Skocz do zawartości
  • 1

Jak najwygodniejsze zamknięte wokółuszne z dobrą ilozacją do 3-4k zł


pabloj

Pytanie

Witam.

 

Mam już kilka par słuchawek, z których sonicznie jestem w większości dość zadowolony, z dwóch par to nawet bardzo. Natomiast co do komfortu to bywa różnie. Strasznie nie lubię gdy małżowina uszna dotyka wnętrza słuchawek (mam dość spore uszy), spędzam też sporo godzin dziennie przy komputerze, a więc mam sporo czasu na słuchanie. Chciałbym też trochę odizolować się od dźwięków życia domowego (mam też psy). Najbardziej lubię dźwięk przestrzenny, sceniczny, rysowany dość grubą kreską z dobrą separacją instrumentów (jestem bardziej po ciemnej stronie mocy). Słucham głównie blues-rocka, bluesa i trochę jazzu, bywa też muzyka elektroniczna. Najwygodniejsze jakie miałem to 2 pary ze stajni Beyerdynamic: Amiron i DT990 Pro, lecz sprzedałem je gdyż reszta, którą posiadam o wiele bardziej pasuje mi dźwiękowo. Teraz trochę żałuje sprzedaży Amironów jednak bo po balansie się nieźle otworzyły. Choć reszta mojej kolekcji i tak gra lepiej :D

 

Co polecacie do kwoty 3-4k zł?

- zamknięte, przewodowe z dużą przestrzenią na małżowine uszną (więc też dość głębokie)

- z dobrą izolacją ale żadne ANC

- wygodne, komfortowe, do długich sesji, niemęczące ucha ani głowy

- duża scena, niezgorsza holografia

- niemające braków w subbasie, ale bez przesadnego podbicia w basie

- wszystko jedno czy nowe czy używane 

- wszystko jedno czy dynamiki/planary/cokolwiek - ma grać tak jak opisałem!

 

ps. Sprzęt jaki posiadam widać w mojej sygnaturce na dole.

 

Pozdrawiam,

pablo

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

@Damix Dla mnie te pady w nich są wystarczająco miękkie. Ale to używki więc może już zmiękły po poprzednich właścicielach :D W każdym razie świetnie zachowany model jak na używany.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wreszcie dopracowałem ustawienia wszystkich pokręteł i odpowiedni tor pod Beyery T5P i Fostexy TH610 :D Doszedł nowy klocek, SMSL SP200. Recka jeszcze troche, dajcie się osłuchać. Okazuje się, że to nie są wcale 'łatwe' słuchawki pod tor stacjonarny. Bynajmniej nie dla moich dotychczasowych sprzętów.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Najlepszy zestaw jaki w życiu słyszałem!

 

image.png

 

-------------------------------------------------------

 

 

image.png

 

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Najlepszy zestaw jaki w życiu słyszałem!
 
image.thumb.png.1e92271d7ec739b0f60b19c045749511.png
 
-------------------------------------------------------
 
 
image.png.6e41b186b4c069c06cc07f996e163a4c.png
 
Co to za kabelek do tych słuchawek?


pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Nicodem 8 żyłowa miedź jakaś podobno ******aszcza od @Jimmi Dragon

 

Swoją drogą teraz jestem bardzo ciekaw jak Twoje Z1R by zagrały na tym zestawie :D Aż sie boje... 

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 godziny temu, pabloj napisał:

Najlepszy zestaw jaki w życiu słyszałem!

 

Jak już niebawem granie tego najlepszego zestawi Ci spowszednieje, polecam wymianę tych paskudzących brzmienie czarnych kabli zasilających. Na np. Wireworld Stratus. Furutech AG 314 II, coś tej klasy (używki ofkorz) Będziesz na nowo wprawiany w zachwyt przez swój najlepszy zestaw😉

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@dj1978 Taa jeszcze tylko brakuje tego, żebym zaczął słyszeć kable zasilające 

image.png

 

ps. Tak łatwo mi nie spowszednieje, bo dzięki samemu iFiemu w torze mam multum możliwości ustawień (bufor lampowy 0dB lub z podbiciem 9dB, do tego 3 tryby lampowe) + Low i High Gain z SMSLa ;) Kombinacji mnóstwo, nie idzie sie nudzić, a każda coś w sobie ma.

Edytowane przez pabloj
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@dj1978 Szczerze mówiąc to się boje, że to bedzie tylko moja autosugestia, musiałbym zobaczyć pomiary, że faktycznie w sygnaturze, długości wybrzmiewania, coś się zmienia. Nie chcę brnąć w kolejne koszta :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 minuty temu, pabloj napisał:

@dj1978 Szczerze mówiąc to się boje, że to bedzie tylko moja autosugestia, musiałbym zobaczyć pomiary, że faktycznie w sygnaturze, długości wybrzmiewania, coś się zmienia. Nie chcę brnąć w kolejne koszta :D

"Czy to autosugestia, czy to juz słuchanie..." ma zastosowanie w każdej płaszczyźnie audio. Ale ok, jeśli nie chcesz zanadto wysilać portfela, zostań z tym co masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@dj1978 Nie mówie, że to nie ma wpływu, po prostu chciałbym żeby mi ktoś wyjaśnił jak może mieć kabel zasilający, wpływ na dźwięk, a co z kablem w ścianie co jest wtedy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 minut temu, pabloj napisał:

@dj1978 Nie mówie, że to nie ma wpływu, po prostu chciałbym żeby mi ktoś wyjaśnił jak może mieć kabel zasilający, wpływ na dźwięk, a co z kablem w ścianie co jest wtedy?

dajte poki  z wyjaśnianiem,  już tyle razy było to mielone. Musisz posłuchać, czy słyszysz różnicę. Ile to razy ktoś mi próbował wyjaśniac, że Empyreany są lepsze od D8000 a ja własnymi uszami słyszałem, że są dużo gorsze😉

Edytowane przez dj1978
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

edit... https://avcorp.pl/product-pol-2232-DIY-Furutech-FP-314Ag-II-na-metry.html

A niech to : (

edit2. Ale to bez wtyczek ;D

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja nie jestem ekspertem od kabli zasilających, w ogóle wszystko w audio biorę "na słuch", albo właśnie na to co mi się wydaje że słyszę. Być może jestem naiwny, a z całą pewnością nigdy nie byłem orłem z nauk ścisłych. Do niedawna też siedziałem na komputerówkach i nic się złego nie działo. Ale dokupiłem sobie do sprzętu kable zasilające od @majkela, przy czym nie wydałem jakiejś fortuny na to. Efekt jest taki, że wydaje mi się że jest lepiej na nowych kablach. Nie przeprowadzałem ślepych testów, nie potwierdzę wyników, ale w sumie do niczego takie potwierdzenie nie jest mi potrzebne ;) Kabelki chciałem sobie kupić też po części w ramach uzupełnienia i żeby mnie nie korciło, że coś tam jest w torze nie tyle co zaniedbane, co coś można jeszcze ulepszyć. 

 

Ja do tematu audio podchodzę całościowo i na tyle na ile mogę (i chcę) to sobie tor usprawniam. Kable zasilające takim elementem są i zmiany które mi wprowadziły uważam za podobną "kosmetykę" co interkonekty. Celowo ubieram w cudzysłów, bo pewnie by się znaleźli tacy, dla których interkonekty są najważniejsze i od nich powinno się zaczynać zabawę, ale to może na sąsiednich forach :) W każdym razie, każdy indywidualnie postrzega wielkość zmian, a ja jak się rozpędzę to mi nieraz słuchawki o różnych konstrukcjach zlewają się brzmieniowo (choć co ciekawe cechy toru przekazują pięknie). Są - innymi słowy - jakby elementem toru. 

 

A w skrócie to trzeba można przekonać się samemu, ale jak ktoś nie ma ochoty to tragedia się nie dzieje przecież z dźwiękiem od razu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W sumie kupiłbym sobie taki kabel ze względów kosmetycznych bo ładnie wiele z nich wygląda :D A jeśli poszłoby za tym jakieś zmiany na plus to tym lepiej 😜 Ale nie więcej niż za 100-200zł !

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
46 minut temu, pabloj napisał:

Szczerze mówiąc to się boje, że to bedzie tylko moja autosugestia, musiałbym zobaczyć pomiary, że faktycznie w sygnaturze, długości wybrzmiewania, coś się zmienia. Nie chcę brnąć w kolejne koszta :D

 

I bardzo rozsądnie. Mam podobne wątpliwości często przy słuchaniu kabli. A jakby co mogę Ci podesłać kiedyś WW Stratusa, to sobie sprawdzisz, czy coś słyszysz. A xlry sygnałowe to jakie wpinasz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Rotgut Jeśli chodzi ci o te interkonekty XLR to kupiłem je od @vonBaron , to były jakieś robione na zamówienie, już nie pamiętam z czego, miały być dobre i chyba są :D Na pewno są ładne 😆

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@vonBaron Właśnie sprawdziłem naszą rozmowe na priv, i mówiłeś, że to @johnys robił. Więc jedynie On zna odpowiedź na to co się w nich znajduje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności