Skocz do zawartości
  • 1

Jak najwygodniejsze zamknięte wokółuszne z dobrą ilozacją do 3-4k zł


pabloj

Pytanie

Witam.

 

Mam już kilka par słuchawek, z których sonicznie jestem w większości dość zadowolony, z dwóch par to nawet bardzo. Natomiast co do komfortu to bywa różnie. Strasznie nie lubię gdy małżowina uszna dotyka wnętrza słuchawek (mam dość spore uszy), spędzam też sporo godzin dziennie przy komputerze, a więc mam sporo czasu na słuchanie. Chciałbym też trochę odizolować się od dźwięków życia domowego (mam też psy). Najbardziej lubię dźwięk przestrzenny, sceniczny, rysowany dość grubą kreską z dobrą separacją instrumentów (jestem bardziej po ciemnej stronie mocy). Słucham głównie blues-rocka, bluesa i trochę jazzu, bywa też muzyka elektroniczna. Najwygodniejsze jakie miałem to 2 pary ze stajni Beyerdynamic: Amiron i DT990 Pro, lecz sprzedałem je gdyż reszta, którą posiadam o wiele bardziej pasuje mi dźwiękowo. Teraz trochę żałuje sprzedaży Amironów jednak bo po balansie się nieźle otworzyły. Choć reszta mojej kolekcji i tak gra lepiej :D

 

Co polecacie do kwoty 3-4k zł?

- zamknięte, przewodowe z dużą przestrzenią na małżowine uszną (więc też dość głębokie)

- z dobrą izolacją ale żadne ANC

- wygodne, komfortowe, do długich sesji, niemęczące ucha ani głowy

- duża scena, niezgorsza holografia

- niemające braków w subbasie, ale bez przesadnego podbicia w basie

- wszystko jedno czy nowe czy używane 

- wszystko jedno czy dynamiki/planary/cokolwiek - ma grać tak jak opisałem!

 

ps. Sprzęt jaki posiadam widać w mojej sygnaturce na dole.

 

Pozdrawiam,

pablo

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

@Nicodem to co w nich jest fajne  to scena, a szczególnie jej wysokość jak na zamknięte w tej cenie. Nie mają rzecz jasna takiej potężnej głębi generowanej przez dolne rejestry jak Z1R (tutaj nokaut totalny).

(Dobrze, że nie masz w tej chwili Z1R bo byś Kennertonów nie docenił :D)

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 23.12.2019 o 22:06, Perul napisał:

To są pełnowymiarowe wokółuszne słuchawki, te pady mają 10,5cm średnicy zewnętrznej jak założone są na okrąg, a tu są na lekkim owalu.

Wewnątrz są gdzieś takiej wielkości jak w Audioquestach. Wysokość padów jakieś 2-2,5cm.

Tutaj trochę lepiej widać pady.

IMG_20191029_084626.jpg

 

Trochę się pomyliłem w ocenianiu na oko i z pamięci, zwłaszcza jeśli chodzi o wysokość padów. Z zewnątrz jest 3cm, a wewnątrz 3,5cm (bo nie przylegają ściśle do przetwornika z racji "wywinięcia" zewnętrznych krawędzi ).

Średnica wewnętrzna to 6cm w stanie nienaciągnietym, do 6,5cm bez problemu się naciągną.

 

W dniu 23.12.2019 o 22:06, Perul napisał:

Mogę Ci je podesłać, żebyś sobie posłuchał i zdecydował, czy warto.

 

Wciąż aktualne :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Perul Trochę się obawiam, że w zderzeniu z Sony ZR1, Fostexami TH900 lub Aeon 2, które być może też uda mi się załatwić do odsłuchu, mogą nie dać rady 😜 W każdym razie, dzięki za ofertę, jeszcze przemyśle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
21 minut temu, pabloj napisał:

@Perul Trochę się obawiam, że w zderzeniu z Sony ZR1, Fostexami TH900 lub Aeon 2, które być może też uda mi się załatwić do odsłuchu, mogą nie dać rady 😜 W każdym razie, dzięki za ofertę, jeszcze przemyśle.

 

Jak się tak będziesz upijał hajendem to zapomnisz, że to muzyka gra, a nie cena ;).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Coraz bardziej te Z1R mi się podobają, będzie konkretna recenzja z mojej strony (wywęszyłem parę smaczków, które mogą się przydać ich obecnym oraz potencjalnym właścicielom). Żeby tylko jeszcze udało się na czas załatwić Fostexy i Aeony 2 to byłoby super, żeby te 3 modele razem porównać. Perulowe T40rp też mają przyjechać (żeby nie było, że taki ze mnie hipokryta. że tylko hajend : P) - ciekaw jestem co wymodził.

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Odebrałem dziś Dan Clark Aeon 2 (zamknięte) z Mp3Store na testy. Będzie porównanie do Sony Z1R, czy warto dopłacać czy nie :D Bo jeszcze @mp3sbydgoszcz kuszą mnie specjalną ceną : P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziś przyjechały jeszcze @Perul'owe T40Rp. Pierwsze wrażenia nawet interesujące :) Jak się obrobie z wszystkim co mam/będę ewentualnie jeszcze miał do odsłuchu to skrobnę obszerne opisy i porównania.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ps. Ważna sprawa. Część wchodząca w gniazdo, dużego Jacka od Sony jest dłuższa niż standardowa, co widać na zamieszczonym zdjęciu (moja wtyczka po lewej, soniaczowa po prawej)

image.thumb.png.fea1556fc13e0f37bbd97fd11754c69d.png

 

Przez tę 'wadę' konstrukcyjną ichniejszego Jacka, z gniazda Aune S6, Z1R brzmią na 50% swoich możliwości jak nie mniej, co słychać od razu jak zmienię im Jacka na tego po lewej (normalnego). O dziwo, wpięcie Soniaczowej końcówki w LittleDota wchodzi dobrze. Najwdoczniej są jakieś drobne różnice w konstrukcji gniazda Aune S6, a mojego osobnego wzmaka z lampami.

Z tego powodu może być tyle różnych skrajnych opinii na temat Sony Z1R krążących po zagranicznych forach bo geniusze nie sprawdzili innej wtyczki, która przecież jest wymienna...

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Aktualizacja do testowego egzemplarza, który dostałem od @mp3sbydgoszcz i w na poczekaniu odsłuc**je, w ramach zadośćuczynienia za wydłużony czas oczekiwania na nowe z importu ;)

 

Ten egzemplarz już przez różnych testerów musiał być nieźle 'szarpany' na lewo i prawo gdyż wtyczka od kanału lewego nie trzyma sie do końca w gnieździe tylko wysuwa (sprawdziłem, że to wina tego MrSpeakersowego konektorka przy kablu gdyż jak próbuję tam wsadzić ten prawy to siedzi ok, więc gniazdo jest w porządku). Dziś jeszcze odkryłem że wtyczka kończąca kabel, którą sie podlącza do wzmaka - mały jack do niej - również ma wady, wyglądają na konstrukcyjne nawet, a nie z winy jakiegoś z poprzednich testujących, gdyż tam się raczej nie zagląda bo i po co. Chodzi o taki przykręcany od strony przewodu metalowy płaszcz.

image.png.6c640ccac17ad81498390d21b49c7cc9.png

Odkręciłem go (bo ma gwint i i tak łatwo go niechcący poluzować jak się wkręca/odkręca dużego jacka), patrze, a tam wystają metalowe elementy z masy gumowej, w której zatopione powinny być bebechy jacka i przewodu. Wystają na tyle, że mogą haczyć ten płaszcz przykręcany, który jest przecież metalowy. Okleiłem to małym kawałkiem czarnej taśmy izolacyjnej i jak ręką odjął, słuchawki zaczęły nagle wreszcie równo grać, bo wcześniej ciągle mi coś nie pasowało co objawiało się nierzadko po kilkunastu sekundach słuchania i znikało jeśli wyjąłem wtyczkę z ampa i podłączyłem ponownie. Szału już dostawałem i godzine temu na to wpadłem :D

 

Teraz to dopiero gra z moim hybrydowo lampowym Little Dotem!!! Tyle, że teraz jest lepiej na nieco niższych ustawieniach Aune S6 (50/100 zamiast 55-60/100) -> Little Dot.

Po balansie to już chyba będzie endgame na długo (w dziedzinie zamniętych). Teraz po SE już prawie jest.

 

ps. Podobno po mnie mają trafić do recenzenta, to przynajmniej nie będzie się biedak męczył i nie ochrzani ich w recenzji. Bo te zmiany występują stopniowo i dość subtelnie tak, że początkowo nie wiadomo, czy to nam coś ze słuchem jest, czy co, jak powolne gotowanie żaby.

 

Edytowane przez pabloj
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na testy przyszły Fostex TH610. Szkoda, że tak mało miejsca na ucho w padach :(

image.png

 

 

Po paru godzinkach mogę stwierdzić, że TH610 to wyraźnie niższa klasa od Aeon 2C czy Sony Z1R. Moje Kennerton Magister Pro są godnymi rywalami dla tych Fostexów.

 

Edytowane przez pabloj
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ale to nówki czy używki, bo podobno potrzebują sporo czasu na wygrzanie? Niższa klasa dźwiękowo, jak rozumiem. No ale też około pół ceny dwóch wyżej wspomnianych, to nie można z tego czynić zarzutu. Ale estetycznie to jednak pierwsza klasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Rotgut to model testowy od @mp3sbydgoszcz, więc już na pewno wygrzany :D

Nie no, to że grają klasę niżej to się 'ciesze', bo przynajmniej mam wymówke do wydania większej ilości kasy na A2C : P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Testujesz, testujesz a i tak już wiesz pod skórą że trzeba szukać dobrej ceny na Z1R :)
Nie uciekniesz...


pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Nicodem One na moim sprzęcie stacjonarnym przynajmniej były leciutko jednak za ciepłe :D A2C bardziej mi tutaj pasują, szczególnie jako kompan dla otwartych elektrostatów RR1. Dali mi Fostexty na testy bo ciągle z USA idą Aeony, idą idą i idą....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
[mention=79668]Nicodem[/mention] One na moim sprzęcie stacjonarnym przynajmniej były leciutko jednak za ciepłe  A2C bardziej mi tutaj pasują, szczególnie jako kompan dla otwartych elektrostatów RR1. Dali mi Fostexty na testy bo ciągle z USA idą Aeony, idą idą i idą....
A widzisz to i stacjonarny do wymiany? :) :) :)


pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
55 minutes ago, Rotgut said:

No jak tak dalej pójdzie, to cały asortyment mp3store poznasz, zanim te A2c przyjdą. 

Z wielką przyjemnością bym poznał :D

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dojechały T5P. Te akurat kupiłem bo były w bardzo okazyjnej cenie (poniżej 2k zł) więc jak coś to pewnie nietrudno będzie odsprzedać, ale coś zaczynam wątpić, że to zrobie 😜

Za pare dni dostarcze pare słów na temat Fostex TH610 i Beyerów T5P gen2.

 

image.png

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, pabloj napisał:

Dojechały T5P. Te akurat kupiłem bo były w bardzo okazyjnej cenie (poniżej 2k zł) więc jak coś to pewnie nietrudno będzie odsprzedać, ale coś zaczynam wątpić, że to zrobie 😜

Za pare dni dostarcze pare słów na temat Fostex TH610 i Beyerów T5P gen2.

 

image.png

O, czekam. Bo sam się zastanawiam między innymi nad TH610 i T5p V2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
13 minut temu, pabloj napisał:

@Damix Jeśli masz duże uszy to 610ki raczej odpadają.

Nie jakieś ogromne, raczej standard, nawet w CAL! jakoś się mieściłem. Głównie mam problem z głębokością padów. Sporo miałem słuchawek które musiałem sprzedać przez nacisk osłony przetwornika na chrząstkę ucha. 

Edytowane przez Damix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności