Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Meizu HiFi DAC pro - co oni zrobili?


espe0

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie co zrobiło Meizu?

 

To:

IMG_20191216_111704.jpg

 

No i co?

 

No i nic, tak sobie to sprzedają za przeszło stówkę.

 

Leży i się że mnie śmieje w te święta. Walkman mi się ładuje, a ja chcę posłuchać muzyki. Biorę tego wypierdka i wkładam do telefonu a do kabelka podłączam moje Astelle Billie Jeany. Włączam tidala i moją ostatnio ulubioną aczkolwiek trudną płytę 1349:

 

 

Co się stało się?

 

Mogę bez trudu śledzić linie basową i perkusyjną. Nic się nie zlewa, nic a nic!

Frost napier...gra na perkusji jak opętany, a ja każdy werbelek słyszę. Cóż za artykulacja!

 

Nigdy nie pomyślał bym że za 160zł można kupić takie źródło. Za tyle nawet dobrej flaszki nie kupię :P (co najwyżej niezłą).

 

Wszystko jest w kolorze srebra. Bas, średnie i nawet troszkę rozjaśnione wysokie. Bardzo dużo powietrza między instrumentami i jeszcze raz podkreślam: artykulacja! To bardzo szybki dongiel, nie gubi się i ma mocy na tyle żeby ruszyć większe słuchawki. Co prawda większe nauszniki zagrają wyraźnie chudo (he400i) ale dostatecznie głośno. 

 

Najważniejsze jest to że nie ma ani grama cyfrowego polotu.

 

Nie jest to oczywiście poziom tonalny mojego a105, czy gruba moc NU Audio, ale za te pieniądze każdy doceni tego mikrusa w razie potrzeby.

 

Ps. Podłączony do M5 stawia go na wyższym poziomie w ogolnopojętej jakości dźwięku:

 

part000001_4.jpg

 

espe0 approved!

Edytowane przez espe0
  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, chico99 napisał:

Na tej półce cenowej to jest już mocna konkurencja: Ibasso, Xduoo, DF black ...

 

7 minut temu, Mcarto napisał:

Testowałeś kiedyś tego "dzyndzla" od Google Pixel?

Sporo podobnych sprzętów na rynku, Hidzizs, Meizu, Fiio, Google, Apple. Dochodzą jeszcze odrobinę więksi bracia od Ibasso czy Xduoo.

 

Kupiłem że wzgledu na opa1622 do którego mam wielki respekt po DIY. Okazało się że jest tu bardzo dobrze zaimplementowany. Nie ma nawet najmniejszego szumu nawet na bardzo skutecznych słuchawkach. No i pewno te obiecywane 10 V/μs .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, espe0 napisał:

Trzeba by porównać.

Koniecznie!

Jestem zdania że jak się chce, to można w odpowiedni sposób za względnie niedużą kasę dobrać naprawdę fajny sprzęt. Wiadomo, że staxy czy dowolne otwarte planary będą wymagały odpowiedniego wzmaka pod nie. Ale jak się wybierze łatwe i naprawdę fajnie grające słuchawki, to wcale nie trzeba dobierać pod nie toru za fortunę. Taki dc 01/02 czy ten meizu są tego przykładami

Edytowane przez Play
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Play napisał:

Koniecznie!

Jestem zdania że jak się chce, to można w odpowiedni sposób za względnie niedużą kasę dobrać naprawdę fajny sprzęt. Wiadomo, że staxy czy dowolne otwarte planary będą wymagały odpowiedniego wzmaka pod nie. Ale jak się wybierze łatwe i naprawdę fajnie grające słuchawki, to wcale nie trzeba dobierać pod nie toru za fortunę. Taki dc 01/02 czy ten meizu są tego przykładami

No prawda jest też taka że rok temu nie było takiego wyboru. Konkurencja jest bardzo zdrowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwiej słuchawkami uszkodzić gniazdo 3,5 niż tymi DACami USB C. Mam IBasso DC-02 i gra świetnie(chciałbym jeszcze szerszej sceny ale i tak jest dobrze). Miałem też Hidizs Sonata HD II i też był super dźwiękowo ale software`owo miał odpały. Zastanawiałem się mocno czy nie wziąć od Alla tego Meizu ale czekam jeszcze na DD TC35 więc przyhamowałem nieco. Co do AQ Nighthawk to jak najbardziej z takiego czegoś z powodzeniem można słuchać, co czynię.

Edytowane przez mantr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam stronę AudioScienceReview. Znajdują się tam pomiary takich dongli jak: 

Apple vs Google v2: https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/review-apple-vs-google-usb-c-headphone-adapters.5541/

iBasso DC02: https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/ibasso-dc02-usb-phone-dac-amp-review.10547/

Czy wspomniany Meizu: https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/meizu-hifi-pro-usb-c-phone-dongle-dac-review.10423/

 

Meizu na ich tle wypada wręcz genialnie.

Edytowane przez pawelekdabek
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pawelekdabek napisał:

No to już mi przeszła chęć usłyszenia innych :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pawelekdabek napisał:

Super fajna stronka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności