Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Meizu HiFi DAC pro - co oni zrobili?


espe0

Rekomendowane odpowiedzi

Nie działa z Windows 7. Brak sterowników, a USB Audio 2.0 są dopiero tutaj "Starting with Windows 10, release 1703". Winda rozpoznaje urządzenie, ale nie potrafi go obsłużyć "This device can not start (Code 10)".
Także @MrBrainwash nie mam obecnie jak porównać do Dac audio. Dac audio działa na W7, Meziu nie. Meizu działa mi na tablecie, a Dac Audio nie (na dwóch przejściówkach usb-c na usb-a) :wacko:

Edytowane przez bob2000
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dwa słowa o Meizu HiFi DAC pro vs DAC Audio (SA9023A + ES9018K2M).

Sprawdzane na filipsach shp5401. 

- Meizu chudszy w brzmieniu, DAC Audio bardziej basowy, cieplejszy.

- Mam wrażenie, że Meizu podkreśla skraje pasma, albo ma lekko wycofany środek. DAC Audio jest przy nim mniej rozrywkowy, nudny można powiedzieć.

- Bas wydaje się bardziej kopać na Meizu, niż na konkurencie.

- Meizu ma więcej powietrza pomiędzy dźwiękami.

 

DAC Audio ma przestery, gdy działa jako dac powyżej 70 kresek głośności w winzgrozie, a Meizu nie wiem. Nie mam jak sprawdzić w miejscu gdzie mogę posłuchać obu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Potrzebuje pomocy fachowców. Postaram się streścić.

 

Używałem Meizu HiFi Pro w zestawie ze Snab Overtone EP-101M. Smartfon robił za źródło. Po łącznie kilkunastu godzinach słuchania lewa słuchawka wyraźnie zaczynała grac ciszej, by po kilku minutach niemal zamilknąć. Pomyślałem ok, wadliwy egzemplarz Snabów się trafił i tyle. Zamówiłem nowe, i zgadnijcie co: zdarzyła się identyczna sytuacja. Ratujcie ignoranta, który nie może żyć bez muzyki. Będę tu zaglądał licząc na jakieś porady.

 

EDIT: Zostawiam dla potomności: problem był w UAPP, Pomógł restart aplikacji. Ciekawe czy przy dłuższych odsłuchach ktoś miał podobne problemy: zanikanie dźwięku w lewej słuchawce jak przy przesunięciu balansu, choć sam wskaźnik ustawiony dokładnie pośrodku.

Edytowane przez ifryth
Znalazłem rozwiązanie.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
33 minutes ago, bob2000 said:

@masi0 może wystarczy przestawić źródło w windzie i/lub aplikacji na meizu? Albo masz głośność na 0 dla meizu? A jak to nie te przypadki to nie wiem.

Dzięki, udało się, ale w Windzie mogę max ustawić 24bit / 192kHz, więcej nie gra. na jakiś rosyjskim forum znalazłem to samo. Co prawda Windows widzi wszystkie opcje, ale powyżej nie gra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
11 minut temu, zibra napisał:

Jakie iemy polecicie do meizu pro? Czy wbudowany AMP pociągnie P1? 

Które P1 Pinnacle czy Tin Hifi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pinnacle P1 zagrają ale nie uzyskasz pełnych możliwości tego modelu. Można słuchać, ale nie będzie to co na prawdę potrafią P1. Prędzej Flares Pro HD 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, zibra napisał:

Te aune będą ciekawsze

E1 są bardzo łatwe do wysterowania. Meizu powinien z nich wycisnąć ostatnie soki - przy tym są mega szczegółowe za tą cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą ci spasować LZ A6 MINI. 

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, zibra napisał:

Szukam czegos podobnego do fiio fh5. Pamiętam potęgę i swobodę niskich tonów, która nie przykrywała reszty pasma. Z neutralnym meizu dać pro mogłoby być ciekawie. Obawiam się że będzie mi tego basu w e1 brakować. 

 

E1 nie dadzą takiego basu jak jak FH5, na to się nie nastawiaj. Może FiiO FH3, ale tam ten bas też nie ma takiego zejścia do "głębi piekieł". Chociaż jest go więcej, niż w E1 i jest lepszej jakości.

Edytowane przez Dirian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności