Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

NWZ-A826 - problem z wejściem na słuchawki


Caroozo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

jakiś czas temu padł mi jeden kanał w wejściu słuchawkowym w moim odtwarzaczu NWZ-A826. Naprawdę nie narzekam na jakość dźwięku, służy mi od 2011 roku, a bateria jeszcze daje radę (!), niestety jednak nie słyszę lewego kanału po podłączeniu słuchawek z mikrofonem (nie mam "klasycznych" do testów) - ale z tego co pamiętam, problem pojawił się już na takich zwykłych.

 

Szkoda mi go, mam pudełko i nieużywane słuchawki Bluetooth (bez gąbek, ale powinny działać), sprzęt ma oznaki użytkowania ale dzielnie mi służył, więc pytanie co może być przyczyną i czy da radę naprawę wykonać domorosły elektronik-amator, czy też trzeba wymieniać całe gniazdo - a jeśli tak, czy jest szansa na skuteczną operację i dłuższe życie tego playerka?

 

Poza pamięcią i baterią (którą można wymienić) nic mi w nim nie brakuje, ale moja Xperia Z2 niestety nawet w połowie nie brzmi tak dobrze, jak ten soniak napędzany DAC Cirrus Logic.

 

Czy opłaca się robić, ew. skąd wziąć części, względnie sprzedam zestaw (pudełko+player+kabel doPC+oryginalne słuchawki BT) komuś kto sobie to ogarnie, względnie wymienię z ew. dopłatą na coś niegorszego z większą ilością pamięci :).

 

Z góry dziękuję za odpowiedź!

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładniej jest tam zaaplikowany albo Cirrus Logic CS43L21 (w/g testów NWZ-A820) albo Cirrus Logic CS42L51 (w/g informacji z forum tutaj ) - NWZ-A826 to jeden z cieplej grających playerów od Sony z ostatniej dekady (w sumie to z 2009 roku jeśli dobrze pamiętam ;)) - jedynie mój starszy MiniDisc brzmiał lepiej, ale to na oryginalnych MDR-EX85LP. Także nie rozumiem postu - albo masz coś do napisania, albo chcesz sobie posty ponabijać takimi "wpisami" ;-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzeba zobaczyć jak fizycznie jest tam zaaplikowane gniazdo. Można wymienić jak znajdzie się zamiennik. Gorzej jak to na jakiejś autorskiej taśmie bo wtedy to już tylko oryginalne części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę uprzejmie, zdjęcie środka, gniazdo słuchawkowe jest w lewym dolnym rogu. Ja się generalnie na elektronice nie znam na tyle, żeby samodzielnie podejmować próbę naprawy, ale może ktoś jest tutaj z odpowiednią wiedzą i ma pomysł, czy to w ogóle jest do zrobienia? Jeśli można dostać części u Chińczyków, przy okazji baterię mógłbym wymienić ;). A sprzęt, mimo że ma 4GB, to nadal bdb odtwarzacz, dlatego mi go szkoda i chciałbym go naprawić.

dsc_0011.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Caroozo napisał:

Proszę uprzejmie, zdjęcie środka, gniazdo słuchawkowe jest w lewym dolnym rogu. Ja się generalnie na elektronice nie znam na tyle, żeby samodzielnie podejmować próbę naprawy, ale może ktoś jest tutaj z odpowiednią wiedzą i ma pomysł, czy to w ogóle jest do zrobienia? Jeśli można dostać części u Chińczyków, przy okazji baterię mógłbym wymienić ;). A sprzęt, mimo że ma 4GB, to nadal bdb odtwarzacz, dlatego mi go szkoda i chciałbym go naprawić.

dsc_0011.jpg

 

Ciężko będzie ale nie mówię że się nie da. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności