Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Ponadczasowy DAP do około 2K PLN


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, szukam DAPa ze Spotify i dobrze grającego pliki WAV.

Priorytetami dla mnie są:

- intuicyjne płynne menu

- szybki dostęp do plików

- dobry zasięg wi-fi

- naturalna barwa, bez odchudzenia i sabrowskiego nalotu

- względnie przyzwoita moc bo chcę czasem coś nagłownego popędzić

 

Żona ma player mp3 Sony, w którym bateria działa już ponad 7 lat. Chciałbym też coś co nie rozsypie się przez kilka latek. Nie szukam na siłę nowości, tylko solidnego stabilnego muzykalnego sprzętu 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idealnie do opisu pasuje ibasso dx160( choc z wifi roznie bywa-ja nie narzekalem) i fiio m11. Do 2k to chyba najlepsze pozycje. Dzwiekowo wedlug mnie wypada lepiej dx160,choc fiio trzyma trochę lepiej na baterii i jest bardziej responsywny ,chociaz rozbice wcale bie są ogromne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shanling M6 - do końca miesiąca jeszcze łapie się, jeśli chodzi o założony budżet.
Lapie się cenowo ,ale brzmieniowo narazie zagadka

Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bendezar napisał:

Shanling M6 - do końca miesiąca jeszcze łapie się, jeśli chodzi o założony budżet.

Był egzemplarz testowy ja AVS w tym roku. Naturalne, dość gładkie brzmienie z dość mięsistym basem i dobrymi technikaliami. Do DX160 nie porównam, bo nie słuchałem, ale strasznie mi się spodobał. Nie jest wielkim klocem, bardzo dobrze leży w ręku, systemowo wydajny... No cacy sprzęt.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

4 minuty temu, Loke13 napisał:

Lapie się cenowo ,ale brzmieniowo narazie zagadka

Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka
 

 Nie do końca, przecież to Shanling.😀

2 minuty temu, Vaiet napisał:

Był egzemplarz testowy ja AVS w tym roku. Naturalne, dość gładkie brzmienie z dość mięsistym basem i dobrymi technikaliami. Do DX160 nie porównam, bo nie słuchałem, ale strasznie mi się spodobał. Nie jest wielkim klocem, bardzo dobrze leży w ręku, systemowo wydajny... No cacy sprzęt.

Miałeś może okazję porównać do M5s?

Edytowane przez bendezar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macieju tak jak @retter napisał. Nie znajdziesz tego co chcesz w tych pieniądzach. Musisz wywalić streaming, wifi, obsługę to wtedy masz Shozy Alien Gold, dźwiękowo bardzo trafi w twoje gusta. Jeszcze w gusta z wifi i streamingiem trafi Sony ZX2, tylko że spotifaj to zapuścić album i nie dotykać się, słuchanie plików i całe menu tutaj na plikach jest bardzo szybkie, problem też z mocą, tylko łatwe do napędzenia słuchawki. Cayin N6 II, Cayin N8 (bez streamingu), Ultima Copper (spotifaj tylko online) to już znacznie powyżej  limitu. Colorfly C4 prawie nie dokupienia teraz, Sony WM1a/z powyżej kwoty i brak streamingu.

Wszystkie Fiio M11, DX160, Shanlingu M6 to nie to dźwiękowo, są takie adekwatne do dzisiejszych czasów i do tego co ludzie słuchają, nie zważając że średnica, wokale są nie naturalne, a także inne pasma, ale nie ma co się dziwić jak większość muzyki dzisiejszej to sample, czy mocno przetworzone cyfrowo utwory.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, misiekkb napisał:

Macieju tak jak @retter napisał. Nie znajdziesz tego co chcesz w tych pieniądzach. Musisz wywalić streaming, wifi, obsługę to wtedy masz Shozy Alien Gold, dźwiękowo bardzo trafi w twoje gusta. Jeszcze w gusta z wifi i streamingiem trafi Sony ZX2, tylko że spotifaj to zapuścić album i nie dotykać się, słuchanie plików i całe menu tutaj na plikach jest bardzo szybkie, problem też z mocą, tylko łatwe do napędzenia słuchawki. Cayin N6 II, Cayin N8 (bez streamingu), Ultima Copper (spotifaj tylko online) to już znacznie powyżej  limitu. Colorfly C4 prawie nie dokupienia teraz, Sony WM1a/z powyżej kwoty i brak streamingu.

Wszystkie Fiio M11, DX160, Shanlingu M6 to nie to dźwiękowo, są takie adekwatne do dzisiejszych czasów i do tego co ludzie słuchają, nie zważając że średnica, wokale są nie naturalne, a także inne pasma, ale nie ma co się dziwić jak większość muzyki dzisiejszej to sample, czy mocno przetworzone cyfrowo utwory.

Tak tylko zapytam jak długo spędziłes z dx160? Mialem wm1a,zx300 wspomnianego dx160 , a teraz mam cayina n6II i o ile w przypadku fiio sie zgodze tak w przypadku dx160 nie narzekalbym na brak naturalności. Jest raczej neutralny ,ale nie syntetyczny. Uwazam ,ze w tej cenie ciezko o konkurencję ,choc nie słyszałem aliena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, misiekkb napisał:

Wszystkie Fiio M11, DX160, Shanlingu M6 to nie to dźwiękowo, są takie adekwatne do dzisiejszych czasów i do tego co ludzie słuchają, nie zważając że średnica, wokale są nie naturalne, a także inne pasma, ale nie ma co się dziwić jak większość muzyki dzisiejszej to sample, czy mocno przetworzone cyfrowo utwory.

O, a ja głupi ostatnio tylko kantaty Bacha na Shanlingu 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Perul napisał:

A może Pioneer XDP100r - mam gdzieś od roku i bardzo fajnie się sprawuje :).

"względnie przyzwoita moc bo chcę czasem coś nagłownego popędzić" - Pionek mam moc na duże nauszniki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Lord Rayden napisał:

"względnie przyzwoita moc bo chcę czasem coś nagłownego popędzić" - Pionek mam moc na duże nauszniki ?

Jak mu się ustawi na wyjściu "variable line out" to całkiem dobrze daje :) .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Loke13 napisał:

Tak tylko zapytam jak długo spędziłes z dx160? Mialem wm1a,zx300 wspomnianego dx160 , a teraz mam cayina n6II i o ile w przypadku fiio sie zgodze tak w przypadku dx160 nie narzekalbym na brak naturalności. Jest raczej neutralny ,ale nie syntetyczny. Uwazam ,ze w tej cenie ciezko o konkurencję ,choc nie słyszałem aliena.

 

W swoim cenie dx160 nie jest zły i z tych nowych DAP'ów jest to bardzo dobra propozycja. Ale do naturalności brzmienia i jego otwartości bardzo dużo mu brakuje. Miałeś WM1A i jak się m one mają jeśli chodzi o brzmienie, naturalność, rozdzielczość, separację, otwartość, jak dla mnie jest bardzo duża różnica. Do jakiegoś rocka, popu to dx160 wystarczy w zupełności, ale nie do klasyki, muzyki filmowej i nie dla osób, które chcą mieć głosy ludzkie podany w naturalny sposób z dobrym wykończeniem, czego dx160 nie zrobi.

 

1 godzinę temu, bendezar napisał:

O, a ja głupi ostatnio tylko kantaty Bacha na Shanlingu 😉


Zależy jakich wykonań Bacha słuchasz. Sygnatura brzmienia Shanlinga nie nadaje się do muzyki klasycznej, zwłaszcza do symfonicznej, gdyż tu nie ma wygaru i pazura, a bez tego nie da się słuchać Rachmaninova, Prokofieva, Wagnera,  3 i 5 symfonii Beethovena, Webbera, Orffa czy choćby "Carmen", "Romeo i Julia".

 

Godzinę temu, Perul napisał:

A może Pioneer XDP100r - mam gdzieś od roku i bardzo fajnie się sprawuje :).

 

To samo co z DX160 nie gra to naturalnie, owszem też nie syntetycznie, tak w kierunku neutralności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, misiekkb napisał:

Zależy jakich wykonań Bacha słuchasz. Sygnatura brzmienia Shanlinga nie nadaje się do muzyki klasycznej, zwłaszcza do symfonicznej, gdyż tu nie ma wygaru i pazura, a bez tego nie da się słuchać Rachmaninova, Prokofieva, Wagnera,  3 i 5 symfonii Beethovena, Webbera, Orffa czy choćby "Carmen", "Romeo i Julia".

Nic nie wspominałem o muzyce symfonicznej.

W tytule jest 2 tysiące a nie 10.

Edytowane przez bendezar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, bendezar napisał:

Nic nie wspominałem o muzyce symfonicznej.

W tytule jest 2 tysiące a nie 10.

 

Dlatego ja napisałem jakich wykonań słuchasz, gdyż nawet recitali pianistycznych zwłaszcza u ekspresjonistycznych pianistów nie mogłem słuchać, owszem koncerty jeszcze jako tako dało się słuchać.

@Synthax Macieju ja ostatnio podobnie mam że szukam DAP'a, który by mi wysterował Shozy Pola39, gdyż myślę nad zmianą na te słuchawki. Mam mniejsze wymagania co do funkcjonalności, gdyż mi streamingi i wifi wogóle nie są potrzebne i jakoś tak nie widzę co by mi zastąpiło ZX2. Owszem WM1a by się tu trochę nadawał, ale stracił bym trochę na barwie i tej sposobie podawania dźwięku, czyli bez żadnego wysiłku, robi to dopiero WM1z, ale to jest cegła, w dodatku droga i już dla mnie ma zadużo basu i za długi decay. Cayin N6 II z modułem E01 może być dla mnie, ale ciężko mi to z góry powiedzieć jak go nie słuchałem. Minus to że sony oduczyło mnie ładowania codziennie DAP'a, prawie wogóle nie wiem co to znaczy ładowanie, gdyż robię to jakoś 1-2 razy w miesiącu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, misiekkb napisał:

swoim cenie dx160 nie jest zły i z tych nowych DAP'ów jest to bardzo dobra propozycja. Ale do naturalności brzmienia i jego otwartości bardzo dużo mu brakuje. Miałeś WM1A i jak się m one mają jeśli chodzi o brzmienie, naturalność, rozdzielczość, separację, otwartość, jak dla mnie jest bardzo duża różnica. Do jakiegoś rocka, popu to dx160 wystarczy w zupełności, ale nie do klasyki, muzyki filmowej i nie dla osób, które chcą mieć głosy ludzkie podany w naturalny sposób z dobrym wykończeniem, czego dx160 nie zrobi.

 

Ja dziele dapy na 3 rodzaje:

-suche, analityczne, syntetycznie brzmiące ( moim zdaniem w takim kierunku idzie fiio ,czy wcześniej dx200)

- muzykalne , o pełniejszym brzmieniu idace w analog( np dapy od sony, colorfly ,czy niektóre cowony)

- mieszajace troche oba kierunki jak cayin czy niektóre astelle.

 

Wm1a ze wzgledu na cene porownalbym bardziej do dx220 i tutaj juz można sie zastanawiać,  zwlaszcza że z amp9 ,dx220 brzmi naprawde zjawiskowo.

 Duzo będzie zależeć od gustu i osobistych preferencji. Mi osobiscie brakowalo "wielkości" dzwieku po powrocie z wm1a na dx221 ,ale amp9 zalagodzil sytuację. Dalej jednak jestem zdania ,ze dx160 z cieplejszymi słuchawkami potrafi zagrac blizej naturalności, niz " graniu od linijki"

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie wchodźmy na poziom surrealizmu z tymi playerami za ponad 4K 🙂

chcę kupić dobrego walkmena do 2K...

Doceniam wpisy Miśka i zgadzam się z nim ale życie życiem. To co bedzie najsolidniejsze i w miarę organiczne do mojej kwoty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, misiekkb napisał:

Macieju tak jak @retter napisał. Nie znajdziesz tego co chcesz w tych pieniądzach. Musisz wywalić streaming, wifi, obsługę to wtedy masz Shozy Alien Gold, dźwiękowo bardzo trafi w twoje gusta. Jeszcze w gusta z wifi i streamingiem trafi Sony ZX2, tylko że spotifaj to zapuścić album i nie dotykać się, słuchanie plików i całe menu tutaj na plikach jest bardzo szybkie, problem też z mocą, tylko łatwe do napędzenia słuchawki. Cayin N6 II, Cayin N8 (bez streamingu), Ultima Copper (spotifaj tylko online) to już znacznie powyżej  limitu. Colorfly C4 prawie nie dokupienia teraz, Sony WM1a/z powyżej kwoty i brak streamingu.

Wszystkie Fiio M11, DX160, Shanlingu M6 to nie to dźwiękowo, są takie adekwatne do dzisiejszych czasów i do tego co ludzie słuchają, nie zważając że średnica, wokale są nie naturalne, a także inne pasma, ale nie ma co się dziwić jak większość muzyki dzisiejszej to sample, czy mocno przetworzone cyfrowo utwory.

 

Fiio M11 nie ma nic wspólnego z Shanlingiem M6 i akurat średnica, wokal i przyjemność z muzyki jest zdecydowanie po stronie M6. Bardzo dużo osób porównywało M6 do M11 i M11 pro na AVS.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności