Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Topping NX1s czy Fiio A3 - do smartfona


mrnikt

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie wymieniłem telefon na Xiaomi a jednocześnie słuchawki z 16 Ohm dokanałówek na 32 Ohm nauszne (Marshall Major III).

Xiaomi sztucznie ogranicza poziom głośności .., wyższa rezystancja słuchawek - no jest CICHO.

Stąd pomysł ampa do smartfona; padło na tytułowe dwa - NX1s lub A3/

Ktory będzie bardziej lepszy ? Bardziej neutralny , nie wpływający zbytnio na ilość basu.

Pomóżcie :)

Kris

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak ten NX1, ale ja Toppingi mobilne sobie chwalę, obecnie używam z fonem NX4 (dac/amp) i NX5 (amp) i to jest solidne granie za praktycznie chyba najniższą cenę. Natomiast w Polsce ich ceny to pazerność, jesienią był na ebay'u z Chin NX5 przeceniony na bodajże 65$ i to jest absolutny hit amp w tej cenie. Więc poszukaj, bo za to co dasz w Polsce za Toppinga NX1 tam masz już praktycznie NX3.

Z tanich ampów masz też jeszcze np. XDUOO XQ-20 MINI, ogólnie to ja bym FiiO nie brał, nawet A5 był rozczarowujący dla mnie. 

Edytowane przez PeepingTom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też od siebie poleciłbym dongla jak @chico99 @FunGD czy @pawelekdabek - korzyść będzie o tyle większa że nie wzmocnisz sygnału (który ze smartfona jest dosyć mizerny), tylko nadasz mu nowe życie :)

...a cena podobna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FunGD

Czy do DragonFly potrzebna jest dedykowana przejściówka na USB C czy wystarczy zwykly adapter ? 99 zł za DragonTaila to nieco zbyt wiele :)

@espe0

Jak nie wzmocnię sygnału to chyba nadal będzie CICHO :) ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, mrnikt napisał:

@FunGD

Czy do DragonFly potrzebna jest dedykowana przejściówka na USB C czy wystarczy zwykly adapter ? 99 zł za DragonTaila to nieco zbyt wiele :)

@espe0

Jak nie wzmocnię sygnału to chyba nadal będzie CICHO :) ??

Do Dragonflya nie potrzebna jest ich dedykowana przejściówka wystarczy zwykły kabel Host.

 

Co do dongli to uwierz - będzie głośno. Sam mam Meizu hifi music Pro, i dają rady ruszyć głośno nawet he400i - więc moc jest. A nawiasem mówiąc mam też Xiaomi mi9T i nie gra on jakoś specjalnie ani głośno ani jakościowo. A z donglem już jest spoko i głośno i 2 poziomy jakościowe wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, mrnikt napisał:

@espe0

No to po cholere piszą, że do DragonFly to tylko DragonTail ? :) "Chłyt marketindody" ???

 

Oczywiście ze tak! Jak poczytasz głębiej to dowiesz się że bez jitterbuga to w ogóle nie słuchać:P

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jednak można brać DAC+AMP to polecam Meizu Hifi DAC Pro, z pomiarów wypada lepiej od ważek, ten od Maystra też wygląda ciekawie ale to już więcej trzeba zapłacić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, mrnikt napisał:

@pawelekdabek No super ale MEIZU nie jest dostepne w POlsce :( Ważki są w miarę dostępne.

Nie rozumiem w czym problem. Nigdy nie miałem problemów z aliexpress.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pawelekdabek OK :)

No to teraz ostatnie pytanie - MEIZU ma DSD do 128 - czy przy telefonie + Spotify  - warto się napinać na DSD 256 ? (np. iBasso DC02).

 

EDIT:

Na placu boju pozostały iBAsso DC02 i Meizu Hifi DAC Pro - który doradzicie ???

Edytowane przez mrnikt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.12.2019 o 17:19, mrnikt napisał:

@pawelekdabek

 

EDIT:

Na placu boju pozostały iBAsso DC02 i Meizu Hifi DAC Pro - który doradzicie ???

W teście ibasso dc02 na YouTube na kanale Porta.Fi masz odpowiedź. 

Osobiście używałem dc02 z Galaxy Note 10 plus i brzmiał bardzo fajnie. Dużo szczegółów było. Meizu nie miałem okazji testować. 

Zrezygnowałem z ibasso, bo nie działał z nim MIC na słuchawkach. Nie wiedziałem że tak jest w większości dongli, a jednak przydałaby mi się taka opcja. Kupiłem dongle DAC od Samsunga i jakość dźwięku to zupełnie inna półka - mega lipa. Płasko, mało szczegółów, słaba moc, ale MIC działa 😁

Kupiłem wzmacniacz SMSL M3, ale przy ibasso też słabiej z brzmieniem tylko mocy dużo. 

Zastanawiam się czy wzmacniacze BT typu Shanling UP 2, UP4 lub FiiO btr3, btr5 nie byłyby dobrym pomysłem zamiast dongla z racji wygody użytkowania, ale nie wiem czy są w stanie zapewnić porównywalną jakość dźwięku czy tylko więcej mocy i bezprzewodowość i z tego tytułu kosztują więcej od dongli. Ktoś coś wie na ten temat? 

Screenshot_20200102-210857_YouTube.jpg

Edytowane przez Corter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję za wskazówkę

Co do DAC/AMP BT - nieco mnie zastanowiła opinia użytkownika z tego forum, że uBTR FIIO - działał poprawnie tylko gdy był blisko telefonu. Przypięty do paska już nie...

MOŻE to przypadek i mocno zaśmiecone pasmo radiowe u tej osoby ... ale to spowodowało, że zdecydowałem się na rozwiązanie przewodowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że to przypadek i problem konkretnego egzemplarza, a nie typowe dla modelu. 

Czy ktoś testował takie urządzenia i może coś o nich powiedzieć w kontekście porównania z donglami? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze kilka pytań.

Aby w pełni wykorzystać potencjał takiego DAC/AMP na USB wymagana jest obsługa USB Audio przez telefon.

Czy słusznie zakładam, że jeśli z telefonem działają słuchawki USB C - to obsługuje on USB AUDIO (na logikę pewnie tak :) ).

Czy zainstalowanie softu typu USB Audio Player Pro - spowoduje jednocześnie zainstalowanie dodatkowych sterowników USB AUDIO pozwalających na ominięcie toru muzycznego w telefonie, przy czym myślę raczej o słuchaniu SPOTIFY / TIDAL HIFI a nie własnych plików z muzyką z wykorzystaniem UAPP.

 

 

 

 

Edytowane przez mrnikt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności