Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

FiiO FH1s - Knowles 33518 BA + 13,6mm DD


kordal

Rekomendowane odpowiedzi

Nowe słuchawki od FiiO. FH1s to model bardzo podobny do JadeAudio EA3, od EA3 różni się wyglądem i paroma innymi szczegółami. Baza jest ta sama - Knowles 33518 + dynamik 13,6mm. Cena 59.99 USD. Info o dostępności mi umknęło.

 

FB_IMG_1577535699664.jpg

FB_IMG_1577535907309.jpg

FB_IMG_1577535902362.jpg

FB_IMG_1577535689143.jpg

FB_IMG_1577535534958.jpg

FB_IMG_1577535531659.jpg

FB_IMG_1577535527444.jpg

FB_IMG_1577535928650.jpg

FB_IMG_1577535924183.jpg

Edytowane przez kordal
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Dla ułatwienia" kabel z 2 pinami zamiast mmcx... :( . Ale jako fan FH1 chętnie bym się zapoznał. Z tym,że pewnie będą mniej wygodne od FH1.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Lord Rayden napisał:

"Dla ułatwienia" kabel z 2 pinami zamiast mmcx...

Ruch kompletnie niezrozumiały ;) głupi wręcz. No chyba, że FiiO ma jakieś sensowne uzasadnienie dla tego bezsensu. 

Tabelka porównująca z innymi słuchawkami... Yyy nasze mosiądz w złocie ichnie (też nasze ;) ) w aluminium. Nie idzie im sprzedaż podmarki to gonią "prawie to samo ale lepsze" już jako FiiO, stąd pewnie te dwa piny.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Nie idzie im sprzedaż podmarki to gonią "prawie to samo ale lepsze" już jako FiiO, stąd pewnie te dwa piny.


Nie powiedziałbym, że nie idzie, prawie 300 par sprzedanych na Ali to nie jest tak mało.

Ale generalnie to nie widzę sensu dopłacania do nich. 20 dolarów więcej za trochę inne opakowanie, dodatkowy twardy case. Oczywiście wygląd inny, kabel inny i tulejka, ale ogólnie rzecz biorąc - nie sądzę żeby brzmiały drastycznie inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam zarówno EA3, jak i FiiO FH1s. Kończę test tych pierwszych, dorwałem w trakcie te drugie. Już myślałem, że trzeba będzie zrobić wspólny test, bo to to samo z innym logo, ale jednak nie. FH1s lepiej wyposażone, bardziej dopieszczone i pozbawione wad EA3. Obstawiam, że to w dużej mierze sprawka miedzianego kabla, bo z EA3 jest posrebrzony. Ogólnie oba modele to zupełnie inne brzmienie od FH1 - mniej basowe, bardziej techniczne, ale szczegóły wkrótce.

 

Gniazda 2-pin to moim zdaniem downgrade, tak jak pisaliście wyżej. Ergonomia jednak spoko, bo obudowy są bliżej kształtem do FH5. W przypadku F9, F9 Pro czy FH1 były pewne problemy z długością tulejek, trzeba było wyczuć głębokość aplikacji, bo czasami były problemy z uszczelnieniem kanałów. W przypadku EA3/FH1s jest dużo lepiej, nie muszę ich odpowiednio aplikować, czy poprawiać. Zakładam, zapominam.

Edytowane przez maciux
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mi pasują bardziej obudowy typu łezka z FH1 czy zbliżone z ME100/500. Może jak będzie to coś w stylu obudowy FA7 to może będzie nieźle. Ale podobne obudowy w stylu KZ za bardzo wypełniają mi ucho i wysuwają się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.01.2020 o 11:49, maciux napisał:

Mam zarówno EA3, jak i FiiO FH1s. Kończę test tych pierwszych, dorwałem w trakcie te drugie. Już myślałem, że trzeba będzie zrobić wspólny test, bo to to samo z innym logo, ale jednak nie. FH1s lepiej wyposażone, bardziej dopieszczone i pozbawione wad EA3. Obstawiam, że to w dużej mierze sprawka miedzianego kabla, bo z EA3 jest posrebrzony. Ogólnie oba modele to zupełnie inne brzmienie od FH1 - mniej basowe, bardziej techniczne, ale szczegóły wkrótce.

 

Czyli EA3 dla ludu, FH1s dla koneserów. Więcej basu większa sprzedaż w tym przedziale cenowym.

A nie kusiło Cię by zamienić kabel i sprawdzić czy to kabel czy strojenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, KiiT napisał:

 

Czyli EA3 dla ludu, FH1s dla koneserów. Więcej basu większa sprzedaż w tym przedziale cenowym.

A nie kusiło Cię by zamienić kabel i sprawdzić czy to kabel czy strojenie?

 

Podmienię kabelki przy okazji testu FH1s. Specyfikacja jednak trochę inna, FH1s wyższa impedancja/niższa skuteczność od EA3, więc podejrzewam, że i tak będą pewne różnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maciux napisał:

 

Podmienię kabelki przy okazji testu FH1s. Specyfikacja jednak trochę inna, FH1s wyższa impedancja/niższa skuteczność od EA3, więc podejrzewam, że i tak będą pewne różnice.

 

A czy tony wysokie w FH1s są podobne do tych z FH7?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności