Skocz do zawartości

Shanling ME500 - MMCX Problem


Argennto

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam słuchawki jak w temacie. Problem polega na tym, że od nowości słuchawki przerywają lub któraś nie gra gdy podłącze inny przewód z wtyczkami MMCX niż oryginalny dołączony do kompletu. To trochę irytujące w słuchawkach za ponad 1000 PLN. Mam 2 różne przewody i moduł BT z wtyczkami MMCX i na każdym z 3 jest to samo. Na innych słuchawkach problem na żadnym z kabli nie występuje. Jest to ewidentna wina luźnych gniazd w tych słuchawkach. Podobno w wersji Platinum zostało to poprawione. Co teraz? Oddać na gwarancję? Co oni z tym mogą zrobić.

 

Dzięki i Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Argennto napisał:

Witam. Posiadam słuchawki jak w temacie. Problem polega na tym, że od nowości słuchawki przerywają lub któraś nie gra gdy podłącze inny przewód z wtyczkami MMCX niż oryginalny dołączony do kompletu. To trochę irytujące w słuchawkach za ponad 1000 PLN. Mam 2 różne przewody i moduł BT z wtyczkami MMCX i na każdym z 3 jest to samo. Na innych słuchawkach problem na żadnym z kabli nie występuje. Jest to ewidentna wina luźnych gniazd w tych słuchawkach. Podobno w wersji Platinum zostało to poprawione. Co teraz? Oddać na gwarancję? Co oni z tym mogą zrobić.

 

Dzięki i Pozdrawiam

Najlepiej napisz do sprzedawcy/dystrybutora i zapytaj o tę kwestię. Żaden z forumowiczów Ci nic z kryształowej kuli czy z fusów nie wywróży, bo nikt tu nie jest przedstawicielem marki. Jak słuchawki są na gwarancji, to tym bardziej kontakt do sprzedawcy/dystrybutora powinien być pierwszym podjętym przez Ciebie krokiem na drodze do rozwiązania tego problemu.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli z fabrycznymi kablami nie ma problemu to co producenta ma obchodzi że inne wtyki źle siedzą? Jakby grupę WAG interesowało że zamiennik części innej firmy nie pasuje do ich aut z uśmiechem skasują Cię za fabryczną nową część.

Jeśli dystrybucja uzna to tylko dobra wola ich choć nie musi.

- Tapatalk

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, retter napisał:

Jeśli z fabrycznymi kablami nie ma problemu to co producenta ma obchodzi że inne wtyki źle siedzą?

No ale to pewien ustandaryzowany rodzaj złącza audio. To jakby mini jack 3.5mm dostarczony przed producenta pasował, a reszta nie. Nie mogę korzystać z lepszych kabli czy adapterów bluetooth. Wysłałem zapytanie do polskiego przedstawiciela Shanlinga AUDEOS no i zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale to pewien ustandaryzowany rodzaj złącza audio. To jakby mini jack 3.5mm dostarczony przed producenta pasował, a reszta nie. Nie mogę korzystać z lepszych kabli czy adapterów bluetooth. Wysłałem zapytanie do polskiego przedstawiciela Shanlinga AUDEOS no i zobaczymy.
Standard też ma swoję normy wg nich są odchyłki.
Np jack 3.5 rean był delikatnie grubszy wszystko działa ale rozpychał gniazda szybciej.

Gniazda mmcx u fiio też nie trzyma idealnych wymiarów ale sa w granicy normy.

Z kablem fabrycznym nie sprawia to kłopotu = nie ma problemu dla producenta.

- Tapatalk

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, retter napisał:

Z kablem fabrycznym nie sprawia to kłopotu = nie ma problemu dla producenta.

Przyjrzałem się dokładnie tej wtyczce i różnica polega na długości środkowego pinu, który w Shanlingu jest dłuższy niż w reszcie przewodów. Jak mi przewód padnie to będzie problem go kupić bo producent go nie sprzedaje. Tylko dodatkowy zbalansowany za ponad 500PLN. Końcówki MMCX Fiio są praktycznie tak samo skonstruowane. Być może by pasowały. Wydaje mi się, że jest to celowo zrobione przez producenta.

Edytowane przez Argennto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, retter napisał:

To w końcu z gniazdem czy wtykiem jest problem?

Środkowy pin w dedykowanym przewodzie jest dłuższy niż reszta kabli z jakimi się spotkałem. Samo gniazdo ma krótszy środkowy wtyk żeński niż reszta gniazd MMCX dlatego wszystko pasuje na oryginalnym kablu. Ale wkładając inny przewód wtedy ten środkowy pin ledwo co dotyka żeńskiego pinu gniazda i stąd te problemy. Nie jestem pewny na 100% bo każdy inny kabel ma delikatne luzy, których nie ma dedykowany. Miałem już kilka modeli słuchawek ze złączem MMCX i nigdy nie spotkałem się z takimi problemem. 

 

W jednej recenzji słuchawek ME500 Platinum (ja mam ME500 bez Platinum) napisano, że: "w nowej wersji poprawiono gniazdo MMCX i teraz ma grubsze złocenie co ma polepszyć przewodność". Co oznacza, że problem dotyczy wszystkich modeli bez dopisku Platinum. 

 

Tak kupowałem u Maćka z AUDEOS.

Edytowane przez Argennto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Argennto napisał:

Przyjrzałem się dokładnie tej wtyczce i różnica polega na długości środkowego pinu, który w Shanlingu jest dłuższy niż w reszcie przewodów. Jak mi przewód padnie to będzie problem go kupić bo producent go nie sprzedaje. Tylko dodatkowy zbalansowany za ponad 500PLN. Końcówki MMCX Fiio są praktycznie tak samo skonstruowane. Być może by pasowały. Wydaje mi się, że jest to celowo zrobione przez producenta.

Wydaje się,że Audeos będzie miał kable na wymianę jakby co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Mayster napisał:

Z jakimi konkretnie kablami jest problem?

Witaj. Problem występuje na:

 

- oryginalny przewód od Shure 535
- przewód od Nicehck HC5 (IEM z Ali)
- moduł BT MEE Audio BTX2 (na 2 adapterach mojego i brata to samo)
- moduł BT MEE Audio BTX1

 

Na dołączonym przez Shanlinga jest perfekcyjnie. Poszło 3 stówy na Mee BTX2 i obecnie w moim przypadku jest bezużyteczny. Jeden z adapterów Bluetooth musiałem zwrócić bo przez kilka dni przerywało podczas chodzenia i nie wiedziałem w czym problem. A to był problem z połączeniem w złączu MMCX, a nie połączeniem BT. Kupiłem Fiio BTR5 i chciałem wykorzystać wyjście zbalansowane, ale nie wydam 5 stówek na przewód zbalansowany od Shanlinga żeby mieć pewność, że wszystko będzie OK. Generalnie słuchawki są świetne pod każdym względem gdy by nie to połączenie.

Edytowane przez Argennto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w Chinach za 490 PLN bo w Polsce niestety nie wiadomo kiedy będzie dostępny, a cena i tak pewnie minimum 550 PLN. W ciąga max 2 tygodni ma być. Nie byłem zwolennikiem dotychczasowych produktów Fiio ale ten sprzęt BTR5 jest dla mnie perfekcyjny pod każdym względem. Czegoś takiego właśnie szukałem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam ponownie. Złącza MMCX zbalansowanego FIIO RC-MMCX3B TPE jak i chińczyka z Ali pasują perfekcyjnie. Ale chyba i tak skończy się na tym, że docelowo wymienię wtyczkę jack w oryginalnym przewodzie od Shanlinga na nie zbalansowaną gdyż ten przewód dostarczany ze słuchawkami jakoś lepiej mi podchodzi no i jakościowo jest bardzo dobrze wykonany.

Zagłębiłem się trochę w temat i użytkownicy mający wtyki 2PIN 0.78MM mają podobny albo i jeszcze większy problem. Wtyki nie wchodzą lub wypadają. 

Bez tytułu.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności