Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki do gier FPS ale nie gamingowe, AKG K702, Fidelio X2, fiio, ps4


MOTYW

Pytanie

Cześć. Jak w temacie szukam słuchawek do gier FPS. Sprzęt jaki obecnie posiadam to Hyperx cloud. Są to bardzo dobre słuchawki i dzielenie mi służą ale przyszła pora na coś lepszego. Gram na konsoli PS4 i słuchawki będą używane tylko w domu do gier. Czytam o słuchawkach już od kilku dni i postanowiłem zgłosić się o pomoc do Was. 

Moje pomysły zaczerpnięte z różnych stron;

 

Słuchawki;

-AKG k702, q702, i inne z serii k7xx

-fidelio x2hr

 

Ewentualny napęd;

-fiio e10k

-Sound BlasterX G5

-FX-Audio dac-x3

 

Inne;

- słuchawki muszą być wygodne

- gram w okularach ( po jakimś czasie w cloudach bolą mnie uszy przez okulary co przeszkadza w dłuższy grach)

-podobno mam małą głowę.

 

Mój budżet to 1000 zł+/-( głównie myślałem o używanym sprzęcie dzięki czemu mogę pozwolić sobie na coś lepszego), potrzebuję słuchawki, mikrofon i coś co napędzi słuchawki.

Chcę zrobić zestaw który da mi przewagę w grach( kroki, przeładowania i zmiana broni itp) najlepiej jak bym słyszał myśli przeciwników;D 

 Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi, jestem otwarty na inne propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
10 godzin temu, robsaint napisał:

Ja na ten przykład nie potrafię sobie wyobrazić jak podpinasz do pada wzmak który potrafi wysterowac 250 lub 300 ohm słuchawki. 

Obecnie do pada podpinam słuchawki bo nie wymagają większej mocy. Kartę dźwiękową albo daca podpiął bym do konsoli przez USB albo przez złącze optyczne i wtedy do pada tylko mikrofon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sorry, że post pod postem ale na innej stronie zostały polecone zupełnie inne słuchawki niż pojawiają się w tym poście. AKG k242hd made on Austria. Ma to być łatwiejsza do napędzenia i ogólnego użytku dla szarego człowieka wersja k7xx(okazało się, że kupno takich słuchawek to dopiero początek wydatków)Chciał bym jeszcze zaczerpnąć tu informacji czy jest to dobra opcja. Dodatkowo dokupił bym kartę creative g5. Pozdrawiam i czekam na informację 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

hej i co wybrałeś? Widocznie masz ten plus, że siedzisz blisko ps4 skoro chcesz podpiąć pod wzmak słuchawki. Co w przypadku gdy dysponuje się mocą tylko z dualshocka'4?

Czy dt770 /32/80ohm to dobra opcja? Mam dt990pro/250 i się nie nadają jest cicho... już nie wspominając o reszcie? Też mam 681EVO, są przyzwoite lecz niewygodne przy dłuższych posiedzeniach mimo welurów. Jakie są wasze rekomendacje na wokółuszne do ds4?

Edytowane przez tiger1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
21 minut temu, tiger1981 napisał:

Też mam 681EVO, są przyzwoite lecz niewygodne przy dłuższych posiedzeniach mimo welurów.

A jakie konkretnie welury, te od akg? One są twarde i średnica w środku to tylko 5cm. Polecam pady brainwavz hm5 szczególnie w wersji XL o średnicy wewnątrz 65mm, z nimi 668b (ta sama średnica co 681) to jedne z najwygodniejszych słuchawek jakie miałem. W przypadku Evo welury mogą również poprawić brzmienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

One są nieco miększe od akg, ale tej samej wielkości. Z łatwych do napędzenia i przyzwoicie brzmiących zamkniętych ath m40 ( obowiązkowa wymiana padów i tylko skórzane HM5, welury psują ich brzmienie) hyperx cloud z welurami w zestawie lub superluxy hd669. Z otwartych z mniej basowym brzmieniem to 681b lub 668b, nieprodukowane takstary hi2050 lub ISK hp2010. Welury HM5 xl drogie, ale przy grubości 3cm to każde słuchawki z nimi są wygodne. Są tańsze welury na allegro musiałbyś poszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sennheiser HD600. Idealne do grania, z odpowiednim osprzętem bardzo dobre pozycjonowanie. Dźwiękowo też trudno coś zarzucić, na długie godziny dobra wentylacja i wygoda.

AKG z grupy K7xx popieprzą pozycjonowanie, a w FPSach pozyjonowanie dźwięku to podstawa.

Osobiście HD600 uważam za najlepsze słuchawki do grania ze względu na optymalny mix wszystkich niezbędnych cech.

Edytowane przez SlawekR
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zainteresowałeś mnie...  na jakim sprzęcie można uzyskać dobre pozycjonowanie z HD600?

I dodatkowo - pozycjonowanie jakie z małymi dacami miałem szanse obserwować na k701 uważam za wzorcowe. Na żadnych innych słuchawkach nie było lepiej. Na większości dużo gorzej.

Edytowane przez robsaint
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 godziny temu, robsaint napisał:

Zainteresowałeś mnie...  na jakim sprzęcie można uzyskać dobre pozycjonowanie z HD600?

I dodatkowo - pozycjonowanie jakie z małymi dacami miałem szanse obserwować na k701 uważam za wzorcowe. Na żadnych innych słuchawkach nie było lepiej. Na większości dużo gorzej.

 

To zależy jakim sprzętem/oprogramowaniem, dysponujemy, bo to zależy na ten przykład od gry, czy ma wbudowany własny silnik do pozycjonowania multichannel czy nie i czy przerzucamy całą robotę na moduł dźwiękowy, przykładowo w Creative SBX Pro Studio, który jest odpowiedzialny za kodowanie kierunków na podstawie ścieżki wielokanałowej. 

Przy czym przez pozycjonowanie rozumiemy, nie tylko lewo prawo, ale i przód tył i góra dół. k701 natywnie mają dość rozdmuchaną przestrzeń i sumarycznie "czoło" dźwięku skierowane do przodu, a co sprzyja separacji prawo-lewo, ale niekoniecznie pozostałym. K701 są przystosowane do fajnego generowania przestrzeni w muzyce, na sygnale dwukanałowym, bez dodatkowych sygnałów z zakodowaną pozycją. To samo tyczy się gier które podają dźwięk w ten sam prosty sposób, coś pokroju CS.  Ale gdy dostaną sygnał ze ścieżki multichannel w zaawansowanej wersji na słuchawki, natychmiast rozsypują się w proch i przekaz się rozmydla. A w określonych przypadkach, przykładowo (Battlefield Bad Company II) gdy stoisz wśród drzew i słyszysz dźwięk helikoptera, ale jeszcze go nie widzisz, to precyzyjne określenie kierunku i elewacji to być albo nie być. Bo jak już się zza drzew wyłoni i zacznie ciąć z MG, to już jest po balu :) To samo tyczy się odgłosu skąd padł strzał z karabinu snajperskiego. Precyzyjne określenie tegoż daje znaczną przewagę nad tymi, którzy tego nie są w stanie zrobić. W k701, w tej samej sytuacji, choć byś pękł, nie określisz precyzyjnie kierunku i wysokości. HD600 spisują się przy tym wyśmienicie.

 

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki za info. Ja testowałem pozycjonowanie w cs i pubg głównie i tam słuchawki typu k701 spisywały się świetnie. Wracam jednak do pytanie na czym słuchałeś w grach hd600 bo słuchanie np.  na apmie Creek 5350 se nie radziły sobie z pozycjonowaniem ale już do muzyki było calkiem dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności