Skocz do zawartości

DAC/AMP przenośny (albo i nie) do HD650 w okolicach 400zł


kurwes

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

zakupiłem HD650 i chyba wypadałoby mieć do nich jakiegoś DACa, w moim kompie siedzi zintegrowana karta Realtek ALC892, oprócz tego używam iPhone Xs (jeśli model telefonu ma znaczenie). 

 

Muzyki słucham głównie za pośrednictwem komputera - jakieś 80% czasu, pozostałe 20% za pośrednictwem wcześniej wspomnianego telefonu. W związku z tym zastanawiam się, czy inwestować w przenośne rozwiązanie, które służyłoby mi jednak przez większość czasu stacjonarnie (tu myślałem nad Dragonfly Red bądź FiiO Q1 Mark II), czy też kupić w cenie wspomnianych urządzeń stricte stacjonarnego DAC/AMPa (tu nie wiem na co byłoby najlepiej się zdecydować, także proszę o sugestie) i przemęczyć się przez te moje mobilne 20%. Czy w tym budżecie będzie spora dysproporcja pomiędzy DFR/FiiO Q1 MkII, a stacjonarnym cenowym odpowiednikiem?


Chyba trochę się wkopałem z impedancją na poziomie 300Ω (może to niewłaściwe myślenie, ale wydaje mi się, że ciężko będzie znaleźć w tym budżecie coś co porządnie zasili HDki, boję się, że rozwiązania mobilne będą zwyczajnie za słabe) i błędnie zacząłem od zakupu słuchawek, zamiast od razu szukać zestawu w danym budżecie, no ale sytuacja jest jaka jest, muszę teraz jakoś z niej wybrnąć. 

I mam świadomość niezbyt wysokiego budżetu, ale w najbliższym czasie nie chcę wydawać więcej na DACa, może w bardziej odległej przyszłości pomyślę nad czymś lepszym, ale na tę mniej odległą chciałbym coś kupić.

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi 🙂

 

E: Chyba, że pójdę w budżetowe rozwiązanie mobilne, np. NEXUM AQUA i drugi stacjonarny DAC (to nexum dałem jako pierwsze z brzegu, nie robiłem jeszcze żadnego researchu, może byłby to krok w tył?), tak mi teraz przyszło do głowy.

Edytowane przez kurwes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apogee Groove to sprzęt stworzony wręcz dla HD600/650 (nawet sam producent o tym mówi). Tylko w takiej cenie upolować to wyłącznie używka w mega okazji.

7 godzin temu, Pioj napisał:

Tak, wkopałeś się. To nie są słuchawki mobilne. Można wydać i 2000 na mobilne źródło a dla HD650 to będzie za mało.

 

9 godzin temu, ****es napisał:

budżetowe rozwiązanie mobilne

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo sensowny ten Sabaj się wydaje.
I chyba będzie lepszym wyborem, niż DragonFly Red? Apogee Groove ciężko w budżecie znaleźć.

Ale skłaniam się do zupełnej rezygnacji z przenośnego DACa i zakupu stacjonarnego, TA-01 mnie zainteresował, ale oprócz tego w okolicach 400zł FX-AUDIO DAC-X6, chyba, że jest jakaś lepsza alternatywa? 
 

Dziękuję też za wszystkie dotychczasowe odpowiedzi :)

 

EDIT: 
A co powiecie o SMSL IQ?

Edytowane przez kurwes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za zarzucanie pytaniami, ale co uważacie o Sabaju D3 i jak mniej więcej pozycjonować go względem SMSLa/DA3? Będzie grał sporo głośniej i lepiej (zakładając, że porównywane urządzenia grałyby stacjonarnie podłączone do komputera)? Tak samo w porównaniu ze wcześniej wymienionymi stacjonarnymi DACami, jak wypadałyby te przenośne?

 

Edytowane przez kurwes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności