient poczty który ma kilka kont w jednym.

 

Są takie programy, które spełniają to częściowo - Audirvana, Roon. Jest Qobuz i Tidal oraz granie z biblioteki z serwera i pamięci wewn. Co do innych serwisów, to np. Spotify raczej nie wykazuje chęci współpracy z twórcami takich programów, bo w innym wypadku byłaby zaimplementowana jego obsługa tu i ówdzie.

 

Na andku jest USB Audio Player oraz Bubble UPnP.

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwałbym to raczej środowiskiem i tak, jest to typowo domowe zastosowanie. Nie używam Roona mobilnie, chociaż jest taka możliwość w granicach sieci domowej. Na zewnątrz jednak lepiej sprawdzi się UAPP. I fakt, rzeczywiście swoje kosztuje. Ale integracja bibliotek z serwisów z własną w jedno to spory plus. Chociaż w swoim ampli mam obsługę Tidala i Spotify Connect, to nie wiedziałem wcześniej, jak sensownie w domu skorzystać z Qobuza. Okazało się jednak, że mój odtwarzacz Oppo można użyć jako końcówkę dla Roona. Z Audirvaną również współpracuje.

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi Tidal jakoś modem wywala, nie wiem czemu. Na Qobuz czasami dźwięk tez znika, jedynie Deezer jakoś działa bez zarzutów. Sprawdzałem na dwóch laptopach i dwóch sieciach.

Jak do tego wszystkiego ma się Amazon music HD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie sposób na płatność w qobuz. Próbowałem wszystkiego. Udało mi się via vpn zalozyc konto USA. Ale płatność juz nie przechodzi ani przez revolut ani przez paypal. Krzyczy że kraj pochodzenia karty niezgodny z krajem konta.
Wychodzi mi na to że.potrzeba mi karty debetowej USA. Jakieś sugestie?

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałem rejon UK właśnie dlatego, że miałem zamiar płacić Revolutem. Dlatego póki co nie miałem żadnych problemów z płatnościami. Ale fakt, wychodzi najdrożej bo £.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkurzyłem się na deezera właśnie.

Korzystam z niego bardziej aktywnie od jakiegoś czasu, więc myślałem, że zacznie robić lepsse playlisty. A tymczasem w playliscie inspirowanej niby toolem...

Ja pierdzielę, Deezer, porąbało cię? Gdybym chciał słuchać ****a, to bym poszedł do szamba... default_sad.pngb4b7821bb7e51fa9f5e60b92bf0f27f1.jpg77d5a52136e946cb6f246a20e21352a8.jpg

 

O, kolejny kwiatek:

 

1c0975522c24bfa48ac7cfd2566d52e7.jpg4675b1b22257c200f78657a7533e22ae.jpg

 

Kuźwa - co jakaś daria ma wspólnego ze Slayerem? default_sad.png

 

Ostatni edit: Tidal wcale nie był lepszy. Spotify rulez w tej sprawie, bezapelacyjnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałem rejon UK właśnie dlatego, że miałem zamiar płacić Revolutem. Dlatego póki co nie miałem żadnych problemów z płatnościami. Ale fakt, wychodzi najdrożej bo £.
Doszeedlem do ściany. Kontakt z paypal nic nie pomógł. Bye bye . Napisalem do qobuz czego nie lubią mojej karty revolut. Marne szanse. Szkoda.:(

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności