Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Bravo v2 - ostry dźwięk po modach, dobór kondensatorów


gumiak9

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem sobie niedawno bravo v2, jakość wykonania trochę słaba ale gra, nawet dobrze.  Zabrałem się za mody. 

 

Wymiana zasilacza na Abasco 24v 1A - w sumie nic nie wniosła, więc zostawiłem seryjny.

 

Wymiana IRF630 na IRL510

Wymiana LM317 na LM317AT

 

Efekt świetny, góra ożyła, mnóstwo detali przy wciąż ciepłym i przyjemnym brzmieniu. Mocniej się grzeje, dołożyłem radiatory które skleiłem klejem termoprzewodzącym.  

 

Wymiana kondensatorów

 

1 duży filtrujący zasilanie Rubycon YXF 6800uf 25V wymieniłem na Nichicon NZ 6800uf 35V

2 Wejściowe Rubycon YXF 1uF 50V wymieniłem na polecane zielone Nichicon Muse ES 1uf 50V bipolarne

2 Wyjściowe Nippon KY 1000uF 25V wymieniłem na Nichicon FG 2200uF 35V

 

Fine Gold wg opisów akcentują dół i średnie, ES znalazłem jedynie opis pruducenta gdzie też pisze o wyraźnym dole i średnich przy złagodzonej górze. U mnie bas zrobił się szybszy, seryjnie bas nie schodził bardzo nisko ale walił mocno, chwilami pasmo ~100-150hz było za mocno podbite, tutaj bas delikatnie złagodniał i zrobił się szybszy. Największe zmiany zaczynają się od około 4khz, zrobiło się ostrzej, przy 6khz robi się już nieprzyjemnie natomiast pasmo 8-11khz jest bardzo podbite, słuchając bezpośrednio po modach zdawało mi się jakbym wszystko podbił o jakieś 5db. Co wg Was jest powodem tej ostrości? Nie sądze, że FG mają wpływ na średnie i wysokie, raczej stawiałbym na 1uf . Dobrym  wyjściem byłoby lutowanie kolejnych i sprawdzanie ( przykładowo parę Elna silmic 4,7uf 50v), jednak płytka jest marnej jakości o czym wszyscy piszą. Nie chce przerwać ścieżek a szkoda mi czasu na lutowanie podstawek i żonglerke kondensatorami. Z opisów znalezionych w sieci

 

"The input capacitors, C1 and C2 are 1uF (one micro-Farad). That creates an RC high pass filter (HPF), with bass roll-off that is -3dB at 8.4Hz. That means this little amp can only be truly flat (-0.1dB) in the bass at about 80Hz, and probably -1.5dB at 20Hz. That is kind of high, and would probably be audible used with cans that go really low."

 

"The input caps need to be at least of the same value as the one currently in there.
Don't remember but think it is 1uF originally.
I recommend 2.2uF to 4.7uF film type (non polar) or put a bipolar electrolytic in there...Silver Mica does not exist above 100nF
The one you selected was 1nF, not 1uF
The input caps must be film type.
2.2uF, 3.3uF or 4.7uF"

 

 

Czy dobrze rozumiem, że jeżeli chcę lekko złagodzić to stosuję 2,2uF a bardziej 4,7uF? W takim przypadku proszę o podanie modelu Wimy, czy ma to być taki

 

https://www.conrad.pl/p/kondensator-foliowy-mks-47-f-wima-mks2b044701k00kssd-50-vdc-20-raster-5-mm-d-x-s-x-w-72-x-72-x-13-mm-mks2b04470-450533

 

czy może innym typ, mks2 czy mks4, napiecie 50V czy 63V? Jak widać na zdjęciu miejsce jest ale raster 2mm. 

 

 

bravo.jpg

Edytowane przez gumiak9
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności