Skocz do zawartości

AMP+DAC do DT990 Pro 250 Ohm


crovax85

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Szukam niewielkiego i niedrogiego (500-600zł) urządzenia do napędzenia DT990 Pro. Zdaję sobie sprawę, że temat był wałkowany wiele razy i przeczytałem pewnie wszystkie podobne wątki, ale zamiast odpowiedzi znalazłem tam tylko kolejne pytania. Ostatecznie ograniczyłem wybór do dwóch modeli tzn xDuoo TA-01B i SMSL M3. Źródłem będzie karta w lapku lub iPod touch. Słucham głównie rocka, progresywnego rocka, nu jazz, muzykę elektroniczną, ale czasem też muzyki w bardziej intymnym wydaniu z podkreślonymi wokalami.

Ideałem byłoby właśnie podkreślenie i przybliżenie wokali.

Wybrane przeze mnie urządzenia mają sporo dobrych opinii, ale zdarzają się też słowa krytyczne, które wprowadzają trochę zamieszania. Kolejna zaleta to ich bezproblemowa dostępność na dzień dzisiejszy. No i xDuoo kusi wymienną lampą.

 

Proszę jakąś wskazówkę który z AMP/DDACów spełni w największym stopniu moje wymagania.

 

 

Edytowane przez crovax85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

źródłem będzie klaptop lub touch a wzmacniaczem i DACiem wybrany prze Ciebie sprzęt? Może sprzęt spod jabłoni da radę jako źródło ale klaptop tak se.

Miałem przez długi czas 990Pro podpięte pod Xonar DX i to brzmiało tak sobie (zero przestrzeni a muzykalność tak sobie).

Sensowniej byłoby potraktować urządzenia przez Ciebie wskazane (klaptop i touch) jako transport i wówczas poszukać DACa i wzmacniacz pod słuchawki, które sobie upatrzyłeś.

SMSL M3 wydawać się może jako spełniające Twoje wymogi ale mam wątpliwości czy dobrze z taką mocą na wyjściu słuchawkowym wysteruje 990.  Do 990Pro z takimi wymogami co masz szukałbym w tym przedziale cenowym używki Aune T1.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.01.2020 o 22:17, ArSo1981 napisał:

... szukałbym w tym przedziale cenowym używki Aune T1.

Dziękuję za odpowiedź

Aune też brałem pod uwagę. Nie wykluczam używek, ale wolałbym nowy i (dostępny od zaraz), a to już ok 1200zł.

 

Edycja: Ostatecznie kupiłem ifi nano iDSD BL i jestem bardzo zadowolony z wyboru.

Edytowane przez crovax85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.01.2020 o 11:13, crovax85 napisał:

Dziękuję za odpowiedź

Aune też brałem pod uwagę. Nie wykluczam używek, ale wolałbym nowy i (dostępny od zaraz), a to już ok 1200zł.

 

Edycja: Ostatecznie kupiłem ifi nano iDSD BL i jestem bardzo zadowolony z wyboru.

Brałeś tego BL z allegro od baxxa? jak tak to żeś mi go spod nosa zakosił :D jak sie sprawuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, deftones9 napisał:

Brałeś tego BL z allegro od baxxa?

Kupiłem nowego w jednym z poznańskich sklepów, bo różnica między nowym a używanym bez gwarancji w tym przypadku to tylko 100zł. W przypadku moich DT990 scena została szeroka, ale wokale są bliżej i całość przekazu nabrała dynamiki i rozrywkowości.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności