Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

M15


Wisting

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, tomanio1 napisał:

Tekst który zrobił mi dzień 🤣

"Jestem frajerem dużego zysku, ponieważ pozwala on wiernie odtwarzać dynamikę nagrań, szczególnie wszystko z dynamicznymi przetwornikami."

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Zamoy72 napisał:

M15 dostępne na Aliexpress w sklepie FiiO - skromne 5200 plnów

https://pl.aliexpress.com/item/4000589596283.html

 

Czyli plus cło i vat :) i zrobi się 6800 oko-ło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, tam- i tak wszyscy czekamy dopiero na M15 PRO Limited Stainless Emejzing Edyszon z obudową z damastu kutego w jedną noc u legendarnego Hattori Hanzo. Jak to będzie rżnąć od ucha!

A ja nigdy już nie spojrzę na swojego M11Pro. (akurat!)

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, KiiT napisał:

Szumi na andromedach?

 

Trochę tak, ale znacznie mniej niż M11/M11 Pro. Nadal nie jest to idealnie czysty sygnał. Dla porównania z takimi FH7 jest już czarne tło.

 

Czytałem opinie, że nowsze wersje/partie/modele Campfire Andromeda nie są już tak czułe na szum. Moje, testowe są pod tym względem wyjątkowo wymagające, więc może z innymi nie byłoby już słychać szumu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciux a jak u niego z organicznym dźwiękiem, czy nadal jest cyfrowy nalot. W Fiio z DAP'a na DAP'a jest coraz lepiej, ale ciągle nie jest to poziom Cayina N8 czy N6 II, nie pisząc niż o Sonym. I czy naprawdę wokale są takie dobre?

 

PS. Co do Andromed z tego co wiem, to są trzy wersję. Najstarsza ma najwięcej wysokich tonów, później następna gdzieś tak rok produkcji ponad rok temu, ma więcej wyższego basu i mniej wysokich tonów od pierwszej wersji. Ostatnia po Czerwcu 2019 zupełnie została przeprojektowana, ja jej nie słyszałem, ale z tego co czytałem, a także znajomy mówili że ta wersja bardzo dostaje zarówno pod względem jakości dźwięku od poprzednich.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mp3store głuche na preorder a konkurencyjny sklep który zapewne bierze FiiO od MIPu potrafi ...
Dystrybucja to też audiomagic


pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.01.2020 o 23:38, wegiel21 napisał:

No to mp3store głuche na preorder a konkurencyjny sklep który zapewne bierze FiiO od MIPu potrafi ...

 

a jakieś szczegóły? może się mp3s zmotywuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, mykupyku napisał:

 

a jakieś szczegóły? może się mp3s zmotywuje...

A no takie jak to nie w mp3store czyli możliwośćczwrotu zakupionego sprzętu i 1000 zł mniej od ceny 5999 ...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.01.2020 o 21:46, misiekkb napisał:

@maciux a jak u niego z organicznym dźwiękiem, czy nadal jest cyfrowy nalot. W Fiio z DAP'a na DAP'a jest coraz lepiej, ale ciągle nie jest to poziom Cayina N8 czy N6 II, nie pisząc niż o Sonym. I czy naprawdę wokale są takie dobre?

 

PS. Co do Andromed z tego co wiem, to są trzy wersję. Najstarsza ma najwięcej wysokich tonów, później następna gdzieś tak rok produkcji ponad rok temu, ma więcej wyższego basu i mniej wysokich tonów od pierwszej wersji. Ostatnia po Czerwcu 2019 zupełnie została przeprojektowana, ja jej nie słyszałem, ale z tego co czytałem, a także znajomy mówili że ta wersja bardzo dostaje zarówno pod względem jakości dźwięku od poprzednich.

 

Przepraszam, że dopiero odpowiadam.

 

Organiczny dźwięk - tak, jeśli mówimy o holografii. FiiO M15 buduje naprawdę genialne źródła pozorne, potężne, wręcz nieskończone. Z planarami czy wieloprzetwornikowymi dokami miałem wielokrotnie opad szczęki. Nie jest to granie typowo stereo, pozycjonowanie na lewo i prawo - instrumenty wydają się być namacalne, trójwymiarowe, masywne. Co do organiczniki pod względem tonalności - nie jestem pewien. M15 robi wrażenie dociążonym, głębokim, pełnym brzmieniem basu, ale tonalnie jest neutralny - sopran jest nadal zarysowany, średnica nie jest ani ciepła, ani zimna. Nie słyszę tutaj cyfrowego nalotu, jest jak w M11 Pro, ale w bardziej muzykalnej wersji. To nadal "tranzystorowe" granie.

 

Co do Andromed - to sporo wyjaśnia. Bo moje z platformy testowej są klarowne, brzmią bliską średnicą, a spotykałem się z opiniami o podbitym basie i V-ce..., więc tak czułem, że Campfire Audio przy nich grzebało.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.01.2020 o 21:46, misiekkb napisał:

PS. Co do Andromed z tego co wiem, to są trzy wersję. Najstarsza ma najwięcej wysokich tonów, później następna gdzieś tak rok produkcji ponad rok temu, ma więcej wyższego basu i mniej wysokich tonów od pierwszej wersji. Ostatnia po Czerwcu 2019 zupełnie została przeprojektowana, ja jej nie słyszałem, ale z tego co czytałem, a także znajomy mówili że ta wersja bardzo dostaje zarówno pod względem jakości dźwięku od poprzednich.

 

2 godziny temu, maciux napisał:

Co do Andromed - to sporo wyjaśnia. Bo moje z platformy testowej są klarowne, brzmią bliską średnicą, a spotykałem się z opiniami o podbitym basie i V-ce..., więc tak czułem, że Campfire Audio przy nich grzebało.

 

Wszystkie "zielone" modele w teorii grają tak samo (różnice wynikające z małych odchyłów między poszczególnymi parami przetworników, jak wszędzie). Zielone to akurat jest V-ka, jakby na nie nie patrzeć. Nawet nowa wersja z SPC Litz z izolacją Smoky to jest to samo strojenie.

 

- Równiejszy, z bardziej dociążonym wyższym basem i niższą średnicą, był błyszczący model srebrny (obudowa wzorowana na Atlas i Comet) - Andromeda S.

- Andromeda Special Edition: Gold to zupełnie inne słuchawki i wyraźnie inne brzmienie, ale mają 7 też przetworników, a nie 5, które są też inaczej połączone.

 

Firma dodatkowo wprowadza teraz specjalną wersję na Stany i Azji (głównie Japonia) o nazwie Campfire Audio Andromeda MW10. Ten model także ma zmodyfikowane strojenie.

 

Pozostałe wersje specjalne różniły się przede wszystkim kolorami.

Edytowane przez Methuselah
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności