Skocz do zawartości

Wzmacniacz słuchawkowy z DAC - SMSL M500 vs QUESTYLE CMA400i


kubakow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zacznę od tego, że jestem raczej audio amatorem :) 

Posiadam słuchawki BEYERDYNAMIC T90, które dotychczas dość okazjonalnie wykorzystywałem ze wzmacniaczem "kolumnowym" Moon 220i. Słuchałem TIDAL'a streamingowanego przez OPPO 103EU. Słuchawki Beyerdynamic'a lubię i pasuje mi to granie :)

Ponieważ ostatnio sporo czasu spędzam przed komputerem zatem stwierdziłem, że dobrze byłoby zrobić z moich T90 użytek, wykorzystując jako źródło komputer stacjonarny PC i słuchać muzyki z TIDAL'a (oczywiście wersja HiFi). Jak poczytałem o moich Beyerdynamic T90 to niestety zdałem sobie sprawę, że ich impedancja 250 ohm robi swoje - nie każdy wzmacniacz słuchawkowy je napędzi.

Ostatnio pojawił się SMSL M500, który powinien sobie poradzić z napędzeniem T90. Jest to nowa konstrukcja, a producent chwali się, że SMSL M500 obsługuje MQA, na czym mi zależy. Generalnie można powiedzieć, że skupiam się wyłącznie na streamingowaniu i to z TIDAL.

Tego typu testy o SMSL M500 nastrajają dość optymistycznie:

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/smsl-m500-dac-and-hp-amp-review.9606/

 

I w końcu pytanie :) Przeszukując internet znalazłem QUESTYLE CMA400i i mam spory dylemat. Mianowicie wiem, że QUESTYLE CMA400i to urządzanie starsze, ale jak przypuszczam z wyższej półki. O ile SMSL M500 to koszt około 1700 zł to QUESTYLE CMA400i niemal 3000 zł. Zatem od razu można powiedzieć "porównuj jabłko z jabłkiem", a nie SMSL M500 z QUESTYLE CMA400i, który jest prawie 2 razy droższy.

Mam świadomość, że QUESTYLE CMA400i jest urządzeniem z wyższej półki, lecz zastanawiam się, czy w kontekście streamingu z TIDALA'a i odsłuchu na BEYERDYNAMIC T90 te 2 urządzenia dzieli przepaść, czy może (analizując testy) konstruktorom SMSL M500 udało się stworzyć cacko, które dość nieznacznie odbiega od topowego lecz starszego sprzętu. Zastanawiam się też jak QUESTYLE CMA400i poradzi sobie z MQA.

 

Podsumowując proszę o poradę, czy zbierać kasę na QUESTYLE CMA400i - bo to sprzęt z innej ligi wart swoich pieniędzy i nie można go porównywać z SMSL M500, czy może pojawią się głosy, że około 3 lata różnicy w produkcji tego typu sprzętu sprawiło, że SMSL M500 wcale nie odbiega znacznie od QUESTYLE CMA400i?

Oczywiście będę starał się odsłuchać oba urządzenia, ale wyprzedzająco chciałbym poznać zdanie forumowiczów :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności