Skocz do zawartości

M15


Wisting

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, Methuselah napisał:

 

 

Wszystkie "zielone" modele w teorii grają tak samo (różnice wynikające z małych odchyłów między poszczególnymi parami przetworników, jak wszędzie). Zielone to akurat jest V-ka, jakby na nie nie patrzeć. Nawet nowa wersja z SPC Litz z izolacją Smoky to jest to samo strojenie.

 

 

Dokładnie w teorii, a w praktyce dla jednych będą to duże zmiany, a dla drugich małe, a dla trzecich żadne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, misiekkb napisał:

Dokładnie w teorii, a w praktyce dla jednych będą to duże zmiany, a dla drugich małe, a dla trzecich żadne.

 

To zupełnie inna sprawa. Ogólnie zielone to jedno strojenie i nie było tu re-tuningu. Różnice między poszczególnymi parami występują w każdej partii produktowej (nawet przetworniki w jednej parze nie muszą być idealnie dobrane, ale z tym na szczęście u CA nie ma wielkich problemów). Czy to starsze modele, czy nowsze o bardziej wygładzonych krawędziach z kablem według nowego pomysłu to jest to V-ka z dołkiem przy 800-1000 Hz.

Edytowane przez Methuselah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem różnice są w parti produkcyjnej, gdyż to wiadomo, nawet różnice między słuchawkami w tej samej partii, ale firma musi trzymać sygnaturę jako taką, a tutaj jest jak dla mnie duża różnica w sygnaturze. Weź sobie 2-3 Andormedy z początku produkcji, gdzieś tak z maj-czerwiec 2018 i po czerwcu 2019, sprawdź je wszystkie na tym samym kablu i tyle. I wtedy się wypowiedź na temat zmian w sygnaturze dźwięku między różnymi okresami produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, misiekkb napisał:

Owszem różnice są w parti produkcyjnej, gdyż to wiadomo, nawet różnice między słuchawkami w tej samej partii, ale firma musi trzymać sygnaturę jako taką, a tutaj jest jak dla mnie duża różnica w sygnaturze. Weź sobie 2-3 Andormedy z początku produkcji, gdzieś tak z maj-czerwiec 2018 i po czerwcu 2019, sprawdź je wszystkie na tym samym kablu i tyle. I wtedy się wypowiedź na temat zmian w sygnaturze dźwięku między różnymi okresami produkcji.

 

Z tym, że miałem okazję to sprawdzić, porównując nowsze modele z moimi Andromedami na różnych kablach :D Po czerwcu weszła nowa obudowa, co wpływa lekko na brzmienie (słychać jego lekkie oczyszczenie, wygładzenie góry, ale nie zmniejszenie jej ilości). Sygnatura została ta sama. To wciąż V-ka. Wyraźnie inaczej grają dopiero modele Andromeda S i Andromeda Gold.

 

Cytat

Ostatnia po Czerwcu 2019 zupełnie została przeprojektowana, ja jej nie słyszałem, ale z tego co czytałem, a także znajomy mówili że ta wersja bardzo dostaje zarówno pod względem jakości dźwięku od poprzednich.

 

Z tego wychodzi, że nie słuchałeś jej nawet... Co by nie było :D Sęk jest taki, że zielone andromedy to nie są idealnie równo grające czy średnicowe słuchawki, a odczuwalna V-ka. Chyba, że @maciux ma model, który wyraźnie odstaje od innych, bo to w odniesieniu do jego wpisu podałem Wam info otrzymane od producenta.

Edytowane przez Methuselah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem długo zielone andro raz te pierwsze, drugi raz te mniej kanciaste - obie nówki z mp3s. obie to v, a można kablami wygenerować było nawet V, i większych różnic nie zauważyłem.

 

a polityka wypuszczania przeróżnych słuchawek pod nazwą Andromeda raczej dowodzi, że ostatnio CA kręci się w kółko zamiast iść do przodu. o wtopie z przetwornikami nie wspominając.

 

tak czy siak Zeusy mnie z Andro wyleczyły a w połączeniu z Atheną to nawet uzdrowiły :)

 

 

co do m15 to mnie ciekawi porównanie z dx220, czy warto dorzucić grosza i czy nie szumi, bo Zeusy wyłapują wszystkie śmieci - teraz słucham z Sony A100 i odkryłem że mój router mówi w nieznanym języku, tak samo jak dotyk w ekranie Sony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wulkan napisał:

Posłuchaj SP2000SS. Rozwieje wszelkie Twoje dylematy i na inne DAP-y nawet nie spojrzysz.

SP2000SS - 16999 pln

M15 - 5999 pln

DX220 - 3499 pln

 

Twój argument jest inwalidą z czterokończynowym porażeniem mózgowym i wodogłowiem + dodatkowym chromosomem w gratisie. Pisanie takich rzeczy to jak twierdzenie, że po przejechaniu się Astonem DB11 nie spojrzysz już na swoje roczne Mondeo...

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Vaiet napisał:

SP2000SS - 16999 pln

M15 - 5999 pln

DX220 - 3499 pln

 

Twój argument jest inwalidą z czterokończynowym porażeniem mózgowym i wodogłowiem + dodatkowym chromosomem w gratisie. Pisanie takich rzeczy to jak twierdzenie, że po przejechaniu się Astonem DB11 nie spojrzysz już na swoje roczne Mondeo...

@Vaiet niestety nie spojrzysz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Jaro54 napisał:

@Vaiet niestety nie spojrzysz :)

Ano, bo mam 15-letnie Renault i jest mi z nim dobrze :D I dlatego nie patrzę na Astella, bo wolę dobrze wydać pieniądze, które zarabiam :) I stąd dla mnie Fiio za 6 tysi to troszkę przeginka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Vaiet napisał:

Ano, bo mam 15-letnie Renault i jest mi z nim dobrze :D I dlatego nie patrzę na Astella, bo wolę dobrze wydać pieniądze, które zarabiam :) I stąd dla mnie Fiio za 6 tysi to troszkę przeginka.

Tu nie ocenę chodzi ( przynajmniej w samochodach), jak wsiądziesz to już nigdy z dostępnych cenowo cię nie zadowoli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, retter napisał:

@Jaro54 Jak żona zobaczy jak kobiety się przyglądają będziesz pałał miłością do modeo ;D

Ja mam przeszło 35-letni staż, a wg polskiego prawa 25 lat to dożywocie :)

1 minutę temu, Seler666 napisał:

Jeździłem Astonami, Ferrari, Porsche - cały czas cieszy mniej mój 30-letni W124.

Różnicy nie czułeś? jeśli tak to nie zmieniaj, jesteś szczęśliwym człowiekiem

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Vaiet napisał:

SP2000SS - 16999 pln

M15 - 5999 pln

DX220 - 3499 pln

 

Twój argument jest inwalidą z czterokończynowym porażeniem mózgowym i wodogłowiem + dodatkowym chromosomem w gratisie. Pisanie takich rzeczy to jak twierdzenie, że po przejechaniu się Astonem DB11 nie spojrzysz już na swoje roczne Mondeo...

Bez problemu spoglądam na moją 10-letnią Corsę i nie oblizuję się, jak przejeżdża obok mnie roczne Mondeo, bo mam w życiu inne priorytety (sprzęt audio).

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wulkan napisał:

Bez problemu spoglądam na moją 10-letnią Corsę i nie oblizuję się, jak przejeżdża obok mnie roczne Mondeo, bo mam w życiu inne priorytety (sprzęt audio).

I SP2000SS jest 5x lepszy od dx220 🤣 No ale jak się wydało 17k to trzeba wierzyć a wiara czyni cuda ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wegiel21 napisał:

I SP2000SS jest 5x lepszy od dx220 🤣 No ale jak się wydało 17k to trzeba wierzyć a wiara czyni cuda ;)

Nie mam pojęcia, ile razy coś jest lepsze od czegoś. Wiem natomiast, że SP2000SS jest na tyle dobry, że niewiele tańszy Sony NW-WM1Z, przez parę dniu po oddaniu demonstracyjnego SP2000SS, okazał mi się tak nudny, że wręcz nie dało się go słuchać. Próbowałem zapomnieć, ponownie przestawić się na Soniacza (bo czasem jest efekt WOW, a potem on mija), a jednak już odwrotu nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
M15 plus planary. I rzeczywiście na inne dapy już nie spojrzysz
 
Święta racja, ja miałem go sparowanego z Heddami One na dziurce 4.4 i ciężko zapomnieć ten dźwięk, świetnie się też zgrywa z Monilithami M1570, w żeńskich wokalach można się zakochać zwłaszcza w kawałku Jasmine Thompson - Take Care

Drapnięte z Mi 10

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, rafik87 napisał:

Święta racja, ja miałem go sparowanego z Heddami One na dziurce 4.4 i ciężko zapomnieć ten dźwięk, świetnie się też zgrywa z Monilithami M1570, w żeńskich wokalach można się zakochać zwłaszcza w kawałku Jasmine Thompson - Take Care

Drapnięte z Mi 10
 

O yeah! Teyana Taylor i kołyszemy się cały wieczór.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 5.02.2021 o 23:35, ZebLong napisał:

M15 plus planary. I rzeczywiście na inne dapy już nie spojrzysz :)

 

Cała prawda w skrócie ale przy jednym źródełku to audiofillll by usechł .

Jest coś w tych AKM 4499 ale mają na lato wypuścić wersję na ESS

Pisali na headfi

IMG_20220506_202243.jpg

IMG_20220824_220805.jpg

Edytowane przez pua
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności