Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 1

Jak najwygodniejsze zamknięte wokółuszne z dobrą ilozacją do 3-4k zł


pabloj

Pytanie

Witam.

 

Mam już kilka par słuchawek, z których sonicznie jestem w większości dość zadowolony, z dwóch par to nawet bardzo. Natomiast co do komfortu to bywa różnie. Strasznie nie lubię gdy małżowina uszna dotyka wnętrza słuchawek (mam dość spore uszy), spędzam też sporo godzin dziennie przy komputerze, a więc mam sporo czasu na słuchanie. Chciałbym też trochę odizolować się od dźwięków życia domowego (mam też psy). Najbardziej lubię dźwięk przestrzenny, sceniczny, rysowany dość grubą kreską z dobrą separacją instrumentów (jestem bardziej po ciemnej stronie mocy). Słucham głównie blues-rocka, bluesa i trochę jazzu, bywa też muzyka elektroniczna. Najwygodniejsze jakie miałem to 2 pary ze stajni Beyerdynamic: Amiron i DT990 Pro, lecz sprzedałem je gdyż reszta, którą posiadam o wiele bardziej pasuje mi dźwiękowo. Teraz trochę żałuje sprzedaży Amironów jednak bo po balansie się nieźle otworzyły. Choć reszta mojej kolekcji i tak gra lepiej :D

 

Co polecacie do kwoty 3-4k zł?

- zamknięte, przewodowe z dużą przestrzenią na małżowine uszną (więc też dość głębokie)

- z dobrą izolacją ale żadne ANC

- wygodne, komfortowe, do długich sesji, niemęczące ucha ani głowy

- duża scena, niezgorsza holografia

- niemające braków w subbasie, ale bez przesadnego podbicia w basie

- wszystko jedno czy nowe czy używane 

- wszystko jedno czy dynamiki/planary/cokolwiek - ma grać tak jak opisałem!

 

ps. Sprzęt jaki posiadam widać w mojej sygnaturce na dole.

 

Pozdrawiam,

pablo

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Nie wiem czy akurat o mnie mowa, ale przekładałem pady między TH-610 i TH-900. 

TH-610 na wąskich padach z dużym otworem tracą bas, średnica ucieka i góra robi się nieznośna.

Za to TH-900 na profilowanych padach od Th-610 robią się jeszcze bardziej basowe, ale już tak pod bassheada, średnica bliżej, góra nie pamiętam jaka, a scena mniejsza.

 

Edytowane przez Jaworrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Żeby TH610 po zmianie padów na TH900 tak mocno nie traciły tego co napisałeś to trzeba tam wsadzić jakiś materiał dodatkowy, coś grubość 2-3mm by pewnie już wystarczyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 8.02.2020 o 22:26, pabloj napisał:

Dzięki za info, a możesz zrobić zdjęcie jak to wygląda?

Zależy ile tego basu było wcześniej :D

 

20200213_212105.jpg

20200213_212348.jpg

Edytowane przez konrad_a
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 minuty temu, pabloj napisał:

@konrad_a No sporo miejsca, a ile cm głębokości?

Jest płyciej. W płytszym miejscu 16mm w głębszym 28mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
12 godzin temu, pabloj napisał:

Kurde to troche mało niestety ;/

No przykro mi. Dla mnie to są super wygodne słuchawki, ale czy Tobie będzie w nich wygodnie to nie zagwarantuję.

Możesz jeszcze rozważyć pady na zamówienie. Robiłem kiedyś w Vesper Audio do Audeze Sine i polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

O jaki ja miałbym ból głowy jakbym miał na biurku tyle hajendowych słuchawek. Dlatego dałem sobie spokój z recenzowaniem zanim napisałem swoją pierwszą recenzję. Miłego testowania! :D

 

Ciekawe jak odbierzesz średnicę w jednych i drugich i wysokie tony. Ciebie tam w teslach nic nie szczypie na 7-9 kHz? 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Undertaker To są pierwsze Beyery, z których jestem praktycznie w pełni zadowolony ;)

 

edit. Pady odtajały (były jakieś twarde po podróży kurierem, pewnie z zimna, teraz zmiękły i wydają się być normalniejsze).
W końcu słuchawki, które przyzwoicie grają z samego Aune S6 :D

 

Btw. Pożyczający mówi, że to nie są stockowe pady tylko Dekoni, bo orginalne były już mocno zdezelowane.

 

Edit2: Póki co ze wszystkich sprzętów co mam najlepiej zgrywają się z Little Dotem Mk3 SE, gdzie za DACa robi Aune S6. Jest moc na całym paśmie praktycznie :) Ale dajmy euforii przeminąć i zobaczymy czy jutro będę myślał podobnie :D. Póki co trzeba słuchać a potem się przespać.

Edytowane przez pabloj
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Lecimy z Fostexami TH900, podziękowania dla @vonBaron

 

Fostex TH900 - pady Dekoni (porównanie do Beyerdynamic T5p v2)

  • Dobre dla wielkouchów, sporo miejsca w środku, na szerokości i wysokości więcej niż w Beyercah T5p, które są mi na styk, ale za to są super głębokie i mają fajnie zaokrąglone pady, również od środka muszli.
  • Izolacja od otoczenia wyraźnie słabsza od Beyerów T5P, słysze dość wyraźnie TV chodzący po drugiej stronie pokoju oraz szum wiatraczka od laptopa gdy nie leci muzyka. Mogę swobodnie rozmawiać z osobą w pokoju, mając je na głowie. Określiłbym je bardziej jako półotwarte. One chyba celowo mają taką konstrukcję, żeby część dźwięku miała ujście na styku drewnianej muszli z konstrukcją, do której wpina się nausznice, co skutkuje obszerniejszą sceną i lepszym uczuciem napowietrzenia dźwięku, w tym przypadku. Jest to zapewne celowy zabieg, element ich strojenia.
  • Potrzebują nieco więcej prądu niż Beyery.
  • Dobrze grają już z samego Aune S6 - niesamowicie rozdzielczo i holograficznie, jakby każdy dźwięk grał z osobna, ogromne uczucie takiej eteryczności, powietrza między instrumentami, masywny dźwięk. Równiejszy bas, świetnie rozciągnięty, nisko schodzący.
  • z Little Dot MK3SE - gęściejsza średnica, bardziej mięsista, dodatkowo zaakcentowana, nieco mniej detalicznie i holograficznie niż na Aune S6, ale też scena i holografia robi ogromne wrażenie, jeszcze grubsze kontury dźwięków. Więcej środkowego i wyższego basu, lekko mniej słyszalny subbas niż bezpośednio z Aune. Niskie tony są jeszcze bardziej sprężyste i dłużej wybrzmiewają. Linia basowa jest tutaj równiejsza niż w T5P g2.
  • Fajnie mruczą subbasem, podobne uczucie jak w Sony Z1R. Z pamięci, Sony miały cieplejszą sygnaturę, dla mnie lekko za bardzo, tak lekko poza granicą tego co toleruje, natomiast TH900 są dla mnie akurat. Subbasu mają trochę mniej, Z1R tutaj są niedoścignione po prostu, ale i tak mają go wystarczająco, każdy miłośnik basowych, gęstych pomruków powinien być zadowolony ;)
  • Przyjemnie się ich słucha na niskich poziomach głośności. Lepiej sobie z tym radzą niż te T5p. Zdają się jakby mieć większy zakres dynamiki dźwięku, tj większą 'przestrzeń' pomiędzy najcichszym a najgłośniejszym dźwiękiem. Trochę jakby ich twórcy wzieli sobie za cel zniweczyć plany speców od Loudness War :D
  • Beyerdynamic T5Pv2 mają największe szanse z tymi Fostexami, gdy wpinam im kabel od @Jimmi Dragon  (8 żyłowa zbalansowana miedziana bestia) - podbicie środkowego basu obecne na kablu stockowym jest wtedy mocno skorygowane, generalnie całe pasmo jest lepiej rozciągnięte, dźwięk w mniejszym stopniu atakuje uszy, jest bardziej koherentny, równiejszy, jednakże akcentów znanych z T5P nie brakuje, są po prostu lepiej okiełznane i zaprezentowane. T5P na ich orginalnym kablu podobają mi się najbardziej z mojego smartfona :) Tak jakby specjalnie po to go zrobili :D
  • Ogromny plus jest taki, że dzięki nim odkryłem fajne ustawienie Aune i Little dota dla Beyerów T5P! :D Dające sprężysty, dość potężny dźwięk po balansie, podobny jakościowo do tego z SP200 razem z iFi iTube2, lecz mniej organiczny, bardziej analogowy bym powiedział. Z SP200 jest jakby to ująć, bardziej mokro, z LD w stronę suchości, ale takiej akuratnej, akceptowalnej i przyjemnej w odbiorze, poniważ kontury są dalej grube. Po pierwsze miałem Little Dota ustawionego na high gain zamiast low... (pomyliłem się wczesniej bo piny muszą być we wzmaku ustawione na ON, wtedy jest low gain, takie troche mylące) i LineOut Aune S6 na 50-58/100. Takie ustawienie daje najlepsze efekty.
    Pewnego rodzaju 'problem' jest wtedy jednak taki, że mały ruch gałką zgłasniającą powoduje dość dużą zmianę w dźwięku, więc trzeba ostrożnie lekko kręcić ;)
    I mam teraz bardzo dziwną sytuację z tymi Beyerami bo gdy słucham ich z ifi iTube2 -> SMSL SP200 i przepinam je na zbalansowanego Little Dota, to zdają mi się z niego grać 'lepiej'. Natomiast gdy robię na odwrót, tj. wracam z Little Dota na powyższy tor z SP200 to podobają mi się znowu na SP200 i tak w kółko :D Każda z tych prezentacji coś w sobie ma. Na LD czuć magie prawdziwego balansu. Podobają mi się w zasadzie obie prezentacje beyerów i z SP200 z buforem lampowym w torze i z LD.
    Przypominam, że Little Dot mk3 SE to nie jest pełna lampa tylko hybryda, lampy są w preamipie, ale za to to Amperexy Bungle Boye ;) Przestrzenne organiczne madafakiery.   Mam teraz jeszcze więcej sygnatur do żonglowania jak mi się któraś znudzi, a Beyerki sobie narazie zostawiam, właśnie ze względu na to jak fajnie można je modelować dźwiękowo :D
  • Beyery świetnie symulują TH900 (w ich najlepszym u mnie torze czyli z Little Dota podłączonego z Aune kablami XLR) gdy są podłączone po torze Aune S6 -> ifi Itube2 + SMSL SP200 + Kabel XLR 8 żyłowy.
    Są wtedy sygnaturą najbliższe Fostexom i również mają te fajne uczucie szerokiego zakresu dynamiki, ale jednak im ustępują. 
  • Względem TH610 to 900tki są wszystkim tym czego mi w 610kach brakowało, ale jest tego tyle, że dla mnie to praktycznie zupełnie inne słuchawki. Nie o klase, ale o dwie przynajmniej lepsze pod każdym względem. Od ergonomii po objętość sceny, przez masę i realność jaką nadają odsłuchiwanym instrumentom. Scena jest wielowarstwowa, w każdy instrument z osobna można się wsłuchać gdy się na tym skupimy, lub po prostu cieszyć się całością przekazu gdy nie chce nam się podchodzic do odsłuchu analitycznie.
  • Dla moich uszu, upodobań oraz toru te Fostexy robią lepszą robotę niż Z1R, są od nich troszkę mniej ocieplone, a Sony właśnie były dla mnie o te słyszalne minimum za ciepłe, zapewne poprzez ten ukinowiony wręcz subbas, który chcąc nie chcąc przesadni czasem zagęszcza dolną średnicę. Takie miałem odczucie, zapewne jakimś innym torem można te Sony również okiełznać. 
  • Sprawa ma się tak: Zakładam Fostex TH610 - nie no można dużo lepiej, jakoś tak nie po mojemu, za płytka scena mimo, że szeroka i wszystkiego co lubie mi brakuje. Po nich zakładam T5p g2 - noo super, trójwymiarowa holografia, jest dużo lepiej, to co lubie, moc, kontury, lecą wióry. Po nich zakładam TH900 - eeeee... nooo... a myślałem, że T5p są fajne, zakładam je spowrotem - nie no są fajne, świetne wręcz - zakładam znowu TH900 - kurrrrła panie, ale ta autorytatywność, ta moc, ten wygar, one są z innej planety. Gdyby tylko izolacje miały lepszą...
     
  • Podsumowując Fostexy grają jednak lepiej, są lekko bardziej przestrzenne, kapke bardziej organiczne, troszkę jaśniejsze, ale w sposób dodający im czaru, tej jasności w moim torze nie jest za dużo, a w sam raz. Grają jak słuchawki otwarte, tak też jest z ich izolacją :D Jest to kawał rasowego, porządnego dźwięku z ogromną holograficzną sceną, wygarem, impaktem, nasyceniem, rysowany grubą krechą, prawdziwie audiofilskie Hi-Fi, pieszczące zmysł słuchu, terapeutyczne wręcz uniesienie z konkretnym pier...nięciem. 
    Opinia mojej drugiej połówki po założeniu ich na chwilę i posłuchaniu parę minut: 
      "Nooo, to te ze wszystkich co mi pokazywałeś, w końcu na prawdę mi się podobają, świetnie się słucha!"
      "Ja: to są jedne z najlepszych słuchawek na świece w tej kategorii."
      "aaaa, no widzisz :D"
  • Coś czuje, że TH900 po wstawieniu im gniazd i podpięciu po balansie, będą miażdżyć czache.

 


Lista utworów testowych oraz wyniki testu i legenda
FTH9 - Fostex TH900 (kabel orginalny, pady Dekoni symetryczne)
T5P2 - Beyerdynamic T5P2 (dostają fory w postaci kabla 8 żyłowego zbalansowanego oraz dziury XLR)
Obydwa słuchafony porównywane na tym samym torze tj Aune S6 -> połączone XLRami z -> Little Dot mk3 SE (Amperexy Bugle Boye, LowGain)

<> - oba przekazy równie mi się podobały, nie potrafię ustalić, który bardziej
==  - remis (nie oznacza, że słuchawki zagrały tak samo tylko, że obie prezentacje przypadły mi do gustu, jeśli dane słuchawy są po lewej stronie równości to zagrały kapke przyjemniej mimo, że oba przekazy były porównywalnie dla mnie przyjemne).
+, - plus oznacza, że dane słuchawki zagrały znacznie lepiej
, - Kolejność po przecinku oznacza, które zagrały lepiej, kto pierwszy ten lepszy.

 

1.  T5P2==FTH9	 Hard to Believe  -  Aaron Neville
2.  FTH9, T5P2	 Krummi  -  Valravn
3.  FTH9==T5P2   Dies Irae  -  Satan Hussein
4.  FTH9, T5P2	 Storm Comin'  -  Tony Joe White
5.  T5P2, FTH9	 Switching in the Kitchen  -  Big Joe Turner
6.  T5P2<>FTH9   I Hear You Knockin'  -  The Hillibilly Moon Explosion
7.  FTH9, T5P2   Helvegen  -  Warduna
8.  T5P2, FTH9   Suburbia  -  Berk & The Virtual Band (obydwa sybilowały ale Fostexy gorzej, ten utwór chyba jakiś taki jest ;p)
9.  FTH9<>T5P2	 Defiant  -  Charles Lloyd
10. FTH9, T5P2	 Northern Crown  -  The Hillibilly Moon Explosion
11. FTH9==T5P2   Don't Leave Me Here  -  Taj Mahal, Keb' Mo'
12. FTH9==T5P2	 Xenolinguistics  -  Johann Johannsson
13. T5P2<>FTH9   Wires  -  Red Fang
14. FTH9, T5P2	 Frank's Choice  -  Tyler Bates
15. FTH9==T5P2   Meeting Bruce Wayne  -  Hildr Gudnadottir
16. FTH9, T5P2   Main Titles  -  Marco Beltrami

Uwaga: Gdy Beyery podłącze w torze Aune S6 -> RCA -> ifi iTube2 (9dB podbicia + lampa na Push Pull) to wszędzie gdzie Fostexy wygrały dałbym znak ==
Oczywiście nie na orginalnym kablu, a tym Jimmowym ;)

Playlista dostępna tutaj: 

 

Edytowane przez pabloj
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z opisu wygląda, że świetne granie. Nie ma schowanej średnicy za bardzo? W v1 Góra zdaje się spokojniejsza niż w 2?

Nie mogę się doczekać porównania z Eikonami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@MFRD Jak wspomniałem, w TH900 średnica jest taka jak lubie dopiero z wzmaka hybrydowego (Little Dot 3 w tym przypadku) bo z samego Aune S6, jest mi 'za równo' (ale dałoby się z tym żyć) ;) Góra wtedy też się uspakaja.

Beyerów v1 nie słyszałem.

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Jaworrr Dzięki, o tych pierwszych. VonBaron chce w nich wstawić gniazda i zrobić sobie mk2 :D

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No, no... @pablojsię tak nam na forum rozpędził że jeszcze się okaże, że jak przyjadą Aeony 2 to nie będzie czego zbierać. W razie czego piszę się na niezłe promo :D

 

Mnie szczególnie ciekawią te Sony Z1R skoro mają taki dobry niski bas. O ile pamiętam to pisałeś, że nawet lepszy niż w Aeonach 2, niżej jeszcze schodzi i jest bardziej odczuwalny?

 

Same Aeony 1 Closed i np. takie HE560v1 od Hifimana nie miały ogólnie dużo basu, na średnicy w porównaniu do dynamików mogłoby być więcej (tego wyższego).Za to niski bas jakby z innej planety i tu mam wrażenie, że dynamiki nie dają rady. Nawet takie Ultrasone Edition 9, które faktycznie mają chyba największą taką kolumnową głębię basu, to jeśli chodzi o ten subwooferowy, to mają go raczej z kategorii "sportowych" - pojawia się i znika. Wyższy natomiast już potrafi się przeciągać. A z planarami to jakby na odwrót. 

Wygląda na to że pewnych rzeczy się w obie strony nie przeskoczy. 

 

A z tymi TH900 to też ciekawa sprawa, bo chyba niektórzy pisali że to V-ka brzmieniowa. Ale może to w kontekście 2 generacji. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Undertaker Właśnie mam na powrót Aeony 2 C, testówki, ale tym razem z drugim kablem, nieuszkodzonym, bo moje nówki ciągle jadą i jadą i przez koronawirusa chyba nie mogą dojechać...

Więc jak zdążę dziś to jeszcze je przyrównam do Fostexów TH900 (bo jutro już je odsyłam) no i zmierzą się też z T5Pv2 :)

Odnośnie Sony Z1R, to tak, ten subbas w nich był wręcz fizycznie odczuwalny, prawie jak z subwoofera :D Szczególnie jak się im zastosowało ten pseudo-mod, który opisałem w tym wątku :) 

 

edit. Niesamowicie przyjemnie znów usłyszeć A2C (mam je na powrót od dzisiaj do czasu aż w końcu przyjadą nowe) - teraz czuje co mnie w nich tak urzekło :)

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Najlepsze jest to że TH-900 MK1 można już spokojnie mieć poniżej 3k a za tą cenę ciężko o lepsze (prawie )zamknięte.

@pabloj cieszę się że się podobają ale musisz ustawić się w kolejce bo chętnych już mam ;)

6 godzin temu, pabloj napisał:

@Jaworrr Dzięki, o tych pierwszych. VonBaron chce w nich wstawić gniazda i zrobić sobie mk2 :D

Nawet takie MK2.5 :D

Jakby im tak jeszcze kubki zmienić :rolleyes:

Edytowane przez vonBaron
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności