Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

DAC do słuchawek - DAC-X6?


wwd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Aktualnie posiadam w moim pc creative x-fi titanium fatality, do tego mam podpięte monitory aktywne (z końcówką na TDA7294) kablem mini jack - chinch.

Nie mam niestety w nich wyjścia na słuchawki.

Zastanawiam się czy dobrym wyjściem było by dokupienie DAC-X6, aby puścić słuchawki - SHP8900 z karty po optyku.

Czy to może być dobry pomysł? Przede wszystkim czy dźwięk bezpośrednio z karty będzie się różnił od tego z X6?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.01.2020 o 19:46, wwd napisał:

Nie mam niestety w nich wyjścia na słuchawki.

Nie tak niestety bo znaczna większość takich wyjść jest podłej jakości.

W dniu 3.01.2020 o 19:46, wwd napisał:

dźwięk bezpośrednio z karty będzie się różnił od tego z X6

Role przetwornika dla słuchawek po spięciu optykiem będzie pełnił ten w X6. Wówczas x-fi pełni jedynie rolę cyfrowego transportu (nie odpowiada za dźwięk zupełnie). Więc raczej będzie się różnił chyba, że te dwa urządzenia grają dokładnie tak samo. 

X6 gra trochę jakby w ciemniejszą stronę. Nie wiem jak grają te Philipsy natomiast mocy na pewno nie zabraknie. X6 ma jej naprawdę sporo. Tylko czemu nie podepniesz słuchawek pod creativa? Niewierze by się nie dało.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem o X6 ponieważ był na drop.com dosyć tanio, ale w końcu się nie zdecydowałem. 

Oczywiście najprostszym rozwiązaniem było by się podpiąć słuchawkami do karty.

Nie mam niestety panelu z wyjściem i regulacją głośności.

Dokupić teraz dosyć ciężko bo nawet gdy się pojawia SB1100 to bez potrzebnych  kabli.

Przegapiłem niestety parę okazji, jak widzę w archiwum allegro, ale miałem wyjście słuchawkowe w poprzednich głośnikach logi do pc - bardzo marnej jakości zresztą i nawet jestem zadowolony że przestały działać.

Teraz gdy mam podpięte monitory to właśnie brakuje mi tego wyjścia.

 

Nie wiem czy poczekać jak trafi się coś czy szukać dac-a/wzmacniacza... Też rozchodzi się trochę o koszty a po drugie pasuje mi granie z x-fi.

SHP8900 dla mnie są super, choć zaznaczam że lepszych nie miałem, w porównaniu do monitorów mają szerszą scenę i są bardziej szczegółowe, zwłaszcza u góry pasma.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności