Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 1

Jak najwygodniejsze zamknięte wokółuszne z dobrą ilozacją do 3-4k zł


pabloj

Pytanie

Witam.

 

Mam już kilka par słuchawek, z których sonicznie jestem w większości dość zadowolony, z dwóch par to nawet bardzo. Natomiast co do komfortu to bywa różnie. Strasznie nie lubię gdy małżowina uszna dotyka wnętrza słuchawek (mam dość spore uszy), spędzam też sporo godzin dziennie przy komputerze, a więc mam sporo czasu na słuchanie. Chciałbym też trochę odizolować się od dźwięków życia domowego (mam też psy). Najbardziej lubię dźwięk przestrzenny, sceniczny, rysowany dość grubą kreską z dobrą separacją instrumentów (jestem bardziej po ciemnej stronie mocy). Słucham głównie blues-rocka, bluesa i trochę jazzu, bywa też muzyka elektroniczna. Najwygodniejsze jakie miałem to 2 pary ze stajni Beyerdynamic: Amiron i DT990 Pro, lecz sprzedałem je gdyż reszta, którą posiadam o wiele bardziej pasuje mi dźwiękowo. Teraz trochę żałuje sprzedaży Amironów jednak bo po balansie się nieźle otworzyły. Choć reszta mojej kolekcji i tak gra lepiej :D

 

Co polecacie do kwoty 3-4k zł?

- zamknięte, przewodowe z dużą przestrzenią na małżowine uszną (więc też dość głębokie)

- z dobrą izolacją ale żadne ANC

- wygodne, komfortowe, do długich sesji, niemęczące ucha ani głowy

- duża scena, niezgorsza holografia

- niemające braków w subbasie, ale bez przesadnego podbicia w basie

- wszystko jedno czy nowe czy używane 

- wszystko jedno czy dynamiki/planary/cokolwiek - ma grać tak jak opisałem!

 

ps. Sprzęt jaki posiadam widać w mojej sygnaturce na dole.

 

Pozdrawiam,

pablo

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

@pabloj średnica 10 cm.

dłuższy bok wewnętrznego wycięcia prostokątnego - 6,5 cm.

krótszy bok - 4 cm.

głębokość padów - 2 cm.

Po włożeniu filtrów - 1,7 cm.

 

 

20191231_072839_HDR.jpg

20191231_073245_HDR.jpg

To mój zestaw -

Olive 04hd lub komp jako źródło.

Rme adi-2 dac jako przetwornik.

THX AAA 789 jako wzmacniacz

i Ether CX.

Brakuje mi jeszzcze kabla od jimmiego.

 

15777744597086238422387090372197.jpg

Edytowane przez earnam
  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja nie narzekam. 

Ale nie mam zbyt dużego doświadczenia w audio.

Nie szukam w każdym razie czegoś lepszego. Przesłuchałem trochę tańszych słuchawek (Jest we wcześniejszych postach).

Po Nightowlach z droższych większość odrzucałem ze względu na wygodę.

Mobilnie zatrzymałem się na zx2 + andromedy + kabel od Jimmiego.

 

Edytowane przez earnam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@earnam Dziękuje Ci bardzo za pomiary i zdjęcia. Kurcze szkoda, że głębokość 2cm. Ja potrzebuje 3cm :( no te 2.7 już by stykło ewentualnie ale 2 to stanowczo za mało. (dodam lajka jak mi limit wróci bo mam wykorzystany :D)

Edytowane przez pabloj
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 godziny temu, vonBaron napisał:

Pewnie nikt nie proponował, TH-900 z padami Dekoni Elite Sheepskin. 

Ewentualnie Ether Flow C z padami Voce. 

Głos na TH900 mk2 :) Tylko uwaga na oryginalnych padach izolacja średnia , wszystko zależy od natężenia dźwięku :) reszta wymagań jak najbardziej spełniona :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@conrad1975 A różnice jakieś dźwiękowe pomiędzy mk1 a mk2 są? Bo jeśli nie to czemu by nie kupić tańszych mk1 przerobionych pod zmiane kabla 😜

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 godziny temu, vonBaron napisał:
3 minuty temu, pabloj napisał:

@conrad1975 A różnice jakieś dźwiękowe pomiędzy mk1 a mk2 są? Bo jeśli nie to czemu by nie kupić tańszych mk1 przerobionych pod zmiane kabla 😜

 

@pabloj Zależy kto co lubi , jedni wolą dziewice inni grzebane 😜Odnośnie różnić dźwiękowych  nie wypowiem się ponieważ nie słuchałem mk1.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
7 godzin temu, earnam napisał:

Rme adi-2 dac jako przetwornik.

THX AAA 789 j

Podpowiedź różnice pomiędzy samym rme a podpiętym thx? Trochę osób go poleca do rme , a jestem na etapie sprzedaży / zamiany rme pro na rme dac + dokupienia wzmacniacza.

Edytowane przez radzik55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Brzmi zauważalnie lepiej przez THX. Nie chcę wchodzić w literackie porównania w stylu Pana Ryki, ale to nieuniknione -  z samego ADI dźwięk był bardziej suchy - teraz słuchawki są lepiej napędzone i brzmią po prostu lepiej. Przy andromedach zostawiłbym samo ADI. @Jimmi Dragon  słyszał CX z i bez, a ma lepsze ode mnie ucho i większe doświadczenie audio - może się wypowie.

Ja zbieram na kabelek.

 

Edytowane przez earnam
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki za opis , tak jak myślałem  ,rme jest dość liniowe (poprawne),ostatnio  bawię się lekko w eq ( grzech to wielki ) ,metodą prób i błędów ,szukajac idealnego dźwięku*

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki  uprzejmości jednego z forumowiczów właśnie rozpoczynam odsłuch Sony Z1R. Póki co pierwsze wrażenie takie, że bardzo wygodne ;) i lższejsze niż na to wyglądają. Duży jack mi dosłany chyba nie jest orginalny, albo ma jakas dziwna konstrukcje.

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Dzięki za opis , tak jak myślałem  ,rme jest dość liniowe (poprawne),ostatnio  bawię się lekko w eq ( grzech to wielki ) ,metodą prób i błędów ,szukajac idealnego dźwięku*
Też myślałem że eq to błąd ale w RME działał cuda a teraz w Roon używam profili do krzywej harmana. ******ście to działa

pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

MEGA CIEKAWA SPRAWA!

To chyba jednak jest orginalny duży jack, ale jakimś sposobem z samego Aune S6, nie otrzymuje całego sygnału (tak to brzmi). To jest chyba jakis jack zbalansowany czy cholera wie. Bo z mojego wzmaka Little Dot mk3 jest kompletnie na odwrót. To z dużego jacka od Sony Z1R gra lepiej, a z kennertonowego gorzej. Podpięty pod dziure z Aune S6 gra gorzej, jakby nie dostawał całości sygnału. Ale z Little Dota (to jest zbalansowany wzmak zresztą aune przecież też) o wiele lepiej.

WTF?

 

 

Pierwsze spostrzeżenia po godzince odsłuchów Sony Z1R

Spora wygodna, lekkie, dużo mocniej izolujące od moich drewnianych Kennerton Magister Pro. Wystrczająco miejsca na moje wielgachne ucho.
- 4 pinowa dziura XLR bardzo dobrze im robi. Słuchawy bardzo czułe na źródło. Tak czułych jeszcze nie słyszałem.
- Są utwory, w których wole je bezpośrednie z balansu Aune S6, a są też takie, które lepiej brzmią z połączonego dodatkowo Little Dot mk3 SE (lampowy wzmak ale nie w pełni) - dodaje im potęgi w dole. I tutaj odbywa się póki co większość mojego słuchania. Instrumenty dęte oraz bębny grają wtedy obszerniej i brzmią znacznie potężniej.
- W skrócie, z samego Aune S6 grają jaśniej i z punktowym basem, natomiast w połączeniu z Little Dotem  ciemniej i bas traci swoją punktowość na rzecz pieszczenia nim głowy jednak w dość elegancki sposób.

EDIT:
- ten basior płynący z Z1R po balansie na 8 żyłowym kablu od @Jimmi Dragon  to po prostu bajka, doświadczenie, którego nie idzie opisać słowami :)

Edytowane przez pabloj
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Basior w nich jest piękny ale musi być ogarnięty przez dobrze dobrane źródło i kabel
Tak by się nie rozlewał.


pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Generalnie rzecz biorąc, dokonałem konkretnych porównań moich obu topowych póki co słuchawek czyli elektrostatów Kaldas Research RR1 Conquest i dynamików Kennerton Magister Pro, w konfrontacji z Sony Z1R (które pare dni już testuję) i moje uszy są w szoku. @Nicodem, popsułeś mi słuchawki 😜 

Obszerniejszą recenzję wrzucę za parę dni, może jeszcze uda mi się sprowadzić Fostexy TH900 i Aeon2 jak szczęście dopisze.

To hobby mnie dobija Znalezione obrazy dla zapytania pepe sad

Edytowane przez pabloj
  • Like 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dojechały od @pabloj w ramach forumowej wymiany Kennertony Magister PRO. Wygląd - klasa ale ścisk jak imadło. Po bokach ściskają głowę super mocno. Po jakimś czasie człowiek się przyzwyczaja ale pierwsza minuta to jakby ktoś kask motorowy nałożył :)

Dźwiękowo - zdecydowanie dla mnie po ciemnej stronie, zwłaszcza po moich ostatnich częstych odsłuchach elektrostatów. Góry nie brakuje ale dół i środek są tutaj zdecydowanie dominujące. Znalazłem jakieś ustawienia EQ ale pod wersję zwykłą, nie PRO. Ktoś wie czy dużo się różniły?

Aby grały bardziej po mojemu (więcej góry) to zdecydowanie wymagają EQ.

 

Fajnie izolują, wykonanie samego pałąka - sporo do życzenia. Trochę chodzi na boki, mogliby się do tego bardziej przyłożyć. Troszki pachnie hifimanem tutaj.

 

Pierwsze wrażenia po jakiejś godzinie odsłuchu - jest fajnie ale nie dziwię się, że @pabloj szuka czegoś innego pod dłuższe granie przy komputerze. Aż strach pomyśleć jak te imadełka się grzeją w lato :). Same otwory na małżowiny są stosunkowo małe faktycznie pady wysokie więc "grube" uszy raczej wchodzą. 

 

Edytowane przez Nicodem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Nicodem One są dużo jaśniejsze od Twoich Sony Z1R - poprostu jak ja teraz je mam na odsłuch a Ty siedzisz w elektrostatach to już mózg zrobił swoje :D

Zmiany względem zwykłych Magisterów są konstrukcyjne wewnąrz drewnianych muszli. Początkowo ściskały mocniej niż obecnie bo troche je 'poluzowałem'. Czuć w nich te rosyjską ręke 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności