Jump to content

Recommended Posts

1 minutę temu, tomanio1 napisał:

Tekst który zrobił mi dzień 🤣

"Jestem frajerem dużego zysku, ponieważ pozwala on wiernie odtwarzać dynamikę nagrań, szczególnie wszystko z dynamicznymi przetwornikami."

• Haha 1

34 minuty temu, Zamoy72 napisał:

M15 dostępne na Aliexpress w sklepie FiiO - skromne 5200 plnów

https://pl.aliexpress.com/item/4000589596283.html

Czyli plus cło i vat :) i zrobi się 6800 oko-ło

Oj, tam- i tak wszyscy czekamy dopiero na M15 PRO Limited Stainless Emejzing Edyszon z obudową z damastu kutego w jedną noc u legendarnego Hattori Hanzo. Jak to będzie rżnąć od ucha!

A ja nigdy już nie spojrzę na swojego M11Pro. (akurat!)

• Like 1
  • Haha 1

Czytałem gdzieś - sorry ale nie pamiętam w tej chwili gdzie - że Fiio podczas prezentacji powiedziało iż nie będzie wersji Pro dla M15. Ciekaw czy to prawda. Czas pokaże. 

Czy jakiś pre order bedzie moze?

• Like 1

niby drogo a co chwilę ktoś o preorder pyta :)

Ja tam nie mam nic przeciwko by mieli każdą półkę od 500zł to 25 000zł zapełnioną DAPami, byleby były dobrze wycenione.

5 minut temu, KiiT napisał:

Szumi na andromedach?

Trochę tak, ale znacznie mniej niż M11/M11 Pro. Nadal nie jest to idealnie czysty sygnał. Dla porównania z takimi FH7 jest już czarne tło.

Czytałem opinie, że nowsze wersje/partie/modele Campfire Andromeda nie są już tak czułe na szum. Moje, testowe są pod tym względem wyjątkowo wymagające, więc może z innymi nie byłoby już słychać szumu.

@maciux a jak u niego z organicznym dźwiękiem, czy nadal jest cyfrowy nalot. W Fiio z DAP'a na DAP'a jest coraz lepiej, ale ciągle nie jest to poziom Cayina N8 czy N6 II, nie pisząc niż o Sonym. I czy naprawdę wokale są takie dobre?

PS. Co do Andromed z tego co wiem, to są trzy wersję. Najstarsza ma najwięcej wysokich tonów, później następna gdzieś tak rok produkcji ponad rok temu, ma więcej wyższego basu i mniej wysokich tonów od pierwszej wersji. Ostatnia po Czerwcu 2019 zupełnie została przeprojektowana, ja jej nie słyszałem, ale z tego co czytałem, a także znajomy mówili że ta wersja bardzo dostaje zarówno pod względem jakości dźwięku od poprzednich.

• Confused 1

No to mp3store głuche na preorder a konkurencyjny sklep który zapewne bierze FiiO od MIPu potrafi ...

No to mp3store głuche na preorder a konkurencyjny sklep który zapewne bierze FiiO od MIPu potrafi ...
Dystrybucja to też audiomagic

pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

W dniu 29.01.2020 o 23:38, wegiel21 napisał:

a jakieś szczegóły? może się mp3s zmotywuje...

44 minuty temu, mykupyku napisał:

a jakieś szczegóły? może się mp3s zmotywuje...

A no takie jak to nie w mp3store czyli możliwośćczwrotu zakupionego sprzętu i 1000 zł mniej od ceny 5999 ...

• Like 1

W dniu 28.01.2020 o 21:46, misiekkb napisał:

@maciux a jak u niego z organicznym dźwiękiem, czy nadal jest cyfrowy nalot. W Fiio z DAP'a na DAP'a jest coraz lepiej, ale ciągle nie jest to poziom Cayina N8 czy N6 II, nie pisząc niż o Sonym. I czy naprawdę wokale są takie dobre?

PS. Co do Andromed z tego co wiem, to są trzy wersję. Najstarsza ma najwięcej wysokich tonów, później następna gdzieś tak rok produkcji ponad rok temu, ma więcej wyższego basu i mniej wysokich tonów od pierwszej wersji. Ostatnia po Czerwcu 2019 zupełnie została przeprojektowana, ja jej nie słyszałem, ale z tego co czytałem, a także znajomy mówili że ta wersja bardzo dostaje zarówno pod względem jakości dźwięku od poprzednich.

Przepraszam, że dopiero odpowiadam.

Organiczny dźwięk - tak, jeśli mówimy o holografii. FiiO M15 buduje naprawdę genialne źródła pozorne, potężne, wręcz nieskończone. Z planarami czy wieloprzetwornikowymi dokami miałem wielokrotnie opad szczęki. Nie jest to granie typowo stereo, pozycjonowanie na lewo i prawo - instrumenty wydają się być namacalne, trójwymiarowe, masywne. Co do organiczniki pod względem tonalności - nie jestem pewien. M15 robi wrażenie dociążonym, głębokim, pełnym brzmieniem basu, ale tonalnie jest neutralny - sopran jest nadal zarysowany, średnica nie jest ani ciepła, ani zimna. Nie słyszę tutaj cyfrowego nalotu, jest jak w M11 Pro, ale w bardziej muzykalnej wersji. To nadal "tranzystorowe" granie.

Co do Andromed - to sporo wyjaśnia. Bo moje z platformy testowej są klarowne, brzmią bliską średnicą, a spotykałem się z opiniami o podbitym basie i V-ce..., więc tak czułem, że Campfire Audio przy nich grzebało.

• Like 2

W dniu 28.01.2020 o 21:46, misiekkb napisał:

2 godziny temu, maciux napisał:

Co do Andromed - to sporo wyjaśnia. Bo moje z platformy testowej są klarowne, brzmią bliską średnicą, a spotykałem się z opiniami o podbitym basie i V-ce..., więc tak czułem, że Campfire Audio przy nich grzebało.

Wszystkie "zielone" modele w teorii grają tak samo (różnice wynikające z małych odchyłów między poszczególnymi parami przetworników, jak wszędzie). Zielone to akurat jest V-ka, jakby na nie nie patrzeć. Nawet nowa wersja z SPC Litz z izolacją Smoky to jest to samo strojenie.

- Równiejszy, z bardziej dociążonym wyższym basem i niższą średnicą, był błyszczący model srebrny (obudowa wzorowana na Atlas i Comet) - Andromeda S.

- Andromeda Special Edition: Gold to zupełnie inne słuchawki i wyraźnie inne brzmienie, ale mają 7 też przetworników, a nie 5, które są też inaczej połączone.

Firma dodatkowo wprowadza teraz specjalną wersję na Stany i Azji (głównie Japonia) o nazwie Campfire Audio Andromeda MW10. Ten model także ma zmodyfikowane strojenie.

Pozostałe wersje specjalne różniły się przede wszystkim kolorami.

Edited by Methuselah
  • Like 2