Skocz do zawartości

ANIME godne polecenia


Introverder

Rekomendowane odpowiedzi

To i ja dopiszę...

Hotaru No Haka - Grobowiec Świetlików. Dziwne, że nikt jeszcze nie wspomniał o nim. Oczywiście jest to film długometrażowy, ale czas mija z nim niepostrzeżenie. Polecam z czystym sumieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

さらい屋五葉 (House of Five Leaves) - Historia w czasach Edo. Ronin z lekiem przed innymi dostaje się do gangu porywaczy. Jestem gdzieś w połowie, ale urzekła mnie kreska i powolne, spokojne rozwijanie akcji.

 

Sarai-ya Goyou - 02 - Large 10.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, że dzielicie się swoimi faworytami. "Grobowiec świetlików" znam, ale nie należy do moich ulubionych.

 

Obecnie męczę tzw. alternatywny sezon "Rozen Maiden" z 2013, ale idzie trochę jak krew z nosa, bo kreska brzydka i postacie w stos. do oryginalnej serii, tła b. brzydkie i nie ma tam tego klimatu i magii z podstawowej serii niestety. Zdecydowanie brakuje tego "czegoś" 😕 . Póki co obejrzałem 8 z 13 odc. i niestety jest to dla mnie kompletny przeciętniak :(  - oczywiście o oryginalnej serii mam kompletnie inne zdanie! Poza tym nie widzę sensu robienia serii na nowo :( . Szkoda, że nie kontynuowali starej serii. Może za wcześnie na finalne wnioski, ale trochę wysiłku wymaga ode mnie dokończenie tej serii i niestety w tym momencie jej nie skończę, choć może jeszcze dziś, ale ciężko idzie - znając tę oryginalną serię. No i niektóre wątki są mało ciekawe, nużące, mało pomysłowe, czasem wtórne, ale gorsze. Fabuła nie angażuje, a cała akcja toczy się b. wolno i jakby przewidywalnie trochę, takie jakby bazowanie na materiale bazowym, by wyciągnąć na podstawie niego coś nowego, ale nowym nie jest. Brakuje też polotu, większej ilości magii, perypetii lalek i jakoś świat wydaje się uboższy zdecydowanie, a niektóre "okruchy życia" schematyczne.

 

Zaczynam żałować, że tę nową serię w ogóle oglądam .. Czasem lepiej nie ruszać tego co było dobre, bo można tylko popsuć i WKURZYĆ starych fanów serii ...

 

Skończyłem - jutro może więcej - ta seria jednak aż tak słaba nie jest, ale udana też nie - 5,54/10 ocenione średnio odcinki, więc nie za wysoko. Brakowało zdecydowanie tego "czegoś", choć druga część była nieco lepsza niż początek i środek, ale przynajmniej parę trochę lepszych momentów.

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

No, kurła, powrót Bleacha! Wygląda kozacko! Idzie to gdzieś w Polsce obejrzeć legalnie? Miałobyć na Disney+, ale ponoć u nas jest niedostępne.

 

 

W sumie ciekawe czy stoi coś na przeszkodzie, żeby wykupić sobie to amerykańskie hulu. Tam jest nowy Bleach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności