Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 1

Jak najwygodniejsze zamknięte wokółuszne z dobrą ilozacją do 3-4k zł


pabloj

Pytanie

Witam.

 

Mam już kilka par słuchawek, z których sonicznie jestem w większości dość zadowolony, z dwóch par to nawet bardzo. Natomiast co do komfortu to bywa różnie. Strasznie nie lubię gdy małżowina uszna dotyka wnętrza słuchawek (mam dość spore uszy), spędzam też sporo godzin dziennie przy komputerze, a więc mam sporo czasu na słuchanie. Chciałbym też trochę odizolować się od dźwięków życia domowego (mam też psy). Najbardziej lubię dźwięk przestrzenny, sceniczny, rysowany dość grubą kreską z dobrą separacją instrumentów (jestem bardziej po ciemnej stronie mocy). Słucham głównie blues-rocka, bluesa i trochę jazzu, bywa też muzyka elektroniczna. Najwygodniejsze jakie miałem to 2 pary ze stajni Beyerdynamic: Amiron i DT990 Pro, lecz sprzedałem je gdyż reszta, którą posiadam o wiele bardziej pasuje mi dźwiękowo. Teraz trochę żałuje sprzedaży Amironów jednak bo po balansie się nieźle otworzyły. Choć reszta mojej kolekcji i tak gra lepiej :D

 

Co polecacie do kwoty 3-4k zł?

- zamknięte, przewodowe z dużą przestrzenią na małżowine uszną (więc też dość głębokie)

- z dobrą izolacją ale żadne ANC

- wygodne, komfortowe, do długich sesji, niemęczące ucha ani głowy

- duża scena, niezgorsza holografia

- niemające braków w subbasie, ale bez przesadnego podbicia w basie

- wszystko jedno czy nowe czy używane 

- wszystko jedno czy dynamiki/planary/cokolwiek - ma grać tak jak opisałem!

 

ps. Sprzęt jaki posiadam widać w mojej sygnaturce na dole.

 

Pozdrawiam,

pablo

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Hmm, u mnie nie było ostrości w Aeonach Closed. No, może bez żadnych filtrów gdzieś tam o takie odchudzone brzmienie z lekko zaznaczoną górą zahaczały. Ale z tymi preinstalowanymi wkładkami z 1 ząbkiem brzmienie na początku, po przesiadce z Beyerów T1v2, wydawało mi się wręcz misiowate, lekko przymulone. Chwilę po tym, jak minęła mi euforia nowego zakupu (mowa cały czas o Aeonach), to zaczęło mi nieco doskwierać świszczenie ludzkiej mowy, ale albo się szybko do nich przyzwyczaiłem, albo się wygrzały :) Także przez te pozostałe pół roku grały u mnie właśnie mniej więcej takim dźwiękiem jaki opisałeś w pierwszym poście. 

 

Dwójek nie znam. Większość twierdzi (łącznie z producentem), że one są cieplejsze i idą w stronę otwartych 1. Opinia @rettera, o ile dobrze ją odczytuję, to będzie chyba druga z tych kontrastujących, z jakimi się do tej pory spotkałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Słuchałem obu Aeon 1 i Aeon 2 obok z jednego dapa AK, tyle że na avs i jakieś 15min. Nie jest to krytyczny odsłuch ale coś tam mówi, ja podchodzę do danego elementu kilka razy bo jest wiele zmiennych i może się to zmienić.

Aeon 2 lepiej udają otwarte jeśli chodzi o scenę bo mniej odczuwa się koniec bańki przez co grają dalej. Tonalnie są żywsze i lekko więcej sopranów maja raptem 2-3dB patrząc jak działa korektor Eq.

- Tapatalk

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, retter napisał:

Słuchałem obu Aeon 1 i Aeon 2 obok z jednego dapa AK, tyle że na avs i jakieś 15min. Nie jest to krytyczny odsłuch ale coś tam mówi, ja podchodzę do danego elementu kilka razy bo jest wiele zmiennych i może się to zmienić.

Aeon 2 lepiej udają otwarte jeśli chodzi o scenę bo mniej odczuwa się koniec bańki przez co grają dalej. Tonalnie są żywsze i lekko więcej sopranów maja raptem 2-3dB patrząc jak działa korektor Eq.

- Tapatalk
 

No to dla mnie zmiany in minus. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
On 12/24/2019 at 4:34 PM, earnam said:

Ja mam ether cx i jestem zadowolony. 🙂

A uszy jakie ma? Duże? Pady w środku jaką mają wysokość, szerokość i głębokość? Do jakich innych słuchawek możesz porównać te CXy i co z tych porównań wynika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pady duże, ale okrągłe. 

Analityczne wysokorozdzielcze słuchawki. Więcej analizy, mniej funu. Bardzo wygodne.

Całkiem nieźle izolują. Wygodniejsze niż :bw7, fidelio x2hr, msr7 na skórzanych brainwavzach. Wygodniejsze nawet od Nightowli, które też uważam za bardzo wygodne. Pracuje w nich na codzień. Mniej basu od Shure 840 - na pewno nie dla bassheada. Fidelio x2, Msr7, bw7, nightowle dużo słabsze. Niestety nie mam innych z tej półki cenowej do porównania, do krótkich odsłuchań w sklepach z innymi nie porównam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@earnam Dzięki, bassheadem nie jestem, ale nie lubie jak w basie są jakieś braki, fajnie jakby bass i subbass były na podobnym poziomie i nie chowały się przed resztą pasma. A jak sobie radzą z bluesem (blues-rock, blues-jazzem), rockiem i muzyką elektroniczną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam modowane T50rp i Aeon Closed, miałem NO,

T50RP to taki fun, sporo dobrego dołu, nieco wycofane średnie i całkiem dobra góra, scena jest całkiem spora jak na zamknięte, moje są modowane przez ZMF (gniazda xlr, mega wygodne pady i skórzany head belt),

Aeon C słucham bez wkładek, dla mnie są niepotrzebne, słuchawki bez fajerwerków ale ze genialną średnicą, uwielbiam na nich wokale, dołu trochę mi brakuje, gdyby to troche dołożyć byłyby idealne a tak są tylko bardzo dobre :)

NO do mnie nie przemówiły, dół dobry ale taki koc na wokalach i pogłosy jakby ktos śpiewał ze studni, nie wiem czym tak wiele osob zauroczyły

jeżeli chodzi o wygodę to na moim niewielkim czepku najlepiej leżą T50rp - jest niewielki ucisk ale pady do niwelują, mimo okularów można kilka godzin komfortowo słuchać, Aeony sa również wygodne ale już trochę latają na mojej głowie

całościowo modowane fostexy to moje ulubione słuchawki,  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
21 godzin temu, pabloj napisał:

(...)

@pablojNie mówie że nie ma bassu po prostu nie jest podbity jak w większości funowych słuchawek. Jest dokładny i szybki i przez to nie zalewa reszty pasma jak niektórzy lubią lub są przyzwyczajeni. Nie czuję mocnego uderzenia. Blues i muzyka elektroniczna jak najbardziej.

Rock trochę słabiej. 

Można trochę sterować tonalnością za pomocą wkładek.

Edytowane przez earnam
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
7 godzin temu, pabloj napisał:

@coolmen77 ZMF ma 3 różne pary modowanych T50RP, https://www.zmfheadphones.com/order-the-zmf

które masz?

Kątowe jak tu

https://www.zmfheadphones.com/order-the-zmf/fostex-t50rp-mk-iii-with-zmf-pads

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zastanawiam się jeszcze nad podciągnięciem budżetu w stronę Fostex TH900 mk2. Z recenzji wynika, że może to być moje granie. Posłuchałem sobie też ich sound demo na kanale Zreviews (nie bijcie! :D) na moich elektrostatach i brzmiało to całkiem fajnie w porównaniu do innych jego demosów. W @MP3store widze, że jest teraz promocja na nie po 5299zł chyba. Pady mają spore, musiałbym przymierzyć, ale pewnie by było ok.

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Aeony Closed ja też zapamiętałem przede wszystkim ze względu na średnicę. Ma w sobie to coś, dokładność ale też pewną aksamitność. Mimo wszystko jak dla mnie basu mają kapkę za mało. Na plus izolacja i wygoda - są świetnie wykonane (tylko ten kabel 😑) Co do miejsca w muszlach to nie byłbym taki pewny. Pady są stosunkowo szerokie i wewnątrz nie ma aż tyle miejsca.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
14 hours ago, pabloj said:

Zastanawiam się jeszcze nad podciągnięciem budżetu w stronę Fostex TH900 mk2. Z recenzji wynika, że może to być moje granie. Posłuchałem sobie też ich sound demo na kanale Zreviews (nie bijcie! :D) na moich elektrostatach i brzmiało to całkiem fajnie w porównaniu do innych jego demosów. W @MP3store widze, że jest teraz promocja na nie po 5299zł chyba. Pady mają spore, musiałbym przymierzyć, ale pewnie by było ok.

 

@pabloj - tu masz w dobrej cenie wersję mk1. @vonBaron ma takie to może Ci je podsumować:

https://www.head-fi.org/threads/wtt-fostex-th900-mk1-trade-for-iem.922156/

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Nicodem Dzięki, a są różnice soniczne między mk1 a mk2? Z tego co czytałem to jedni mówią, że są drudzy że nie bo przetwornik ten sam, i bądź tu mądry :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, Nicodem napisał:

@pabloj - tu masz w dobrej cenie wersję mk1. @vonBaron ma takie to może Ci je podsumować:

https://www.head-fi.org/threads/wtt-fostex-th900-mk1-trade-for-iem.922156/

 

A te są od nich gorsze? - https://allegrolokalnie.pl/oferta/fostex-th900

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
 
A te są od nich gorsze? - https://allegrolokalnie.pl/oferta/fostex-th900
Nie wyglądają źle choć nie wiadomo jak ktoś te przeróbkę robił.
Ale za darkvoice człek chce jak za złoto...


pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności