Skocz do zawartości
  • 0

Uniwersalne dokanałówki na miasto do ok. 300 zł


Matyzz

Pytanie

Witam,

 

poszukuję słuchawek dokanałowych, które umilą mi czas spędzany w komunikacji miejskiej. Brzmienie jakiego szukam powinno być dosyć uniwersalne, ponieważ słucham różnych odmian Rocka/Metalu z różnych lat, a także elektroniki typu Vocal Trance, czy Rapu. Myślałem o czymś stosunkowo naturalnym z wyważoną podstawą basową. Bardzo nie lubię mocno cofniętej średnicy, oraz bardzo podkreślonej góry, czy też przełomu góry/średnicy co przekłada się na liczne sybilanty. Słuchawki napędzane będą z telefonu, obecnie Xperia XZ, ale to może ulec zmianie. Zależy mi na możliwości założenia OTE, ponieważ chciałbym aby słuchawki pewnie leżały w uchu i nie wypadały przy byle okazji. 

 

Po przeczesaniu forum rzuciło mi się w oczy kilka propozycji:

- RHA MA750 (do dostania za 329 zł)

- Fiio F9 (promo za 339 zł)

- Final Audio E3000

 

Fiio F9 miałem okazję na szybko odsłuchać. W krótkich żołnierskich słowach: fajna, zwarta podstawa basowa, lekko wycofany środek, detaliczna góra, która czasami niestety potrafiła zakłuć w uszy. Po za tym zwróciły moją uwagę dużą sceną oraz tym jak dobrze leżały w uchu. Ogólnie wrażenia pozytywne, myślę że małe EQ góry mogłoby rozwiązać problem.

 

Czy warto rozważać pozostałe modele? Może ktoś ma ewentualnie inną (lepszą) propozycję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Dzięki za propozycje, co prawda nie rozważałem słuchawek bluetooth ale te Creative'a wydają się ciekawe. Co do Phiatonów to mam wrażenie, że ten pałąk na szyję mógłby się okazać uciążliwy w użytkowaniu, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, gdy ma się na sobie więcej warstw ubrań. Jeśli chodzi o RHA to w takim razie rzeczywiście je odpuszczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

E3000 mogą Ci przypasować. Bardzo przyjemne i muzykalne granie, dosyć równe i przede wszystkim bez sztucznych podbić i ziarnistej góry. Bardzo chętnie do nich wracam.

 

Jeśli martwisz się wygodą to może warto byłoby zainteresować się tańszymi true wireless'ami? Niestety sam nie słuchałem, może ktoś inny zna coś godnego polecenia.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności