Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Jak poprawić dźwięk? DAC dla Msr7 i Note 10


Corter

Rekomendowane odpowiedzi

Do niedawna zestaw smartfon+słuchawki Shure 440 były ok. Przez przypadek zostałem nabywcą słuchawek Audiotechnika msr7 (wersja analogowa). Dźwięk zyskał zdecydowanie na jakości. Używam Tidala w wersji Hi-Fi i postanowiłem pokombinować żeby z nich coś jeszcze wycisnąć. Potestowałem chwilę DAC ibasso dc02 i byłem bardzo zadowolony z poprawy brzmienia. Pewnie nie opiszę fachowo odczuć, ale przy mniejszej głośności słuchawki grały wyraźniej, słychać było instrumenty, scena była szerszą. Niestety ibasso wycinał mikrofon z kabla słuchawek, co osłabiło komfort korzystania z takiego zestawu (nie chciałem odłączać słuchawek żeby przeprowadzić rozmowę). Kupiłem adapter Samsunga i możliwość rozmów odzyskałem, ale dźwięk to porażka. Szukam więc ponownie jakiegoś rozwiązania, które przywróci świetny dźwięk a być może da też jakiś mikrofon. Czytam czytam, miotam się pomiędzy urządzeniami i jestem coraz glupszy. Najpierw brałem pod uwagę tylko same adaptery z DAC jak ibasso dc02, Meizu DAC Pro i Ikko Zerda, ale widzę że jest kilka rozwiązań o większej funkcjonalnosci typu Shanling UP2, FiiO BTR3/5 lub Radsone Es100. Można byłoby podłączyć słuchawki do takiego ustrojstwa i nie nadwyrężać gniazda telefonu łącząc się po BT. Pytanie tylko, czy ich możliwości oparte na tych wszystkich nowych kodekach i częstotliwość próbkowania pozwolą uzyskać jakość taką przynajmniej jak na testowanym ibasso dc02, a może lepszą? Bt ma być alternatywą, ale nie jest  kluczowy. Jeśli dźwięk z niego ma być słabszy to nie muszę pozbywać się kabli, ale jeśli takie rozwiązanie zapewni lepszy komfort że względu na własne zasilanie, wbudowany MIC przy zachowane jakości dźwięku to tak chcę. 

Czy mogę prosić o poradę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup i przetestuj. Najwyżej zwrócisz w ciągu dwóch tygodni. Generalnie bt 5.0 i ldac w teorii oferują dźwięk bez opóźnień na poziomie bodaj FLAC (sorry, jeśli walnąłem babola). No i te konkretne adaptery są bardzo chwalone na forum za dźwięk i funkcjonalność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że konkretnych modeli trzeba byłoby posłuchać, ale chodzi mi o to czy z założenia taki mały dac uzyska lepszą jakość dźwięku niż te wszystkie cuda po BT mimo tych wszystkich najnowszych kodeków? 

Ibasso dc02 ma podane PCM: do 32-bit/384 kHz, a taki Shanling UP2 obsługuje 24-bitowy dźwięk (do 96 kHz). Pytanie czy różnica w tym np parametrze nie świadczy o lepszej jakości dźwięku na rzecz ibasso? Być może są też inne uwarunkowania o których nie wiem i prośba o rozjaśnienie tematu przez kogoś mądrzejszego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności