Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki do gier FPS ale nie gamingowe, AKG K702, Fidelio X2, fiio, ps4


MOTYW

Pytanie

Cześć. Jak w temacie szukam słuchawek do gier FPS. Sprzęt jaki obecnie posiadam to Hyperx cloud. Są to bardzo dobre słuchawki i dzielenie mi służą ale przyszła pora na coś lepszego. Gram na konsoli PS4 i słuchawki będą używane tylko w domu do gier. Czytam o słuchawkach już od kilku dni i postanowiłem zgłosić się o pomoc do Was. 

Moje pomysły zaczerpnięte z różnych stron;

 

Słuchawki;

-AKG k702, q702, i inne z serii k7xx

-fidelio x2hr

 

Ewentualny napęd;

-fiio e10k

-Sound BlasterX G5

-FX-Audio dac-x3

 

Inne;

- słuchawki muszą być wygodne

- gram w okularach ( po jakimś czasie w cloudach bolą mnie uszy przez okulary co przeszkadza w dłuższy grach)

-podobno mam małą głowę.

 

Mój budżet to 1000 zł+/-( głównie myślałem o używanym sprzęcie dzięki czemu mogę pozwolić sobie na coś lepszego), potrzebuję słuchawki, mikrofon i coś co napędzi słuchawki.

Chcę zrobić zestaw który da mi przewagę w grach( kroki, przeładowania i zmiana broni itp) najlepiej jak bym słyszał myśli przeciwników;D 

 Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi, jestem otwarty na inne propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ja czasem gram w nightowl bo są mega wygodne, lekkie i z mikrofonem. Zamknięte. A to jak grają muzykę jest dużym atutem ponadto.

Używki dorwiesz w okolicy p900zl.

 

Wysłane z mojego SM-T725 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z tej dwójki wybrałbym X2, bo scena przez nie kreowana jest bardziej naturalna, a to w grach jest (ponoć, bo praktycznie nie gram) dość istotna sprawa.

W K702 pierwszy plan jest dość mocno odsunięty, owszem robi to efekt wow w muzyce, ale w grach może być mylące, bo bliskie dźwięki (np kroki) będą dalej niż powinny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki za pomoc. Nightowl nie widzę nigdzie używanych ( posprawdzam jeszcze przez kilka dni), a czy do Fidelio dokupić jakaś zewnętrzną kartę dźwiękową albo daca? Z tego co słyszałem są mało wymagające i mogą grać z telefonu, a w moim przypadku z pada PlayStation DS4 ale jak już się bawić i wyciągać co najlepsze jestem w stanie coś dokupić jeśli to poprawi jakoś dźwięku zwłaszcza, że zostanie jakieś 300-400 złotych z zakładanego budżetu. Pozdrawiam i śledzę dalej temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak szukasz słuchawek do FPS, to daruj sobie Nightowle. Testowałem z różnymi źródłami i jeżeli chodzi o pozycjonowanie, to kiepścizna okrutna. W CSa nie dało się grać za diabła, bo informacji przekazywało zero. Ze swojego doświadczenia wspominam modowane przez Perula Soundmagic HP150 jako słuchawki pod tym kątem genialne. Wielokrotnie na dust2 wyskakiwałem na DD, żeby wykosić kogoś na full auto. Da się je dostać za przyzwoite pieniądze, ale w kwestii źródła ciężko mi już coś poradzić, bo albo grałem na integrze z mobo, albo używałem w tym celu odtwarzacza w roli DAC USB.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

K702 I K7xx słabo pozycjonują więc odpuść je sobie, mimo że są lekkie i wygodne.

Nighthawk pod tym względem nie testowałem ale całkiem możliwe że średnio sobie radzą.

Na pewno do grania mogę polecić Sennheiser HD600, bardzo dobrze pozycjonują. Jeśli wersja dla massdrop (obecnie drop), czyli HD58x spisuje się podobnie to warto je kupić https://drop.com/buy/massdrop-x-sennheiser-hd-58x-jubilee-headphones

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
52 minuty temu, Damix napisał:

K702 I K7xx słabo pozycjonują więc odpuść je sobie, mimo że są lekkie i wygodne.

Nighthawk pod tym względem nie testowałem ale całkiem możliwe że średnio sobie radzą.

Na pewno do grania mogę polecić Sennheiser HD600, bardzo dobrze pozycjonują. Jeśli wersja dla massdrop (obecnie drop), czyli HD58x spisuje się podobnie to warto je kupić https://drop.com/buy/massdrop-x-sennheiser-hd-58x-jubilee-headphones

A dropowym odpowiednikiem HD600 nie były HD6XX?

 

Godzinę temu, MOTYW napisał:

Nie mogę znaleźć nigdzie tych słuchawek. Dostępne są HP 151, czy jest to też dobra opcja?

HP151 to poprawiona konstrukcyjnie wersja HP150. Tylko jak pisałem, modami tam trzeba podziałać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
26 minut temu, Vaiet napisał:

A dropowym odpowiednikiem HD600 nie były HD6XX?

 

HP151 to poprawiona konstrukcyjnie wersja HP150. Tylko jak pisałem, modami tam trzeba podziałać.

I'm już bliżej do HD650 jeśli dobrze pamiętam :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To HP 151 odpadają raczej bo nie chcę się bawić za bardzo w mody (to nie na moją wiedzę z zakresu audio). Wychodzi na to, że AKG odpadły w przedbiegach ( szkoda bo wizualnie mi się podobają). Na olx są jedne hd58x ale ogólnie widzę, że ciężko z dostępnością może być. Zostaje jeszcze temat Fidelio bo tylko jedna osoba je poleciła, a przyznam, że z nimi sytuacja wygląda najprościej (ale nie znaczy, że najlepiej). Cieszę się, że temat się rozkręcił i czekam na więcej postów. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
9 godzin temu, MOTYW napisał:

To HP 151 odpadają raczej bo nie chcę się bawić za bardzo w mody (to nie na moją wiedzę z zakresu audio). Wychodzi na to, że AKG odpadły w przedbiegach ( szkoda bo wizualnie mi się podobają). Na olx są jedne hd58x ale ogólnie widzę, że ciężko z dostępnością może być. Zostaje jeszcze temat Fidelio bo tylko jedna osoba je poleciła, a przyznam, że z nimi sytuacja wygląda najprościej (ale nie znaczy, że najlepiej). Cieszę się, że temat się rozkręcił i czekam na więcej postów. Pozdrawiam

 

Przecież cały czas są dostępne na stronie sprzedawcy Sennheiser HD58x, po co szukać na olx?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czytam komentarze niektórych i się nadziwić nie mogę ze kwestia pozycjonowania też jest najwyraźniej sprawą indywidualną. Gram od wielu lat w różne fpsy i w życiu nie przyszłoby mi do głowy polecać komuś senki. Ja na nich nic nie słyszałem jeśli chodzi o pozycję przeciwnika. Do muzyki super ale fps niegrywalne. W AQ nighthawk grałem z powodzeniem przez rok choć przyznaję że lepsze pozycjonowanie miałem w dt990 ed i 702 akg.

Co dziwne bardzo dobre do fps były tanie kossy ur40 lub porta pro.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
35 minut temu, robsaint napisał:

Co dziwne bardzo dobre do fps były tanie kossy ur40 lub porta pro.

Bo to konstrukcja otwarta, więc nie ma zbędnych pogłosów od muszli, padów itp - dlatego dobrze pozycjonują

36 minut temu, robsaint napisał:

w życiu nie przyszłoby mi do głowy polecać komuś senki.

To też są słuchawki otwarte, ale do poprawnej prezentacji potrzebują już dobranego wzmacniacza (ze względu na impedancję 300ohm), podejrzewam, że dlatego ci nie pasowały.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

DT990 dla mnie najlepsze słuchawki do 500zł jeżeli chodzi o gry oraz muzyke. Problem w tym, że potrzebują dobrego źródła, te co wymieniłeś sobie nie poradzą. X2 miałem i jakoś mi nie podeszły, całościowo grają poprawnie tj. dobry bas, średnie, wysokie, scena, wykonanie, wygodne, łatwe do napędzenia. W cenie 500zł jak kupiłem  są ok, jednak przeszkadzała mi w nich nieco szorstkość w brzmieniu. Jak lubisz średnie i wysokie w Cloud i nie przeszkadzają Ci ostre dźwięki, świsty itp. to możesz tego nie odczuć, jak wolisz bardziej muzykalne to ponoć X1 są przyjemniejsze w odbiorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Perul możesz mieć rację w zakresie wzmocnienia 300 Ohm senków. Ja ich słuchałem z tanimi kartami dzwiekowymi oraz z ampem do systemu stereo tzn.  Creek 5350. Wzmak dawał radę kolumnom proac'a ale może faktycznie miał problem ze słuchawkami.

 

Jeżeli bierzesz pod uwagę beyery to radzę posłuchać wersji 32 Ohm. Do muzyki to jednak potrzebują mimo wszystko prądu ale do fps wystarczy normalna karta dźwiękowa z kompa stacjonarnego.

Edytowane przez robsaint
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Akg 550 - do muzyki fajny wybór na początek, do gier niekoniecznie. Ale ja nie jestem tak oblatany w temacie słuchawek jak inni koledzy. Pisze tylko dlatego, że sam dużo grywalem w fpsy i czasami ludzie którzy na pewno wiedzieli więcej o sluchawkach z przeznaczeniem do muzyki niekoniecznie trafnie odgadywali czego potrzebuje gracz cs bf lub pubg. Ja na ten przykład nie potrafię sobie wyobrazić jak podpinasz do pada wzmak który potrafi wysterowac 250 lub 300 ohm słuchawki. Pomijając kwestię gabarytow taki amp będzie potrzebował odrębnego zasilania.

Jeśli przeznaczeniem słuchawki jest głównie granie w fps proponuje jedną z opcji:

1. Kup kossy ur40/porty pro i do tego mikrofon zalmana podpisany do kabla słuchawek. Cena całości poniżej 200 zł. Dostaniesz lepsze pozycjonowanie niż masz teraz kosztem mniejszej wygody.

2. Kup słuchawki gamingowe od beyera lub audiotechniki plus daca z baterią. Jest kilka modeli. Możesz je kupić w jakimś sklepie typu xkom i oddać po przetestowaniu w grze. Zapłacisz ponad 1k za używki. Pozycjonowanie będzie podobne do tego z opcji 1 ale wygoda dużo wieksza.

W tej cenie można też kupić doki z dobrą sceną więc pomyśl też o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dodam od siebie:

1. DT 770PRO LE 32 OHM - podstawowe i rewelacyjne słuchawki do FPS (Arma, COD MW,CS,  PUBG itd..). Lekko modyfikowane, ale wydaje mi się, że w oryginalnej postaci też się dobrze sprawdzą. Są tez wyśmienite do muzyki!

2. Podobnie jak już ktoś tu pisał - druga propozycja to to DT990 PRO, akurat w  250 OHM - rewelacyjny bas.

3. I jako trzeci typ, ciekawostka, HD800 - "przestrzeń na głowie" 😀 - ciekawe doznania.

 

W każdych z nich świetnie się gra, nic nie umyka i da się "kontrolować" środowisko dźwiękowe w grze. Kwestię tzw. pozycjonowania osobiście uważam za dyskusyjną w przypadku każdych słuchawek 😉

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności