Skocz do zawartości

Ponadczasowy DAP do około 2K PLN


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, Synthax napisał:

Panowie, nie wchodźmy na poziom surrealizmu z tymi playerami za ponad 4K 🙂

chcę kupić dobrego walkmena do 2K...

Doceniam wpisy Miśka i zgadzam się z nim ale życie życiem. To co bedzie najsolidniejsze i w miarę organiczne do mojej kwoty?

 

DX160

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Mayster napisał:

 

Fiio M11 nie ma nic wspólnego z Shanlingiem M6 i akurat średnica, wokal i przyjemność z muzyki jest zdecydowanie po stronie M6. Bardzo dużo osób porównywało M6 do M11 i M11 pro na AVS.

Nawet nie tyle porównywało co chyba nie było osoby która powiedziała, że jednak woli M11/M11 Pro. Mieliśmy nawet jednego chłopaka który ze swoim M11 przychodził dwa dni z rzędu żeby przyrównywać do M6 i stwierdził że to nieporównanie i niedługo po AVSie wystawił M11 na sprzedaż.
 

 

3 godziny temu, Loke13 napisał:

Idealnie do opisu pasuje ibasso dx160( choc z wifi roznie bywa-ja nie narzekalem) i fiio m11.

DX160 gra może i spoko ale wszystko co ma wokół to totalna porażka. Inputy nieprzyjmujące 4-pinowych wtyków, grzanie się, bluetooth które wymagało trzymania DAPa przy twarzy by TWSy transmisji nie zrywały, glitche na ekranie... Im dłużej go miałem na testach tym bardziej się na niego denerwowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, BitWolf napisał:

DX160 gra może i spoko ale wszystko co ma wokół to totalna porażka. Inputy nieprzyjmujące 4-pinowych wtyków, grzanie się, bluetooth które wymagało trzymania DAPa przy twarzy by TWSy transmisji nie zrywały, glitche na ekranie... Im dłużej go miałem na testach tym bardziej się na niego denerwowałem.

Nie używałem bluetootha z tws'ami,wiec nie wiem ,natomiast po wielu opiniach mozna wywnioskować, ze problem występuje na większą skalę. Natomiast reszta przytykow dla mnie jest średnio zrozumiała. Byc może trafilem szczesliwy egzemplarz  ,ale nie mialem zadnego z powyzszych problemów. Nie uzywam słuchawek na kablu z mikrofonem. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DXy grzeją się tylko w okresie wygrzewania, nie grają też wtedy pełnym dźwiękiem.  ekran w tej klasie jest więcej niż dobry. TWSy są fajne, ale to wciąż zabawki najczęściej. o inputach co jadą na cztery baty się publicznie nie wypowiadam.

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś kupuje DAP'a za takie pieniądze to raczej nie dla słuchawek z mikrofonem na kablu. Także gniazdo nie obsługujące mikrofonu jest jak najbardziej zrozumiałe. Żadnych artefaktów na ekranie ani pracy bluetooth'a nie uświadczyłem.

 

Problem z Wifi jest znany ale można to okiełznać. Dla kogoś kto nie ma możliwości lub używa router na zasadzie "wyciągam z pudełka i podłączam pod kabel wyglądający jak telefoniczny" to może być faktycznie problem.

 

Pomimo problemów z wifi, tidal offline/online działa wyśmienicie - responsywność itd. Mogę założyć, że Spotify podobnie.

Edytowane przez mszysz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Loke13 napisał:

 

Ja dziele dapy na 3 rodzaje:

-suche, analityczne, syntetycznie brzmiące ( moim zdaniem w takim kierunku idzie fiio ,czy wcześniej dx200)

- muzykalne , o pełniejszym brzmieniu idace w analog( np dapy od sony, colorfly ,czy niektóre cowony)

- mieszajace troche oba kierunki jak cayin czy niektóre astelle.

 

Wm1a ze wzgledu na cene porownalbym bardziej do dx220 i tutaj juz można sie zastanawiać,  zwlaszcza że z amp9 ,dx220 brzmi naprawde zjawiskowo.

 Duzo będzie zależeć od gustu i osobistych preferencji. Mi osobiscie brakowalo "wielkości" dzwieku po powrocie z wm1a na dx221 ,ale amp9 zalagodzil sytuację. Dalej jednak jestem zdania ,ze dx160 z cieplejszymi słuchawkami potrafi zagrac blizej naturalności, niz " graniu od linijki"

 

Ja wolę brzmienie DX160 niż DX200, gdyż średnica w DX200 była sucha, do tego wokale, skrzypce bez parwy, strasznie ostre. DX220 nie słuchałem na żadnym ampie więc się nie wypowiem. No właśnie ta wielkość dźwięku na flagowcach sony. Uważam że dx160 nie jest złym DAP'em, jest bardzo dobrym w swoich pieniądzach. Ale czy Maćkowi się spodoba jego granie, jak On lubi bardzo organiczny dźwięk z miękkim basem, dłuższym decayem, to tylko już Maciek musi się wypowiedzieć.
 

55 minut temu, Synthax napisał:

Panowie, nie wchodźmy na poziom surrealizmu z tymi playerami za ponad 4K 🙂

chcę kupić dobrego walkmena do 2K...

Doceniam wpisy Miśka i zgadzam się z nim ale życie życiem. To co bedzie najsolidniejsze i w miarę organiczne do mojej kwoty?


Dokładnie życie życiem, dlatego nie mam słuchawek Vision Ears Elysium albo zamiast ich tą kwotę bym dał Piotrowi żeby mi zrobić customy podemnie, czy jakiś wypasionych kabli do iemów za 1000$, jak niektórzy mi to pisali o kablach dobrze brzmiących i elastycznych. W sprzęcie stacjonanrym nie mam Dave, Jardisa I88 i Diapason Astera. Gdyż mnie poprostu na to nie stać. Musimy mierzyć się z tym ile możemy wydać na sprzęt i pójść na pewne kompromisy. Dlatego Maćku ja bym na twoim miejscu sprawdził DX160, jeszcze masz tutaj Sony ZX2, ale on ma tak jak pisałem mocy tyle co nic, tylko skuteczne słuchawki pod niego i te apki od streamingu są stare i nie chodzą porządnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DX160.

Jedyne co mam mu do zarzucenia to słaby BT, reszta uwag o obsłudze wyssana z palca.

Dźwiękowo bdb w swojej cenie, a nawet ponad. Nie będę się rozwodził, bo już wszystko o nim zostało napisane.

I na koniec miałem dx220, również z amp8 i 9. Po przesiadce na dx160 nie czuję żadnego dyskomfortu. W dx220 też był słaby BT he, he.

 

Edytowane przez chico99
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, BitWolf napisał:

Nawet nie tyle porównywało co chyba nie było osoby która powiedziała, że jednak woli M11/M11 Pro. Mieliśmy nawet jednego chłopaka który ze swoim M11 przychodził dwa dni z rzędu żeby przyrównywać do M6 i stwierdził że to nieporównanie i niedługo po AVSie wystawił M11 na sprzedaż.
 

No to ja jestem być może jakiś dziwny, bo zarówno z wystawowymi FH7, jak i moimi Zenithami wolałem M11, a M11 Pro to już w ogóle spodobał mi się tak, że odkładam na niego powoli pieniądze. Ale chyba wolę bardziej techniczne granie, analizę i rysowanie każdego dźwięku wyraźną, grubą kreską niż muzykalność wśród źródeł (bo ze słuchawkami to już nie takie oczywiste). Żeby nie było offtopu, z DAPów, które słyszałem to M5s (bardziej podobał mi się od M6), DX160, używki SR15. Powodzenia w zakupach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Synthax napisał:

Witajcie, szukam DAPa ze Spotify i dobrze grającego pliki WAV.

Priorytetami dla mnie są:

- intuicyjne płynne menu

- szybki dostęp do plików

- dobry zasięg wi-fi

- naturalna barwa, bez odchudzenia i sabrowskiego nalotu

- względnie przyzwoita moc bo chcę czasem coś nagłownego popędzić

 

Żona ma player mp3 Sony, w którym bateria działa już ponad 7 lat. Chciałbym też coś co nie rozsypie się przez kilka latek. Nie szukam na siłę nowości, tylko solidnego stabilnego muzykalnego sprzętu 🙂

 

 

Nie ma czegoś takiego niestety. Prawie wszystko na androidzie idzie w najlepszym razie w neutralność lub w analize i twarde technikalia.

 

Jedyne na androidach o których można powiedzieć że są cieple to Sony ZX2 i Acoustic Resarch ar-m20 i Cayin n5ii.

 

Ten pierwszy już tylko leciwe używki i stary android do tego bardzo mało mocy zwłaszcza w europejskich modelach.

 

Ten drugi jak był nowy to przekraczał budżet, teraz może da się go gdzieś wyhaczyć bo bywał na jakichś massdropach ale ma bardzo niedopracowany soft i nieczyste wyjście słuchawkowe ze słyszalną pracą elektroniki. Dźwięk bardzo przyjemny, ale nie zachwyca poziomem jakościowym. Tutaj moja recenzja https://www.audionervosa.pl/2019/03/acoustic-research-ar-m20-niedoskonay.html?m=1

 

Ten trzeci bardzo powolny i okropny ekran. Jest niby nowszy n5iis, ponoć szybszy i z lepszym ekranem ale nie miałem go u siebie to nic napisać o nim nie moge. Tutaj moja recenzja https://www.audionervosa.pl/2018/08/cayin-n5ii-recenzja-skondensowana-dawka.html?m=1

 

DX160 jest jedynie minimalnie ocieplony i to nadal moim zdaniem neutralny odtwarzacz więć jeśli ma być cieplej i muzykalnie to może się okazać że będzie za chłodno i za czysto. https://www.audionervosa.pl/2019/10/ibasso-dx160-recenzja-maa-sensacja.html?m=1

 

DX150 jest bardzo gładki, gra grubiej, masywniej z podkreślonym basem i łagodnymi wysokimi więć mógłby się jeszcze nadać. Działanie i cena jednak nie zachwycają w porównaniu z nowszymi konstrukcjami. https://www.audionervosa.pl/2018/09/ibasso-dx150-recenzja-zoty-srodek.html?m=1

 

Cała reszta dapów jest albo o wiele droższa np DX220 z lampowym modułem amp9 albo Astell sr15 albo nie posiada spotifajów albo oferuje dźwięk o którym nie da się napisać aby był ciepły i muzykalny. Ideałem byłby pewnie Chord Mojo, ale to nie dap. Można z niego zrobić pół dapa dokładająć Poly no ale cena wtedy troche z kosmosu się robi jak na ten poziom grania.

Edytowane przez Spawn
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZX300, dx160 lub c10 jak znajdziesz to taki najlepszy kompromis wymagań.

Zastanów się z których wymagań możesz zrezygnować to będzie łatwiej.

Pewnym rozwiązaniem jest posiadanie kanapki do bardziej wymagających słuchawek taki xcan za uniwersalność w małym rozmiarze czy BA300 za lampowe brzmienie, wówczas zx2 czy ma realne szanse.

Do tego pomyśl nad słuchawkami grającym naturalnie cieplej ale bez przesady i też będzie fajnie.

- Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony NW-ZX2 dokładnie tak gra - "bez sabrowskiego nalotu". Mimo upływu czasu działa bardzo płynnie dzięki staremu Androidowi, obsługuje portale streamingowe w starszych wersjach - jest też Tidal offline. Bezproblemowy dostęp do plików jednym kliknięciem. Bateria w moim wciąż trzyma ok. 20 godzin i praktycznie nie rozładowuje się w stanie czuwania. Istnieje pewien trick, który pozwala odblokować część mocy po wyłączeniu "ulepszeń dźwięku" od Sony. Słuchawek nagłownych raczej nie napędzi, ale za to jak to gra z  neutralnymi dokami - np. z Etymoticami dzieje się magia!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Spawn napisał:

DX160 jest jedynie minimalnie ocieplony i to nadal moim zdaniem neutralny odtwarzacz więć jeśli ma być cieplej i muzykalnie to może się okazać że będzie za chłodno i za czysto. https://www.audionervosa.pl/2019/10/ibasso-dx160-recenzja-maa-sensacja.html?m=1

 

Ale @Synthax nie pisał, że szuka czegoś ciepłego. Szuka "naturalny, muzykalny, organiczny", a to wcale nie równa się ciepły. Sam myślę o czymś podobnym i z odpowiedzi wynika mi, że DX160 to będzie to.

Jednoznacznie ciepła sygnatura źródła mocno zawęziłaby możliwości, a jeśli szuka się ciepłego toru, to łatwiej to uzyskać doborem słuchawek.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Rotgut napisał:

 

Ale @Synthax nie pisał, że szuka czegoś ciepłego. Szuka "naturalny, muzykalny, organiczny", a to wcale nie równa się ciepły. Sam myślę o czymś podobnym i z odpowiedzi wynika mi, że DX160 to będzie to.

Jednoznacznie ciepła sygnatura źródła mocno zawęziłaby możliwości, a jeśli szuka się ciepłego toru, to łatwiej to uzyskać doborem słuchawek.

Kwestia filozofii dobierania. Słuchawki mają większy wpływ na brzmienie i to od nich bym zaczynał i pod nie dobierał źródło aby im dogodzić. Dobre słuchawki powinny sprawiać przyjemność nawet z nienajlepszym źródłem tyle że nie pokażą pełni swojego potencjału, natomiast kiepskie słuchawki nie zagrają dobrze nawet z najlepszym źródłem. Oczywiście super ważna jest synergia i odpowiedni dobór jednego do drugiego. Najlepsze/najdroższe sprzęty wcale nie grają najlepiej ze sobą.

 

@Karmazynowy chyba szukał czegoś podobnego co @Synthax i chyba kupił dx160 tyle że nic o nim nie napisał to nie wiem czy mu przypadło do gustu.

Edytowane przez Spawn
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Spawn napisał:

@Karmazynowy chyba szukał czegoś podobnego co @Synthax i chyba kupił dx160 tyle że nic o nim nie napisał to nie wiem czy mu przypadło do gustu.

 

To prawda, szukałem czegoś takiego czyli mocno nasycone, muzyczne brzmienie z dobrą podstawą basową. DX160 nie do końca spełnia te założenia bo gra raczej naturalnie z lekką kapką ciepłoty ale też co dla mnie ważne - bez suchoty i ochłodzenia tak jak chociażby mój V30 czy większość sprzętów na ESS. Dzięki temu mamy w miarę nasycone brzmienie a zyskujemy też cechy, które przypisane są właśnie raczej do sprzętów grających chłodno i neutralnie a więc szybkość, detal i przestrzeń. I właśnie te cechy też w DX160 są na dobrym poziomie, zwłaszcza przestrzeń jest fajna i oddech pomiędzy poszczególnymi dźwiękami. Jest to więc taki kompromis w każdym kierunku i w zasadzie nie widzę konkurencji dla iBasso w przedziale do 3k, uwzględniając streamingi, wifi, dobrą moc na wyjściu i względną płynność, które także są dla mnie ważne. W związku z tym stwierdziłem, że ciepłotę i muzykalność, którą lubię nadgonię w słuchawkach podłączanych do 160-tki.

 

Bardziej muzykalny i jeszcze cieplejszy jest DX150, którego miałem przez chwilę jednak całościowo to dla mnie niższy poziom. Jest jeszcze SR15, którego też słuchałem i ten już gra bardzo fajnie i spełnia resztę założeń funkcjonalnych ale z kolei gra dosyć intymnie i nie ma takiej przestrzeni jak DX160.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jestem w kropce. Gdzieś ciągnie mnie do M11 bo sprawdzona marka, mają w sklepie w moim mieście. A z drugiej strony DX160. Bo w zasadzie do tego ograniczyłem swoje wybory. Miło gral kiedyś Cayin i5 ale moc słaba w nim.

w DX160  obawiam się stabilności pracy i intuicyjnosci touchscreenu i jego płynności i jakości obudowy...

sony zx2 wydaje sie byc poważniejsze na tle tych dwoch dapow ale moc słabsza i cena 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Synthax napisał:

No i jestem w kropce. Gdzieś ciągnie mnie do M11 bo sprawdzona marka, mają w sklepie w moim mieście. A z drugiej strony DX160. Bo w zasadzie do tego ograniczyłem swoje wybory. Miło gral kiedyś Cayin i5 ale moc słaba w nim.

w DX160  obawiam się stabilności pracy i intuicyjnosci touchscreenu i jego płynności i jakości obudowy...

sony zx2 wydaje sie byc poważniejsze na tle tych dwoch dapow ale moc słabsza i cena 

 

DX160 chodzi całkiem płynnie i stabilnie. Nie ma na co narzekać choć oczywiście poziom smartfona to to nie jest no ale nie do tego służy. Serio, jest ok, sam się obawiałem że będzie mulił ale daje radę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności