Skocz do zawartości

Stary amplituner Yamahy do napędzenia Beyerdynamic DT 880 600 Ohm?


Antoni

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim, to mój pierwszy post na forum. Pytanie może być dość głupie, bo jestem mało zaawansowany w tematyce audio.

 

Czy stary amplituner Yamahy - konkretnie RX-S70 - może zostać zastosowany jako wzmacniacz do słuchawek (Beyerdynamic Dt 880 600Ohm lub AKG K550)? Jako źródło SMSL M2, bo aktualnie taki posiadam, w razie niekompatybilności z USB stosowałbym przejściówki. Poniżej linki do yamahy:

https://www.hifiengine.com/manual_library/yamaha/rx-s70.shtml

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/yamaha-rx-s70/1295260085-172-1309

 

Pytam, bo szukam znacznie tańszych alternatyw dla Aune T1, który chwilowo jest poza moim zasięgiem.

 

Będę wdzięczny za uwagi, również te bardzo krytyczne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak może zostać zastosowany do słuchawek - po to ma dziurkę. Druga sprawa jak ta dziurka i cały ampli gra, ale to już musisz Ty stwierdzić czy Ci odpowiada. CD Yamahy z tego okresu miały niezłe dziurki sluchawkowe, więc podejrzewam, że w ampli tego aż tsk bardzo nie zepsuli.

Wysłane z mojego LM-G850 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dziękuję Wam bardzo za pomoc. Przepraszam, może faktycznie wyraziłem się niejasno - chodziło mi przede wszystkim o to, o czym napisał szwagiero - czyli czy teoretycznie da się tym napędzić słuchawki 600 Ohm (zamiast kupienia nowego ampla stworzyć taki zestaw - integra z laptopa/DAC + ta Yamaha jako wzmacniacz)? To, że Jack do jacka pasuje, to jasne. Bardziej mnie zastanawia, czy receiver o takiej specyfikacji udźwignie 600 Ohm. Zdaję sobie sprawę, że to, czy finalny efekt dźwiękowy komuś odpowiada, to już sprawa indywidualna.

Edytowane przez Antoni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę jak hula Yamaha (ampli 2 z góry) z słuchawką 600 Ohm.

  Nie wniosę do tematu zbyt wiele. Z moim RX-V4600 Gra to tak sobie. Nie ma się nad czym rozwodzić głośności dyskotekowej to nie osiąga.  Być może te twój obecny SMSL gra lepiej i głośniej. Choć też może być taka sytuacja, że starsze wzmacniacze były lepiej przygotowane do słuchawek wysoko omowych. Co do Aune T1 używki można wyhaczyć poniżej 600 .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Mario1969 napisał:

Z moim RX-V4600 Gra to tak sobie. Nie ma się nad czym rozwodzić głośności dyskotekowej to nie osiąga.  Być może te twój obecny SMSL gra lepiej i głośniej. Choć też może być taka sytuacja, że starsze wzmacniacze były lepiej przygotowane do słuchawek wysoko omowych. Co do Aune T1 używki można wyhaczyć poniżej 600 .

 

Okej, to tak naprawdę sporo wniosło. Dzięki za informacje, Mario ;)  Temat chyba do zamknięcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności