Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Meizu HiFi DAC pro - co oni zrobili?


espe0

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, mrnikt napisał:

@pawelekdabek

Dziekuje

Jednak czy instalacja UAPP (a co a tym idzie ich sterownika USBAUDIO) pozwoli na korzystanie z USB AUDIO w innych aplikacjach jak np. TIDAL ?

Wystarczy nie zaznaczać by UAPP miał ekskluzywny dostęp do daca usb i będzie git, ja jednak korzystał bym na Twoim miejscu z UAPP i wbudowanej opcji streamingu z Tidal bo zyskasz software-owe odczytywanie plików MQA jeżeli masz Tidala Masters. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, mrnikt napisał:

Czy ktoś z szanownych forumowiczów używał zewn. amp/dac z telefonem Xiaomi. Przeczytałem opinię, że zakup takiego dongla dla Xiaomi jest bez sensu gdyż dżwięk jest "psuty" przez oprogramowanie układowe telefonu, nawet w wersji cyfrowej

2020-01-03 17_04_19-hyperguider Store - Small Orders Online Store on Aliexpress.com.png

2020-01-03 17_15_19-Tłumacz Google.png

Ja go właśnie testowałem z Xiaomi mi 9t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.01.2020 o 09:19, espe0 napisał:

 

 

Trwają przygotowania do testu.

No to zostałeś pełnoprawnym chirurgiem z tym sreberkiem :) I jak tam? 

Jakby ci się udało go rozebrać to wrzuć fotkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, requal napisał:

No to zostałeś pełnoprawnym chirurgiem z tym sreberkiem :) I jak tam? 

Jakby ci się udało go rozebrać to wrzuć fotkę. 

Próbowałem się za to zabrać, ale obawiam się że w środku jest to zalane czymś w rodzaju silikonowego uszczelniacza (bo przez Jack'a wychodziło trochę resztek :/. Wiec teczek nie będę się za to brał. Inna sprawa to że nie umiem go zmusić do pracy w trybie iem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, espe0 napisał:

 Inna sprawa to że nie umiem go zmusić do pracy w trybie iem.

Czyli, że nie pojawia się taka sytuacja, że przed podaniem sygnału dioda, po przejściu fazy rozruchowej, nie świeci? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, requal napisał:

Czyli, że nie pojawia się taka sytuacja, że przed podaniem sygnału dioda, po przejściu fazy rozruchowej, nie świeci? 

Z telefonem raz to włączyłem, ale i tak sądzę że ta zabawa w zmienianie trybu to jakaś pomyłka :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, espe0 napisał:

Z telefonem raz to włączyłem, ale i tak sądzę że ta zabawa w zmienianie trybu to jakaś pomyłka :P 

Mi to nie sprawia problemu. Mam ustawiony jeden tryb i jest ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, requal napisał:

Mi to nie sprawia problemu. Mam ustawiony jeden tryb i jest ok. 

Tak czy siak gram już na tym kilka dni (trochę nie mam czasu). ok 50h się powoli wygrzewa. Muszę powiedzieć że ma suprer drajwa i scenę jak za te pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, espe0 napisał:

Tak czy siak gram już na tym kilka dni (trochę nie mam czasu). ok 50h się powoli wygrzewa. Muszę powiedzieć że ma suprer drajwa i scenę jak za te pieniądze.

Ja używam z iemami, bass, tak robi wrażenie, jestem bardzo ciekaw jak to zagra z Tin P1 planarnymi, ponoć to połączenie na poziomie TOTL, kwestia do weryfikacji w ciągu paru dni.. :] 

Lubię jego granie i jeśli nie mam możliwości posiadać faktycznie analogowego brzmienia, to to spełnia moje oczekiwania. 

Pierdek jest trochę męczący owszem w użytkowaniu. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@espe0 podłączasz kabelek usb c do daca, następnie do tel i gdy dioda led mryga odłączasz kabelek od telefonu. To bardzo ważne żeby zrobić to podczas bardzo szybkiego mrygania. Czekasz kilka sekund i ponownie podłączasz do tel i sprawdzasz czy przeszło na kolejny tryb. Jeżeli wszystko zrobiłeś dobrze, nie ma bata żeby się nie zmieniło. I tak powtarzasz od początku z tym, że nie musisz ponownie kabelka pod dac podłączać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że Hidizs też zrobił dongla na tej samej kości DAC co Meizu co lepsze, z bardzo dobrymi jak nie lepszymi parametrami: https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/hidizs-s8-usb-c-headphone-adapter-review.10823/

 

Co ciekawe, istnieje również rebrand tego dongla od Sonaty i jest on dużo tańszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonata jest dużo taniej: https://pl.aliexpress.com/item/4000328408705.html a wygląda na to samo, support Tempotec powiedział mi, że za 2,5 miesiąca będzie wersja zbalansowana z podwójnym CS43131.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, pawelekdabek napisał:

Sonata jest dużo taniej: https://pl.aliexpress.com/item/4000328408705.html a wygląda na to samo, support Tempotec powiedział mi, że za 2,5 miesiąca będzie wersja zbalansowana z podwójnym CS43131.

Tempotec sugeruje, że to te same bebechy, czy skąd ta informacja? Dac niby ten sam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, requal napisał:

Tempotec sugeruje, że to te same bebechy, czy skąd ta informacja? Dac niby ten sam. 

Kiedyś udało mi się zainstalować sterowniki ze strony Hidizs na donglu Tempotec, dodatkowo Hidizs ma na swojej stronie karte dźwiękową Tempotec. Wydaje mi się, że to po prostu zwykły rebrand. Jak chcesz sam możesz zapytać się ich czy to to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pawelekdabek napisał:

Kiedyś udało mi się zainstalować sterowniki ze strony Hidizs na donglu Tempotec, dodatkowo Hidizs ma na swojej stronie karte dźwiękową Tempotec. Wydaje mi się, że to po prostu zwykły rebrand. Jak chcesz sam możesz zapytać się ich czy to to samo.

Zadałem pytanie. Zobaczymy co odpiszą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności