Skocz do zawartości

Temat bumerang - następca Sansy Clip+ do 500 zł.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Z góry przepraszam za kolejny temat tego samego rodzaju. Pokazuje to jednak, jak dużą popularnością cieszył się ten grajek, i jak wiele osób zainspirował do tego, by nieco bardziej rozbudować swój sprzęt audio.

Mój egzemplarz ma już ponad 8 lat, cały czas w codziennym użytku, a jest w pełni sił. Bateria trzyma ponad 20 h, przyciski nie są wytarte, klikają, nic się nie ułamało (nawet klips) - słowem: cud techniki i wykonania.

 

Zachciało mi się jednak jakiegoś lepszego źródła i chciałbym Was spytać o to, co moglibyście mi polecić.

Coś, co może nadałoby nagraniom większej dynamiki, klarowności i rozbudowało scenę.

 

Przez moje ręce przeszedł już Fiio M6, którego to po 2 miesiącach sprzedałem dalej - doszedłem do wniosku, że dla mojego użytku jest to przerost formy nad treścią (za dużo tego Androida, różnych aplikacji, sraty taty), a jakość dźwięku w ogóle mnie nie powaliła. Przesłuchiwałem go z Tinami HiFi T2

Miałem też okazję przesłuchać Shanlinga M0 - tu również nie byłem w stanie dostrzec wyraźnej różnicy w porównaniu do Clipa, choć ergonomicznie o wiele bardziej mi się podobał niż Fiio.

 

Mój aktualny zestaw to Tiny HiFi T4 (do podróży), NiceHCK B40 / VE Monk (do krzątania się po domu) i Creative Aurvana Live 2 (do domu, do biurka).

 

I pytanie: skoro żaden z powyższych DAPów mnie do siebie nie przekonał, czy jest w ogóle sens, bym szukał i rozglądał się za czymś nowym?

 

Zacząłem już nawet czytać o chińskich cudeńkach pt. Zishan Z3, Ziku HD X9, itp - jednak brak wsparcia dla playlist .m3u całkowicie je zdeklasował.

 

Warto byłoby w takim razie wspomnieć o tym, czego oczekuję od sprzętu grającego:

- DAP w 80% wykorzystuję w transporcie publicznym / pieszym, czasem do drobnych robótek domowych. Nie rozsiaduję się w fotelach i nie słucham muzyki dla relaksu, zawsze mi w czymś towarzyszy.

- fizyczne przyciski, więc najlepiej gdyby nie był dotykowy WCALE (nie chcę w zatłoczonych tramwajach musieć wyciągać z kieszeni sprzęt, tylko po to, by zmienić piosenkę),

- mikro rozmiary (Fiio M6 już mnie denerwował swoimi gabarytami (a zdaję sobie sprawę, że jest zaliczany do tych małych); zwłaszcza latem, gdy już nie nosi się kurtek z pojemnymi kieszeniami),

- obsługa playlist .m3u lub chociaż możliwość utworzenia własnych playlist bezpośrednio w DAPie (z około 5000+ utworami),

- obsługa kart pamięci microSD (128 GB minimum),

- serwisy streamingowe nie są mi potrzebne, WiFi również, Bluetooth też - nie mam przekonania do bezprzewodowych słuchawek i w tym względzie nic się w przyszłości nie zmieni, nie mam też głośników Bluetooth, laptopa, itp.

- bateria: jeśli starczy na >15 h, tym lepiej; minimum to te 8 - 10 h,

- zapasy mocy raczej na nic mi się nie przydadzą, wszystkie moje słuchawki raczej łatwo napędzić,

- nie oczekuję DSD, jadę na FLACach i ewentualnie 320MP3, gdy nie można,

- możliwość użycia DAPa jako DACa do komputera to fajny bajer, ale znów: bajer. Mam w komputerze Xonara DG i mi wystarcza.

 

Słucham przede wszystkim różnej maści soundtracków - zarówno z filmów, jak i z gier. Dlatego w gruncie rzeczy jest to muzyka klasyczna, orkiestralna, ale również sporo melodycznej elektroniki.

Zero hip hopu, okazyjnie jakiś rock.

 

Taki trudny klient się trafił.

Pomożecie?

 

Pozdrawiam i dziękuję za wszelką pomoc.

Edytowane przez HappyBlack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności