Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Meizu HiFi DAC pro - co oni zrobili?


espe0

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytałem o trudnej płycie 1349 i dziękuję za resztę zachwytu nad dongielkiem :) 1349 to disco polo black metalu. Pełno tych dongli, można kupić je sobie wszystkie i merdać raz jednym raz drugim, tylko po co jak to wszystko gra na tym samym poziomie sprzętu na pół palca.

Edytowane przez PeepingTom
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, PeepingTom napisał:

Przeczytałem o trudnej płycie 1349 i dziękuję za resztę zachwytu nad dongielkiem :) 1349 to disco polo black metalu.

Jeszcze się nie spotkałem z postrzeganiem nierzetelności w stosunku do słuchanej muzyki :D 

 

Niech upadnę w twoich oczach na zupełne dno - słucham country i americany - a przecież tego ostatnie wsioki słuchają :D

 

pff.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej nierzetelności? Masz na myśli gust? On mnie nie obchodzi. Myślałem, że piszesz o stopniu skomplikowania, a więc jak mniemam wymagań stawianych sprzętowi przez metal. Wobec tego zwyczajnie stwierdzam, że 1349 nie jest najlepszym przykładem, bo to dość ograne i proste riffy, w dodatku podane w przystępnym komercyjnym mixie. Po prostu jest wiele naprawdę trudnych do odsłuchania płyt w ekstremalnym metalu na takiej klasie sprzętu. To tak trochę jakbyś stwierdził, że fajny ten kalkulator, bo radzi sobie z trudnym działaniem na pierwiastkach i oburzył się, że raczyłem się odezwać, że pochodne będą bardziej wymagające. ;)

Sumarycznie chodzi mi też przede wszystkim o to, że bez sensu montowanie takiego hype trainu z jakimkolwiek z tych dongli, bo to, że przypadła Ci tonalność akurat tego Meizu nie czyni go Święty Graalem dongli, a tworzy się tylko taki niezdrowy hajp kiedy zaraz każdy będzie wychwalał swojego najbardziej egzotycznego i najtańszego siusiaka do telefonu żeby zebrać serduszka i puchary :D 

Edytowane przez PeepingTom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, PeepingTom napisał:

Jakiej nierzetelności? Myślałem, że piszesz o stopniu skomplikowania, a więc jak mniemam wymagań stawianych sprzętowi przez metal. Wobec tego zwyczajnie stwierdzam, że 1349 nie jest najlepszym przykładem, bo to dość ograne i proste riffy, w dodatku podane w przystępnym komercyjnym mixie. Po prostu jest wiele naprawdę trudnych do odsłuchania płyt w ekstremalnym metalu na takiej klasie sprzętu. To tak trochę jakbyś stwierdził, że fajny ten kalkulator, bo radzi sobie z trudnym działaniem na pierwiastkach i oburzył się, że raczyłem się odezwać, że pochodne będą bardziej wymagające. ;)

Sumarycznie chodzi mi też przede wszystkim o to, że bez sensu montowanie takiego hype trainu z jakimkolwiek z tych dongli, bo to, że przypadła Ci tonalność akurat tego Meizu nie czyni go Święty Graalem dongli, a tworzy się tylko taki niezdrowy hajp kiedy zaraz każdy będzie wychwalał swojego najbardziej egzotycznego i najtańszego siusiaka do telefonu żeby zebrać serduszka i puchary :D 

1. Ten kawałek potrafi zlać się w papkę na kilku słuchawkach które posiadam - więc prosty nie jest albo kiepskie mam słuchawki.

2. Płyta ogólnie rozbroiła niektóre drogie systemy hifi moich kolegów.

3. Kupiłem tego siusiaka w sumie tylko dla tego że zamontowali tam opa1622 z którym mam świetne przygody (a teraz z ostatnich chwil okazuje się że zamontowali go do fiio M15)

4. Serduszka i puchary są do wyrażania emocji - nic przecież z tego nie ma.

5. Ubierz na zmianę kilka słuchawek, przełam się i włącz ten kawałek z postu, i powiedz czy faktycznie taki komercyjny ten mix.

 

Nie mam do Ciebie o nic pretensji, cieszę się że obiektywnie podchodzisz do tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, espe0 napisał:

Póki co leży :P może jutro coś porobię z tym.

Daj znać. Imo ten skubaniec raczej się nie gubi nigdzie ;) Gorzej, słuchawki na zakrętach nie wyrabiają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, requal napisał:

Daj znać. Imo ten skubaniec raczej się nie gubi nigdzie ;) Gorzej, słuchawki na zakrętach nie wyrabiają. 

Szczerze to mam ochotę go przerobić na 2x opa1622 - bo aplikacja wydaje się dosyć prosta. 

https://www.gotronik.pl/adapter-dip8-na-so8-p-2885.html i takie cosik tam włożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, espe0 napisał:

Szczerze to mam ochotę go przerobić na 2x opa1622 - bo aplikacja wydaje się dosyć prosta. 

https://www.gotronik.pl/adapter-dip8-na-so8-p-2885.html i takie cosik tam włożyć.

Niby można, ale to po odsłuchu stwierdzasz? Mi się podoba ta jego przejrzystość. Chociaż fakt, że chwilę mi zajęła detoksyfikacja z tych cukierkowych grajków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.12.2019 o 15:32, requal napisał:

Daj znać. Imo ten skubaniec raczej się nie gubi nigdzie ;) Gorzej, słuchawki na zakrętach nie wyrabiają. 

Zacząłem wygrzewanie tego ustrojstwa. Zrobiłem na szybko kabelek prowizoryczny do moich Sundar - po kilku godzinach pojawił się w końcu bas:)

Na pierwszy rzut ucha to naprawdę rywal dla Dragonfly RED! - może napiszę recenzję tej e1dy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, espe0 napisał:

Zacząłem wygrzewanie tego ustrojstwa. Zrobiłem na szybko kabelek prowizoryczny do moich Sundar - po kilku godzinach pojawił się w końcu bas:)

Na pierwszy rzut ucha to naprawdę rywal dla Dragonfly RED! - może napiszę recenzję tej e1dy.

Super. Pamiętaj, że to ustrojstwo ma 4 tryby i z każdym gra inaczej. Do IEM jest ten 4ty, gdy nie pali się dioda.

 

Do Sundar - pewnie tryb performance

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, requal napisał:

Super. Pamiętaj, że to ustrojstwo ma 4 tryby i z każdym gra inaczej. Do IEM jest ten 4ty, gdy nie pali się dioda.

 

Do Sundar - pewnie tryb performance

jak sie te tryby zmienia? nie umiem nigdzie doczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, espe0 napisał:

jak sie te tryby zmienia? nie umiem nigdzie doczytać.

Gdy podłączasz daca, to przez parę sekund mruga, w tym czasie musisz go odłączyć i on rozpoznaje to jako zmianę trybu. Później już po zmianie do czasu podłączenia sygnału pokazuje ten tryb diodą (1 - pali się ciągle, 2 mruga, 3 mruga inaczej, 4 nie pali się)

**** pamiętaj, żeby mocno wyciszyć głośność przy IEMACH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, requal napisał:

Gdy podłączasz daca, to przez parę sekund mruga, w tym czasie musisz go odłączyć i on rozpoznaje to jako zmianę trybu. Później już po zmianie do czasu podłączenia sygnału pokazuje ten tryb diodą (1 - pali się ciągle, 2 mruga, 3 mruga inaczej, 4 nie pali się)

Mam w trybie że mruga rzadziej, nie umiem ustawić trybu że nie mruga. Zaczął grać o wiele głośniej. Ciekawe ustrojstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, espe0 napisał:

Mam w trybie że mruga rzadziej, nie umiem ustawić trybu że nie mruga. Zaczął grać o wiele głośniej. Ciekawe ustrojstwo.

Włączasz i szybko rozłączasz, i obserwujesz co pokazuje dioda. Nic skomplikowanego. Na diodę warto zawsze spojrzeć przy włączaniu, czy gdzieś tam nie przeszkoczył nam tryb.

Edytowane przez requal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, requal napisał:

Włączasz i szybko rozłączasz i obserwujesz co pokazuje dioda. Nic skomplikowanego. Na diodę warto zawsze spojrzeć przy włączaniu, czy gdzieś tam nie przeszkoczył nam tryb.

Będę próbował. Póki co z ciekawości ustawiłem głośność na chwilę na nieprzyzwoicie wysoką i muszę stwierdzić ZERO zniekształceń (wow).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, espe0 napisał:

Będę próbował. Póki co z ciekawości ustawiłem głośność na chwilę na nieprzyzwoicie wysoką i muszę stwierdzić ZERO zniekształceń (wow).

Przy dobrych sluchawkach gra bardzo realistycznym dźwiękiem. Mój Lg przy nim to zaszumiony wątlak. 

 

Ciekaw jestem porównania z Meizu, pojawiły się jakieś pierwsze na head-fi, ale co rodzime to rodzime. .:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, mrnikt napisał:

Skoro tak dobre opinie ma ten Meizu - napiszcie proszę gdzie konkretnie go kupiliście ? Jeśli ALI - to konkretnie ktory sprzedawca, jeśli inny sklep online - podzielcie się proszę adresem.

Ja go kupiłem tu na bazarku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.12.2019 o 17:19, espe0 napisał:

Będę próbował. Póki co z ciekawości ustawiłem głośność na chwilę na nieprzyzwoicie wysoką i muszę stwierdzić ZERO zniekształceń (wow).

E1DA 9038S ma 4 tryby. 

1 - pełna moc, led się świeci cały czas

2 - tryb wydajności jakoś specjalnie zooptymalizowany pod 44.1- 48 kHz ale chyba obcina pierwszą sekunde sygnału, led mryga 2 x sekundę bez sygnału

3 - tryb symulacji wzmacniacza lampowego, w tym trybie druga harmoniczna są wzmocnione, led mryga raz na sekundę bez sygnału

4 - niższy output dla czułych iemów (-15dbfs), led się nie świeci bez sygnału

żeby zmienić tryb podłączasz urządzenie i podczas gdy led mryga bardzo szybko odłączasz na 2/3 sekundy, po ponownym podłączeniu powinieneś być w następnym trybie.

Edytowane przez pawelekdabek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z szanownych forumowiczów używał zewn. amp/dac z telefonem Xiaomi. Przeczytałem opinię, że zakup takiego dongla dla Xiaomi jest bez sensu gdyż dżwięk jest "psuty" przez oprogramowanie układowe telefonu, nawet w wersji cyfrowej

2020-01-03 17_04_19-hyperguider Store - Small Orders Online Store on Aliexpress.com.png

2020-01-03 17_15_19-Tłumacz Google.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mrnikt napisał:

Czy ktoś z szanownych forumowiczów używał zewn. amp/dac z telefonem Xiaomi. Przeczytałem opinię, że zakup takiego dongla dla Xiaomi jest bez sensu gdyż dżwięk jest "psuty" przez oprogramowanie układowe telefonu, nawet w wersji cyfrowej

Radziłbym zapytać się developera aplikacji USB Audio Player Pro czy dany telefon jest okey do odtwarzania muzyki przez USB Audio, dzięki niemu wiem, że telefony Huawei mają z tym problem, przez złą implementacje usb. Gra ale pojawiają się artefakty.

Tu masz link do sprawdzenia kompatybilności: Klik!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności