Skocz do zawartości
  • 1

Jak najwygodniejsze zamknięte wokółuszne z dobrą ilozacją do 3-4k zł


pabloj

Pytanie

Witam.

 

Mam już kilka par słuchawek, z których sonicznie jestem w większości dość zadowolony, z dwóch par to nawet bardzo. Natomiast co do komfortu to bywa różnie. Strasznie nie lubię gdy małżowina uszna dotyka wnętrza słuchawek (mam dość spore uszy), spędzam też sporo godzin dziennie przy komputerze, a więc mam sporo czasu na słuchanie. Chciałbym też trochę odizolować się od dźwięków życia domowego (mam też psy). Najbardziej lubię dźwięk przestrzenny, sceniczny, rysowany dość grubą kreską z dobrą separacją instrumentów (jestem bardziej po ciemnej stronie mocy). Słucham głównie blues-rocka, bluesa i trochę jazzu, bywa też muzyka elektroniczna. Najwygodniejsze jakie miałem to 2 pary ze stajni Beyerdynamic: Amiron i DT990 Pro, lecz sprzedałem je gdyż reszta, którą posiadam o wiele bardziej pasuje mi dźwiękowo. Teraz trochę żałuje sprzedaży Amironów jednak bo po balansie się nieźle otworzyły. Choć reszta mojej kolekcji i tak gra lepiej :D

 

Co polecacie do kwoty 3-4k zł?

- zamknięte, przewodowe z dużą przestrzenią na małżowine uszną (więc też dość głębokie)

- z dobrą izolacją ale żadne ANC

- wygodne, komfortowe, do długich sesji, niemęczące ucha ani głowy

- duża scena, niezgorsza holografia

- niemające braków w subbasie, ale bez przesadnego podbicia w basie

- wszystko jedno czy nowe czy używane 

- wszystko jedno czy dynamiki/planary/cokolwiek - ma grać tak jak opisałem!

 

ps. Sprzęt jaki posiadam widać w mojej sygnaturce na dole.

 

Pozdrawiam,

pablo

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Być może. Zawsze pozostaje kwestia gustów. Z niektórych opisów wynika, że polubiłbym 2 ale ile to już razy na własnej skórze przekonałem się, że lepsze wrogiem dobrego bywa. Wczoraj po Twoim opisie rzuciłem okiem na najnowsze wypowiedzi na headfaju i już tam niektórzy ludzie na dwójki narzekają, że rozczarowujące. No ale wszystkim nigdy nie dogodzisz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Undertaker Ano jeszcze się taki nie urodził coby każdemu dogodził (tak mi mówiła mama, i w tym akurat się z nią zgadzam :D )

Apropo jeszcze Aeonów 2 C i SMSL SP200, którego ostatnio kupiłem. Świetnie razem współpracują, najlepiej gdy DAC Aune S6 podłączam do SP200 kablami XLR. Jeszcze jest pewna różnica czy słucham ich na LowGain czy HighGain; na LowGainie jest więcej drugiej połowy pasma (w kierunku tonów wysokich), HighGain natomiast wzmacnia pierwsze pół, czyli w kierunku niższej średnicy i tonów niskich. Na LowGainie zatem scena jest nieco wyższa i szersza, ale mniej mięcha na średnich (mimo, że i tak niemało).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja mam wzmaka na wysokim gainie i co prawda nie przetestowałem tego tak dokładnie jak Ty z Aeonami 2, ale u mnie czego jak czego ale nie brakowało wypełnienia w 1. No, bez tych wkładkowych filtrów może i owszem - było pewne odchudzone miejsce na dolnej średnicy. Ale z wkładkami z 1 ząbkiem już był odpowiedni "miś" a wysokie przypominały to co wydobywało się z NightHawków Carbon. 

 

Cóż, Twoje opisy A2C są zachęcające, podobnie jak kiedyś @Comptona. Z drugiej strony @vonBaronjuż nie był chyba zachwycony (a może to przez jakieś problemy w testowym egzemplarzu?) i to co pisał @retterkiedyś o nich też zapala drobną lampkę ostrzegawczą. Nic to, trzeba będzie czekać na jakieś promo i się kiedyś samemu ewentualnie przekonać. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Undertaker Testowanie wkładek dopiero przedemną. Narazie się ciesze, że mam je spowrotem :D  A co @retter pisał odnośnie Aeonów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@retter Chodzi o Aeony zamknięte, najlepiej w wersji 2, ale jeśli słuchałeś tylko pierwszą to też jestem ciekaw jak je odebrałeś i na jakich torach to było.

Mi właśnie świetnie zgrywają się z iFi iTube2 ustawionym na lampowy Push-Pull + SMSL SP200. Krótką recke porównawczą do Fostexów TH900 naskrobałem stronę wcześniej.

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 18.02.2020 o 15:49, Undertaker napisał:

A z tymi TH900 to też ciekawa sprawa, bo chyba niektórzy pisali że to V-ka brzmieniowa. Ale może to w kontekście 2 generacji. 

 

Właśnie testuję te słuchawki w wersji mk2. Moim zdaniem grają dość równo - średnica nie wybija się ponad górę i bas, jednak wg mnnie nie jest nigdzie schowana. Do tego wokale są w nich wypchnięte do przodu. Słuchawki super oddają atmosferę hali koncertowej - symfonika, jazz brzmią na nich tak, jakby być na koncercie na żywo. Bardzo euforyczne słuchawki - zero nudy, pełen angaż i zatopienie w muzyce. Długi czas skreślałem je z uwagi na tą rzekomą "V-kę" - kolejny raz okazuje się, że w tym hobby niczego nie można brać na wiarę. Wszystko wskazuje na to, że że mną zostaną, więc dziękuję @Jot R za podzielenie się linkiem do nich w dziale "Okazje" :)

Edytowane przez euter
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@euter Właśnie tym urzekają, efektem WOW, który się nie nudzi po kilku dniach słuchania, a wciąga jeszcze bardziej! Ja myśle, że niektórzy mogli je odebrać jako Vke, z tego powodu, że one potrafią dźwięcznie zabrzmieć i subbasem i mocno wysokimi tonami również, bo głównie skrajami pasma budują tę ich efekciarską scene dźwiękową. Są mega organiczne, wrażenie właśnie kinowe, wszystko czego się na nich słucha to jakby się było w kinie własnie - tak ja to odczułem. Fajne są bardzo, podłącz do nich kabel zbalansowany i do jakiegoś w pełni zbalansowanego wzmaka, ciekaw jestem jaki będzie efekt :D Największy ich minus to izolacja od otoczenia.

 

 

3 hours ago, Undertaker said:

Normalnie aż zatęskniłem za Aeonami... Co prawda pierwszymi, ale zawsze :D

 

Dynamiki - schowajcie się! 

 

Dynamiki też są fajne! Ostatnio doszedłem do wniosku, że jako prawdziwy audiofil powinnem z każdego rodzaju przetwornika mieć po jednych słuchawkach :D  Oczywiście i po otwartych i zamkniętych : P no i półotwarte niektóre też są.

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
11 minut temu, pabloj napisał:

Ja myśle, że niektórzy mogli je odebrać jako Vke, z tego powodu, że one potrafią dźwięcznie zabrzmieć i subbasem i mocno wysokimi tonami również, bo głównie skrajami pasma budują tę ich efekciarską scene dźwiękową.

 

Pełna zgoda, jednak ja jestem na V-kę uczulony, a na tych Fostexach puszczam operę i wszystko jest tak, jak w operze na żywo właśnie. Wokale nie giną w tle, jest kontakt z wokalistami - bałem się, przykrycia średnicy przez bas, a tu nic z tych rzeczy. Być może to kwestia repertuaru, jakiego słucham - może gdyby tego basu w nagraniach było więcej, rzeczywiście średnica by się skryła... Ja mam wrażenie, że całe pasmo w nich jest szeroko rozpostarte - bas schodzi nisko, soprany idą wysoko, lecz średnica jest wciąż tam, gdzie trzeba. W życiu bym nie powiedział, że to słuchawki do elektroniki, jak Audiofanatyk napisał w swojej recenzji. Aha, zdarza im się sybilować - warto to zaznaczyć, bo niektórzy są na ten efekt uczuleni.

 

11 minut temu, pabloj napisał:

podłącz do nich kabel zbalansowany i do jakiegoś w pełni zbalansowanego wzmaka, ciekaw jestem jaki będzie efekt :D

 

Rozglądam się za kablem zbalansowanym właśnie. Co do wzmaka to Kann Cube musi im wystarczyć ;) 

Edytowane przez euter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@euter Ja właśnie tez nigdzie nie napisałem, że one mają jakieś braki w średnicy czy coś. Ja za to lubie jak średnie mają więcej harmonicznych, dlatego pewnie najbardziej one mi się podobały z hybrydowego Little Dota. Dla mnie to słuchawy dość uniwersalne, wszystkiego fajnie się w nich słuchało. A, że są trochę efekciarskie, to są, takie mają być, taki był na nie plan - tak samo jak Sony Z1R. I jedne i drugie znajdą swoich nabywców, mnie osobiście bardziej podchodzą TH900 od Z1R - ale to raczej efekt po pierwsze osobistych preferencji, po drugie posiadanego w domu toru. Sądze, że na innym torze Z1R okiełnzałbym również w kierunku tego co lubie najbardziej - bo dla mnie są kapkę za ciepłe, ale niewielką.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@pablojOczywiście że dynamiki też są super. Ja na przykład odkrywam potęgę głębi Ultrasone Edition 9 jak im nieco odkręcić potka we wzmacniaczu - grają jak potwory wtedy. Zupełnie inaczej konstruowany dźwięk niż z Aeonów Closed. 

 

Widać po Waszych wpisach odnośnie Fostexów dynamikom trzeba zapewnić odpowiedni tor i podobnie jak Ultrasone, grają muzykę :) A nie że ktoś tam V-ki słyszy. Odpowiedni sprzęt na odpowiednim zasilaniu i można latać. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Póki co z tych słuchawek, które spełniały moje kryteria i których udało mi się posłuchać to mamy tak:

 

[Skala oceny od jednej do pięciu gwiazdek: *****]
I. Izolacja od otoczenia
II. Komfort, miejsce na dość duże uszy
III. Wielkość sceny + holografia
IV. Jakość dźwięku (czy gra tak jak lubie, a lubie precyzyjnie, z grubym konturem, wrażenie realności, przebywania gdzieś w pierwszych rzędach filharmonii, sali koncertowej np)

od I do IV oznacza również priorytet. W przypadku maksymalnej oceny w I i II daje dodatkową gwiazdkę.

 

Sony Z1R        [I*** II***** III***** IV****]  18gwiazdek (+1 za to, że w II jest maks)
Aeon 2 C         [I***** II***** III**** IV****] 20gwiazdek (+2 ponieważ pierwsze dwa priorytety mają maksa)
Beyerdynamic T5P g2     [I**** II**** III**** IV****]   16gwiazdek
Fostex TH900                   [I** II***** III***** IV*****]  18gwiazdek (+1 patrz wyżej dlaczego)

 

Chętnie bym jeszcze posłuchał Denonów, np D5200/7200/9200, Audiotechnica ATH W1000Z/A2000Z, ZMF Eikon/Verite C, Audeze XC (tylko nie jestem pewien czy miejsca na ucho będzie dość), Focal Elegia, Final Audio Pandora Hope VI.

Gdyby ktoś posiadał jakieś z powyższych i był chętny na wymianę na tydzień to mogę zaproponować Beyerdynamic T5P g2 (z kablem XLR od Jimmiego + stokowym), Kennerton Magister Pro lub Staxy L300 z wzmakiem SRM-252s.

Edytowane przez pabloj
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

LCD-XC nie jesteś pewien, czy będzie dość miejsca na ucho, ale chcesz testować Sonorous VI? :blink: No chyba, że zmienisz im pady na HM5. Ogółem to nie są najwygodniejsze słuchawki na świecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 19.02.2020 o 17:03, euter napisał:

Ja mam wrażenie, że całe pasmo w nich jest szeroko rozpostarte - bas schodzi nisko, soprany idą wysoko, lecz średnica jest wciąż tam, gdzie trzeba

 

Opisywałem gdzieś porównanie tych 900 do 610-tek i te pierwsze są faktycznie wyczynowe, ale jednak brakowało mi tam w średnicy trochę czaru, intymności czy emocji, nie wiem jak to nazwać. Nie chodzi o to że jest jakoś wycofana czy sucha, ale wolę taki przekaz, który najprzyjemniej przekazuje damskie wokale (subiektywnie). Gdyby tylko dodać do nich odrobinę ciepełka średnicy z 610, to zostały by już u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 hours ago, timecage said:

LCD-XC nie jesteś pewien, czy będzie dość miejsca na ucho, ale chcesz testować Sonorous VI? :blink: No chyba, że zmienisz im pady na HM5. Ogółem to nie są najwygodniejsze słuchawki na świecie.

Po zdjęciach zdawało mi się, że mają dużo miejsca na ucho, jeśli nie to szkoda :(

 

1 hour ago, Jot R said:

 

Opisywałem gdzieś porównanie tych 900 do 610-tek i te pierwsze są faktycznie wyczynowe, ale jednak brakowało mi tam w średnicy trochę czaru, intymności czy emocji, nie wiem jak to nazwać. Nie chodzi o to że jest jakoś wycofana czy sucha, ale wolę taki przekaz, który najprzyjemniej przekazuje damskie wokale (subiektywnie). Gdyby tylko dodać do nich odrobinę ciepełka średnicy z 610, to zostały by już u mnie.

Z lampą w torze to się w nich poprawia :) Moja hybryda dobrze im robi.

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
15 minut temu, pabloj napisał:

Po zdjęciach zdawało mi się, że mają dużo miejsca na ucho, jeśli nie to szkoda :(

 

Mają spore muszle, ale pady są płytkie no i przeszkadza armatura wystająca ponad przetwornik. Jest dużo lepiej jak zmienić pady na głębsze (np. HM5), ale ogółem to dość ciężkie słuchawki, wygoda nie jest ich zaletą - wielka szkoda, bo wszystko inne mają super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@timecage No to szkoda wielka, bo niecierpie tego uczucia jak mi ucho dotyka materiału osłaniającego przetwornik. Tak się nie da siedziec pare h dziennie, a ja tyle właśnie potrzebuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A Audioquest Nighowl Carbon czego nikt nie polecił? :p Wyglądają w porzo jeśli chodzi o miejsce na ucho, do tego mają chyba 2 zestawy padów no i rozciągnięte subbasowo są. Scenicznie chyba też nie było narzekań na nie (?). Ktoś coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
18 minut temu, pabloj napisał:

A Audioquest Nighowl Carbon czego nikt nie polecił? 😛 Wyglądają w porzo jeśli chodzi o miejsce na ucho, do tego mają chyba 2 zestawy padów no i rozciągnięte subbasowo są. Scenicznie chyba też nie było narzekań na nie (?). Ktoś coś?

Pierwsza odpowiedź w tym temacie kolego ;D

Screenshot_20200224-193732.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności