Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki na odsłuch sceniczny do 1500 zł


adziopak

Pytanie

Witam,

poszukuję dobrych słuchawek mających służyć jako odsłuch na scenie podczas grania w zespole weselnym. Gram i śpiewam.
Do tej pory grałem na SE215, jednakże są już bardzo mocno zmęczone życiem, kabel przerywa, jedna słuchawka raz działa raz nie i trzeba już je wysłać na wieczny spoczynek.

Nosiłem się z zamiarem Yamaha EPH-100, jednakże akurat w tym momencie chyba również jako produkt na rynku zakończyły swój żywot.
Jakie są moje wymagania?
-Wygoda (czasem gramy po 3 wesela pod rząd, wesela trwają ~12h, więc mają po prostu mi nie przeszkadzać, nie wypadać, itp.)
-Izolacja nie jest dla mnie rzeczą najistotniejszą, bo często gram tylko na jednej słuchawce, żeby mieć jakiś "kontakt" z gośćmi,
-Basy!!! (jestem klawiszowcem basującym lewą ręką, nie mamy basisty, stąd też muszę stopę i bas czuć dobrze, żeby basować równo),
-Wyrazista góra i średnie-wysokie (chodzi tu o wokal, żeby ładnie słychać było w słuchawce).

-Trwałość, wesela rządzą się niestety swoimi prawami.

-Pokrowiec w zestawie by się przydał :)

-Skuteczność - o co chodzi, nie chce mieć hałasu w uchu, nie chcę sobie niszczyć słuchu ale przy okazji wszystko selektywnie słyszeć.

-Kabel OTE, w dodatku nie może być za krótki, tak żeby sięgnął do wzmacniacza słuchawkowego, który będzie wpięty w tylną kieszeń od spodni.

Cena taka maks to 1500 zł, ale nie oznacza to dla mnie że muszę kupić słuchawki za 1500 zł, jak się znajdą takie co będą odpowiadały oczekiwaniom, a przy okazji będą tańsze to tym lepiej.

Wstępnie myślałem nad SE535 albo SE425, jednakże po wielu przeczytanych recenzjach i tematach.. jeszcze mniej wiem, taki mętlik w głowie :)

Słuchawki będą wpinane w wzmacniacz do odsłuchów dousznych Behringer P1 (może w przysżłości jakiś Shure PSM300 albo Sennheiser EW100, ale na razie bezprzewód mi niepotrzebny). Do Behringera P1 wpinam oddzielny sygnał AUX z miksera cyfrowego, w którym steruje sobie oddzielny sygnał na monitory tylko dla mnie (wraz z EQ)

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Wydaje mi się, że Shure se535 to dobry kierunek. Spełniają praktycznie wszystkie twoje założenia. Potrzebujesz słuchawek o monitorowym zastosowaniu czyli płaskiej charakterystyce z lekko podbitym basem.

Są bardzo wygodne, nie męczą przy dłuższym odsłuchu. Grają dobrze zarówno na piankach jak i tipsach. Te dołaczone w zestawie są bardzo okey. Kabel się nie plącze.

Bas nie zalewa pasma, jest kontrolowany, punktowy, na pewno nie dominuje. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

custom art - zastanów się, spróbuj jak nasz opcję, pogadaj... dla takich zastosowań zostały stworzone ciemki więc dlaczego nie przemyśleć takiej możliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności