Skocz do zawartości
  • 1

Jak najwygodniejsze zamknięte wokółuszne z dobrą ilozacją do 3-4k zł


pabloj

Pytanie

Witam.

 

Mam już kilka par słuchawek, z których sonicznie jestem w większości dość zadowolony, z dwóch par to nawet bardzo. Natomiast co do komfortu to bywa różnie. Strasznie nie lubię gdy małżowina uszna dotyka wnętrza słuchawek (mam dość spore uszy), spędzam też sporo godzin dziennie przy komputerze, a więc mam sporo czasu na słuchanie. Chciałbym też trochę odizolować się od dźwięków życia domowego (mam też psy). Najbardziej lubię dźwięk przestrzenny, sceniczny, rysowany dość grubą kreską z dobrą separacją instrumentów (jestem bardziej po ciemnej stronie mocy). Słucham głównie blues-rocka, bluesa i trochę jazzu, bywa też muzyka elektroniczna. Najwygodniejsze jakie miałem to 2 pary ze stajni Beyerdynamic: Amiron i DT990 Pro, lecz sprzedałem je gdyż reszta, którą posiadam o wiele bardziej pasuje mi dźwiękowo. Teraz trochę żałuje sprzedaży Amironów jednak bo po balansie się nieźle otworzyły. Choć reszta mojej kolekcji i tak gra lepiej :D

 

Co polecacie do kwoty 3-4k zł?

- zamknięte, przewodowe z dużą przestrzenią na małżowine uszną (więc też dość głębokie)

- z dobrą izolacją ale żadne ANC

- wygodne, komfortowe, do długich sesji, niemęczące ucha ani głowy

- duża scena, niezgorsza holografia

- niemające braków w subbasie, ale bez przesadnego podbicia w basie

- wszystko jedno czy nowe czy używane 

- wszystko jedno czy dynamiki/planary/cokolwiek - ma grać tak jak opisałem!

 

ps. Sprzęt jaki posiadam widać w mojej sygnaturce na dole.

 

Pozdrawiam,

pablo

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1

Dobra, jedziemy z Fostex TH610 oraz Beyerdynamic T5P v2.

 

Fostex TH610

  • Mało miejsca na ucho, przez co dla mnie dość szybko stają się mało komfortowe, nie wspominając jeszcze o tym, że ma to swoje negatywne skutki sceniczne.
  • Izolacja od otoczenia bardzo przeciętna.
  • Scena dość mocno rozciągnięta na boki, ale na wysokości prawie żadna, mam wrażenie jakby dźwięki dobiegały maksymalnie z czubka głowy, a nawet tuż pod nim (chodzi o wysokość sceny).
    Generalnie scenicznie mam wrażenie jakby grały mi zza pleców, praktycznie brak mi tutaj uczucia nacierania do mnie dźwięku od frontu. Więc mimo, że są szerokie w scenie to nie określiłbym ich słuchawkami bogatymi w wrażenia sceniczne. To taka trochę scena dwuwymiarowa. Jest daleko w prawo i w lewo, ale nie ma jej od przodu ani od góry. WAŻNA UWAGA - właściciele mniejszych uszu, mieszczących się wewnątrz padów mogą odebrać to inaczej, sądzę, że znacznie lepiej. Jestem prawie pewien, że stąd u mnie takie wrażenie.
  • Holograficznie też tu się za wiele nie dzieje, oprócz instrumentów, które wybrzmiewają w rejonach przełomu średnich i wysokich, ale reszta pasma bez większych tego typu rewelacji.
  • Zarówno z Aune S6 jaki i Little Dota mk3 SE, te słuchawki mają (przynajmniej jak dla mnie) braki w średnicy, swego rodzaju kocyk, pewien obszar średnich jest wyraźnie wycofany. Dodatkowo źle kontrolowany jest bas, tak jakby chciał być punktowy, ale na końcu zamieniał się w małą kluche. To wszystko poprawia się trochę gdy jako źródło posłuży ifi iTube2 + SMSL SP200. Średnica w końcu robi się wyraźniejsza, bardziej nasycona, nabiera wielowarstwowości, nie jest takim zbitym mono-dźwiękiem jak wcześniej. Btw. z samego SP200 bez iFi iTube w torze, w średnicy również jak na mój słuch, są braki, lecz już z dużo lepszą kontrolą linii basowej. Stąd moje wnioski, że być może te słuchawki potrzebują niskoomowej dziury.
  • Zdają się mieć zbyt mocno/nienaturalnie uwypuklony pewien obszar na przełomie średnich i wysokich.
  • A teraz! CIEKAWOSTKA/Pseudo-MOD: zmieniający bardzo wiele. Ta sama sprawa co w Sony Z1R - gdy nie dokręcimy do końca padów (jest tutaj w pewnym sensie podobny mechanizm zakręcania konstrukcji na której znajduje się pad) - zwiększa  nam się subbas, bas dłużej i mocniej wybrzmiewa, średnica nabiera masy, powiększa się scena oraz zyskuje separacja, wcześniej opisane dolegliwości sceniczne mocno sie niwelują. Generalnie słuchawki grają duuużo lepiej. Gorąco polecam właścicielom 610tek tego spróbować!
    Zapewne we wszystkich słuchawkach z podobnym systemem montażowym, czyli ze sztywną konstrukcją, na której są nausznice, wkręcaną w konstrukcje zamocowaną do muszli - wystąpią te same efekty. Trójwymiarowość sceny oraz konturowość instrumentów zyskuje na tym najbardziej. Ten mocno podbity w tych Fostexach region (chyba 6k Hz) zdaje się być dzięki temu też troszkę 'skorygowany'.
    Z tym modem zaczynają mi się one  podobać z Little Dota, natomiast bezpośrednio z Aune S6 bas nadal jest źle kontrolowany, tym razem robi się kartonowy i rozlazły.
  • Generalnie wrażenia z nich są trochę takie analogowe, jakby grał jakiś stary gramofon na sterydach. Niby dobrze, a jednak nie do końca, imho to wszystko wina wycofania pewnej części średnich. W mojej opinii one potrzebują konkretnej lampy (najlepiej jeszcze z akcentem na dolne pasmo ), albo słuchania ich z tym pseudo-modem, który jednak trudno zrobić w ten sam sposób po obu stronach, gdyż pady się 'slizgają'. Werdykt - lekko ciemnawe, suche, trudno je sparować ze sprzętem stacjonarnym. Nie wiem jak grają ze smartfona bo nie mam adaptera z dużego jacka na małego. Miałem na to okazje jedynie w sklepie, i wtedy grały mi całkiem przyzwoicie, bardziej koherentie, z mniejszą ilością powyższych braków. Ale z tego mojego modelu fona jakimś cudem wszystkie słuchawki grają świetnie (chyba jak mi się zepsuje to kupie taki sam - Moto X Play XT1562).

 

Beyerdynamic T5P g2

  • Dość sporo miejsca na ucho na szerokości i wysokości (nie tak dużo jak w Z1R ale ostatecznie mi wystarcza), na głębokości to studnia wręcz, więc tutaj jest świetnie. Jak ktoś ma duże lekko odstające uszy (tak jak ja) to może je tak założyć, że małżowina wchodzi do środka muszli, pod pada tak jakby.
  • Izolacja dużo lepsza niż w Fostexach oraz Sony Z1R, bardzo podobna do Aeon 2 C. Dla mnie wystarczająca. Jak w tym samym pokoju ktoś ogląda wiadomośći w TV to prawie nic nie słychać, dopiero wtedy jak piosenka się skończy 😜
  • Co do doboru źródła stacjonarnego zachowują się dość podobnie jak Fostexy, kiepsko mi się zgrywają z Aune S6, ze względu na kontrolę dolnych rejestrów, trochę już lepiej (w miarę akceptowalnie) z Little Dotem, są wtedy pewne braki w kontroli basu, ale nie takie jak bezpośrednio z Aune, są to braki akceptowalne i występuje wrażenie pewnego rodzaju analogowości basu, niektórym to może pasować. Świetnie za to zgrywają się z SMSL SP200, a jeszcze lepiej gdy dodatkowo w tor włącze iFi iTube2, wtedy to jest miazga :)
  • Ustawienie je na głowie ma całkiem słyszalne znaczenie dla dolnych rejestrów oraz średnicy. Im bardziej przesuniemy je w stronę tyłu głowy (oczywiście na tyle na ile pozwalają nam uszy) tym naturalniej brzmi bas oraz średnie (przynajmniej w moim przypadku, czyli wielkoucha). 
  • Średnica charakteryzuje się fajną trójwymiarowością, jest wręcz holograficzna, tworzy swoją własną scenę, niezależną od tej generowanej przez rejony dolne i górne. W th610 średnie grają wewnątrz głowy, prawie jakby były pozbawione stereofonii (przynajmniej bez lampy w torze).
    Teraz tak, T5P w najlepszym moim ustawieniu tj Aune S6 (line out 58/100) -> iFi iTube2 -> SMSL SP200 -> 8żyłowy kabel zbalansowany od JimmiegoDragona wpięty w Beyery
    Holograficzna i Sceniczna Masakra Słuchawką Mechaniczną! Tak realny, nasycony i jednocześnie klarowny przekaz muzyczny z rysowanymi na scenie grrubą krechą instrumentami, że normalnie szok :D
    Jest wszystko czego chciałem! Jest przestrzeń, jest moc, jest wygar, góra krystaliczna, dół dobrze wypełniony (troszkę podbity, ale ilość tego podbicia mogę regulować trzema różnymi ustawieniami lampy w iFim, zależnie od utworu), średnica odpowiednio gęsta i mająca swoje słyszalne plany, a nie upchnięta w kupe. Wrażenie trójwymiarowośći daleko wychodzące za obrys głowy, coś jak w kinie ale bez przesadnego basu (mimo, że jest go sporo), bardziej filharmoniczne uczucie. 
    Bez iTube2 w torze również jest bardzo ciekawie, średnica troszkę mniej wtedy słyszalna (ale i tak bogata w szczegóły oraz grająca już dość potężnie), dźwięk bardziej plastyczny, czystszy, ale jednocześnie nie suchy, rysowany już grubą krechą. Lampa dodaje po prostu czaru, powiększa separacje na scenie oraz sprawia, że instrumenty brzmią bardziej jakby to był koncert 'na żywo'.
  • Mocno się skalują wraz z użytym sprzętem, są więc czułe na tor i zmiany w nim. (Ostatnio mam szczęście do takich słuchawek... Sony Z1R, Aeon 2 C, no i te) - dla słuchawkowego maniaka to coś akurat fajnego, ale dla chcącego mieć dobry dźwięk bez dodatkowej pracy może się okazać, że po prostu nie trafi synergicznie (chyba, że ma smartfona Moto X Play (z którego od razu grają jak na urządzenie mobilne aż za dobrze), ale czy słuchawki tej wielkości kupuje się do smartfona? ;p)
  • Btw, basu w nich jest całkiem sporo (mniej subbasu - ale wcale nie mało -,  więcej środkowego i górnego), jednakże nie nazwałbym ich słuchawkami dla bassheada. W każdym razie posiadają po jednym bassporcie na muszle i można tę ilość zmniejszyć częściowo zaklejając taśmą izolacyjną ten mały otworek. Tak więc prościutki mod, jeśli komuś niskich będzie za dużo, jednakże jak przyjemnie one potrafią grać np z takiego SP200 :) Aż szkoda zaklejać...
  • Z tymi słuchafonami przy wielu utworach muzycznych ciało aż samo zaczynało się bujać, noga skakać, ręka machać. Z żadnymi innymi słuchawkami póki co nie miałem tylu przypadków tego typu, a ja w ogóle nie lubie tańczyć 😜

 

Lista utworów testowych oraz wyniki testu i legenda (te same utwory co w moim poprzednim porównaniu Z1R i A2C)

F610 - Fostex TH 610

T5P2 - Beyerdynamic T5P g2

==  - remis (nie oznacza, że słuchawki zagrały tak samo tylko, że obie prezentacje przypadły mi do gustu, jeśli dane słuchawy są po lewej stronie równości to zagrały kapke przyjemniej mimo, że oba przekazy były porównywalnie dla mnie przyjemne).

Kolejność po przecinku oznacza, które zagrały lepiej, kto pierwszy ten lepszy.

 

 

Żeby było sprawiedliwie odsłuchy dokonywane są na kablach fabrycnych dołączonych do obu słuchawek (a nie cudów od Jimmiego) oraz na torze, na którym obydwa modele brzmiały mi najlepiej czyli Aune S6 -> ifi iTube 2 -> SMSL SP200

1. F610==T5P2           Christian Scott aTunde Adjuah  -  Ruler Rebel
2. T5P2, F610           Preservation Hall Jazz Band  -  Come with Me
3. T5P2, F610           Ted Nugent  -  Strangehold
4. T5P2+,F610           Amber Rubarth  -  Strive
5. T5P2+,F610           Foreigner  -  Urgent 2008 Remaster
6. T5P2+,F610           Nekromongers, DJ SLON  -  Gazz
7. T5P2+,F610           Hugh Laurie  -  Six Cold Feet
8. F610==T5P2           Too Many Zooz  -  To the Top
9. T5P2+,F610           Henri Herbert  -  Pocket Venus
10. T5P2, F610          Terje Isungset, Lena Nymark  -  Fading Sun
12. T5P2, F610          Dead Combo  -  Cuba 1970
13. T5P2+,F610          Immediate  -  Lacrimosa Dominae
14. T5P2+,F610          Batpiss  -  Weatherboard Man
15. T5P2, F610          Esther Phillips  -  Ms. - Live
16. F610==T5P2          Snow Tha Product  -  Butter
17. T5P2, F610          Johann Johannsson  -  Properties of Explosive Materials

 

Fostexy th610 miały prawo przegrać z tymi Beyrami T5p g2, w końcu cenowo mocno się od siebie różnią (2400zł vs 4000zł). Natomiast biorąc pod uwagę fakt, że na rynku wtórnym można trafić te Beyery w cenie około 2000zł, to w mojej opinii nie ma się nad czym zastanawiać. Jeśli natomiast, ktoś chce nowe w okolicach 2500zł to po dopasowaniu toru oraz ewentualnie małym modzie, te Fostexy też zagrają.

 

 

 

Edytowane przez pabloj
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sporo osób korzysta z tapatalk lub forum w wersji mobilnej więc sygnatury nie widać wtedy...

NightOwl próbowałeś? Wygoda wg mnie top, dźwiękowo musi podejść.
Ethery flow zamknięte? Tu powinno Ci bardziej podejść i sygnatura i wygodą.


pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Nicodem @Undertaker

Właśnie nie próbowałem NightOwli, a mam taki zamiar w nowym roku w styczniu przejechać się do salonu (chociaż to bioceluloza i z tego co pisaliście ona musi pograć najpierw). Tych Aeonów nowych też jestem bardzo ciekaw, czytałem właśnie, że poprawili dźwiękowo i dźwięk jest 'potężniejszy'. Jeśli w obu komfort i miejsca na ucho jest OK to pewnie to dobre strzały :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

NightOwle to tak z pamięci nie są najlepsze jeśli chodzi o izolację. Co do wygody to nie mam zastrzeżeń. Niski bas powinien być bardziej słyszalny na Aeonach. Za to Ptoki będą miały więcej tego basu całościowo. Aeony u mnie grały najbardziej takim wyrównanym dźwiękiem gdzie nic się nie wybijało. Jedni to opisują jako wyrównanie a inni zarzucają im braki w dynamice. Co do tego ostatniego, tutaj audioquesty nie mają problemów. 

 

Aeony 2 też mnie ciekawią :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Undertaker Trochę sie tylko boje czy Audioquesty nie będą zbyt dużą odskocznią od moich otwartych. Tj czy przepaść między SQ nie będzie bolała. Co już odczuwam dość konkretnie pomiędzy np Kennertonami a moimi ciemno, acz potężnie grającymi elektrostatami RR1. Mimo, że te Kennertony to scene mają konkret i tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Generalnie szukasz wysokiej półki i z budżetem 3-4tys będzie ciężko wyrównać do tego co masz.

pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W sensie, że elektrostaty najlepsze? Ja żadnych nie słyszałem, więc ciężko mi cokolwiek napisać w tym temacie. Nie wiem, jak audioquesty będą się odnosić do nich, nie mam kompletnie wyobrażenia :) Co do innych słuchawek, to ja nie lubię rozmawiać o klasie dźwięku bo dla mnie takie klasyfikacje są naciągane. Miałem przez pewien czas Kennertony Magister te zwykłe i tam izolacja była bardzo dobra. Co do dźwięku, to "upiększone" Fischery FA-003 i "tyle". Fajne słuchawki jak ktoś takie granie lubi, a ja przez "długi okres czasu" grałem na Brainwavz'ach HM5 :) Nie wiem, na ile różni się Twój model, ale audioquesty z miejsca powinny zagrać bardziej takim dźwiękiem angażującym, może nieco zduszonym (choć na padach welurowych nawet ocierającym się o ostrość momentami) ze świetną sceną, ale tu już poczytaj opisy @timecagebo moim zdaniem świetnie ujął ten aspekt. 

 

AQ są chyba nadal w promocji, ale można poszukać używanych za mniej-okolice 1k PLN. W razie czego odsprzedasz i po temacie ;)

 

2 minuty temu, retter napisał:

Aeony 2 grają żywiej agresywniej od Aeon 1 wiec raczej 1.

Dla mnie największą zaletą Aeonów była ich zduszona dynamika aka równe jak stół brzmienie na wkładkach z 1 ząbkiem. Jeśli to można nazwać graniem bez życia, to niech będzie. 

No i jeśli odeszli od tego w 2, to kto wie, może i by mi się mniej spodobały. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
8 minutes ago, Nicodem said:

Generalnie szukasz wysokiej półki i z budżetem 3-4tys będzie ciężko wyrównać do tego co masz.

pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.
 

Moge nadciągnąć do 5k. 3-4k tak podałem orientacyjnie, żeby coś napisać :D No ale szaleć ze zwiekszeniem tego o 100% to już bym nie chciał.

 

@Undertaker Tak, te elektrostaty RR1 to najlepsze słuchawki jakie miałem, w tym połączeniu, w którym je słucham (czyli z ifi iTube2 pomiędzy DACem a Ampem). Kennertony Magister ja mam akurat w wersji Pro, nie wiem czym się różnią od tej pierwszej szczerze mówiąc, pewnie lekko inaczej je zestroili. Ale one mają troche za małe pady na moje wielgachne uszy jednak (mimo, że już odpowiednio głębokie). I strasznie ściskają łeb :D Do tego SQ jest grubo słyszalnie niżej jak wspomniałem, mimo, że to i tak fajne słuchawy.

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A może chciałbyś spróbować modowanych Fostexów T40rp MK2?

IMG_20191029_084550.jpg

 

Bardzo wygodne, dobra izolacja.

Co do dźwięku, to zależy do czego podłączone, z moich obserwacji, im większa moc wzmaka, tym bardziej dociążone.

Mają możliwość podłączenia po balansie jak i normalnie.

Scena duża i precyzyjna.

Niedociągnięcia względem Twoich wymagań, to dość symboliczny subbas, no i cena zdecydowanie za niska ;) .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Perul Coś mi się wydaje, że pady mogą być za małe żeby całkowicie objąć moje uszy :D I wyglądają jakby trochę za płytkie. Ale może to takie wrażenie po zdjęciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kurcze to ethery flow c odpadają chyba
Duże nauszniki ale wnętrze prostokątne i małe.
Z1R? Bass i duże nauszniki.


pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Nicodem No po waszych zachwytach nad Z1R to kuszące jest, ale kto mi je sprzeda do 5k? :D

@retter dla ciebie to może być śmieszne, ale na prawde mam duże uszy i jeszcze jedno odstające troszeczke mocniej od drugiego :D Co odczuwam w niektórych słuchawkach.

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 minut temu, pabloj napisał:

@Perul Coś mi się wydaje, że pady mogą być za małe żeby całkowicie objąć moje uszy :D I wyglądają jakby trochę za płytkie. Ale może to takie wrażenie po zdjęciu.

To są pełnowymiarowe wokółuszne słuchawki, te pady mają 10,5cm średnicy zewnętrznej jak założone są na okrąg, a tu są na lekkim owalu.

Wewnątrz są gdzieś takiej wielkości jak w Audioquestach. Wysokość padów jakieś 2-2,5cm.

Tutaj trochę lepiej widać pady.

IMG_20191029_084626.jpg

 

Mogę Ci je podesłać, żebyś sobie posłuchał i zdecydował, czy warto.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Oj tam takie tam heszeszki :P

 

Generalnie kup dobre słuchawki do do tego dobre wygodne duże pady tu aeony przegrały przez dziwne poduchy.

Wymień piankę na przetworniku będzie ciemniej a lekki ucisk będzie mniej irytujący.

Z innej beczki może iemy?? ciemne przestrzenne wygodne izolujące :) tylko to nadal iemy i choćby aeony tu je rozjadą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@retter IEMy odpadają, nie lubie tego typu słuchawek. Znacznie lepiej czuje się właśnie jak mam całe ucho w spokoju zostawione, i wewnątrz i na zewnątrz właśnie :D Beyerdynamici Amirony były cudowne pod tym kątem i mega wygodne. Ale dźwiękowo trochę kulały w porównaniu choćby z Hifimanami He-560. Jednakże jakbyś ktoś szukał wygodnych otwartych do 2k to Amirony + (KONIECZNIE) balans to super wybór :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@pabloj z1r do 5k będzie ciężko ale nie niewykonalne.

@Compton albo @vonBaron mogą Ci obmierzyć wnętrze Etherow ale ten ich profil prostokątny w środku chyba je dyskfalifikuje.

Audioquest - 5.5 cm X 6.5cm na 2.5cm głębokości. Tak mierząc po kilku drinkach :)

 

Z1R 5.5cm x 7cm x 3cm

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Proponowałbym spróbować Owli. Jak nie podejdą, to odłożyć na Z1R, które chyba najbardziej ze znanych mi modeli spełniają Twoje wymagania.

Mógłbym też proponować ATH-WS1100, ale ich nie bardzo masz gdzie posłuchać przed zakupem, no i mogą być jednak zbyt płytkie w padach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ma ktoś Owle w okolicach Bydgoszczy? :D Bo chyba najlepiej je słuchać wygrzane.

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Teraz, pabloj napisał:

Ma ktoś Owle w okolicach Bydgoszczy? :D Bo chyba najlepiej je słuchać wygrzane.

 

Wygrzane pokazują pełnię możliwości, ale ogólny charakter grania słychać już bez. Także jeżeli podpadną, to zwykle od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja polecam pójść za radą @Perul, ale - kupić nowe T40RP MK3 i zamontować do nich skórzane pady od HM5. Średnica padów jest b duża i pomieszczą chyba każde uszy. T40RP i T50RP  MK3 grają dobrze bez modów. Jedynie co to izolacja nie powala. Aeony bym odpuścił, wg mnie są za ostre w brzmieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Andrewek Ale Aeony dwójki też? Mam jeszcze wzmak lampowy, on zaokrągla góre.

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności