Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki do telefonu - przewodowe/bt do 400zł


Delfinek

Pytanie

Hej!

Rozglądam się za nausznymi słuchawkami przewodowymi bądź bezprzewodowymi do telefonu redmi note 7 - będę słuchał głównie na mieście.

I na starcie pytanie czy jakość audio w słuchawkach bt zależy od mojej karty dźwiękowej w telefonie(zakładając, że mój telefon obsługuje wszystkie kodeki itp.) czy to tylko i wyłącznie kwestia słuchawek?

Mogę kupić słuchawki bezprzewodowe bądź przewodowe, tylko, że nie wiem czy w połączeniu z moim telefonem słuchawki np. za 400zł po kablu wgl pokażą swój potencjał, nie chcę po prostu marnować kasy. No chyba, że można dokupić coś do telefonu, żeby słuchawki grały lepiej? 

Moje wymagania odnośnie brzmienia: słucham głównie rapu i metalu, więc lubię mocny bas i dość szczegółowe granie, bez przesadzonej góry. Obecnie używam słuchawek grających na planie V isk hd9999 no i są super, ale na miasto chyba potrzeba czegoś cięższego w brzemieniu. 

Odnośnie bezprzewodowych słuchawek to zastanawiałem się nad:

edifier 830bt

sennheiser hd 4.40bt

jbl e55bt

sony xb950b1

bluedio t6

 

Coś z wymienionych jest warte polecenia? 

Od razu zaznaczam, że interesują mnie tylko i wyłącznie modele do dostania w polskich sklepach.

Planuję jeszcze przejść się do sklepu i posłuchać paru modeli, ostatnio słuchałem kilku modeli bezprzewodowych z audiotechniki do 400zł, ale straszna padaka.

 

Z góry dziękuję za pomoc :D 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jeżeli Bluedio bierzesz pod uwagę to raczej T7, bo dźwiękowo i użytkowo duży postęp względem T6. Całkiem fajnie grające słuchawki i teraz bardzo rozsądnie wycenione 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 godziny temu, Jaro54 napisał:

Jeżeli Bluedio bierzesz pod uwagę to raczej T7, bo dźwiękowo i użytkowo duży postęp względem T6. Całkiem fajnie grające słuchawki i teraz bardzo rozsądnie wycenione 

Miałeś może styczność z innymi modelami bluedio? Jak w tych T7 działa ANC i jak z poziomem głośności? Obecnie korzystam z bluedio TM i jak za taką cenę to te słuchawki są fenomenalne, ale właśnie o T6/T7 jest dużo sprzecznych opinii. Jakby T6 albo T7 grały lepiej od TM i to ANC w miarę by działało to byłbym zadowolony za taką kasę. 

Edytowane przez Delfinek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam T4s i T7 a miałem T6. T7 to spory upgrade w stosunku do T6. T7 mają bardzo dobre tłumienie bierne. ANC też lepsze niż T6. Zbija basy, ale można słuchać. Funkcjonalnie też jest postęp, bo dodano klawisze fizyczne. T6 miało tylko obsługę głosową. Wg dźwiękowo T4s jest lepsze od T6. Ale T4s ma mniejsze muszle i wygoda jest lepsza w t6/T7 (budowa obydwu jest taka sama) 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 minut temu, Jaro54 napisał:

Mam T4s i T7 a miałem T6. T7 to spory upgrade w stosunku do T6. T7 mają bardzo dobre tłumienie bierne. ANC też lepsze niż T6. Zbija basy, ale można słuchać. Funkcjonalnie też jest postęp, bo dodano klawisze fizyczne. T6 miało tylko obsługę głosową. Wg dźwiękowo T4s jest lepsze od T6. Ale T4s ma mniejsze muszle i wygoda jest lepsza w t6/T7 (budowa obydwu jest taka sama) 

No, a jak T7 wypadają dźwiękowo do T4s, bo tutaj właśnie o dźwięk się rozchodzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

T7 dźwiękowo lepsze od T4s 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 godziny temu, Jaro54 napisał:

T7 dźwiękowo lepsze od T4s 

Możesz mi opisać jak grają T7? W polsce są tylko T7 plus, będą jakieś różnice, czy ciężko powiedzieć? No i brać je czy szukać czegoś innego, bo w teorii mogę wydać więcej, T7 kosztują 170zł, wiadomo, że w tym budżecie pewnie nie ma konkurencji, ale może będzie za większą kasę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sporo basu, ale kontrolowany. przyzwoicie. Na pewno nie są to topowe słuchawki ale nie zrywasz ich z głowy gdy zaczynają grać. T7 plus mają gniazdo kart microsd i muszą mieć układy do ich odczytu więc mogą być jakieś zmiany dźwięku. Nie zdecydowałem się na plusy, bo mi niepotrzebny wbudowany odtwarzacz 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
17 godzin temu, Jaro54 napisał:

Sporo basu, ale kontrolowany. przyzwoicie. Na pewno nie są to topowe słuchawki ale nie zrywasz ich z głowy gdy zaczynają grać. T7 plus mają gniazdo kart microsd i muszą mieć układy do ich odczytu więc mogą być jakieś zmiany dźwięku. Nie zdecydowałem się na plusy, bo mi niepotrzebny wbudowany odtwarzacz 

Znalazłem T7 także nie ma problemu, słuchałeś może bluedio TM? Sam nie wiem czy brać T7 czy może np dołożyć do edifiera, wg jednego ytubera w830bt są lepsze od T7, tylko mówił też, że T7 jest gorsze od T6, także ciężko stwierdzić.

No i jeszcze dochodzi kwestia kodeków, bluedio nie ma aptx, a edifier już ma, z tym, że bluedio ma nowszy BT. Dużo zmienia aptx w jakości dźwięku? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie wiem jak można powiedzieć że T6 lepsze od T7? Miałem je razem kilka miesięcy 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
34 minuty temu, Jaro54 napisał:

Nie wiem jak można powiedzieć że T6 lepsze od T7? Miałem je razem kilka miesięcy 

No dobra, a słuchałeś jakichś innych słuchawek bt i mógłbyś porównać? Bo nie wiem czy opłaca się kupić T7 czy może dołożyć np do sennheiser 4.40bt albo jeszcze do czegoś innego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1

Akurat jestem antyfanem Sennheisera więc raczej nie porównam do nich. Warto również zainteresować się Oneodio z Aliexpress mają dość bogatą ofertę słuchawek BT a cena w stosunku do dźwięku jest bardzo dobry. Inne które są warte polecenia sporo przekraczają budżet, a w takim wykonaniu jak t6/T7 to nawet sporo więcej. Nie wiem czy jeszcze jest promocja na Soundmagic HP 151 w mp3store. Były w niezłej cenie jeśli pamięć mnie nie zawodzi to 399 PLN 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 25.12.2019 o 02:52, Jaro54 napisał:

Akurat jestem antyfanem Sennheisera więc raczej nie porównam do nich. Warto również zainteresować się Oneodio z Aliexpress mają dość bogatą ofertę słuchawek BT a cena w stosunku do dźwięku jest bardzo dobry. Inne które są warte polecenia sporo przekraczają budżet, a w takim wykonaniu jak t6/T7 to nawet sporo więcej. Nie wiem czy jeszcze jest promocja na Soundmagic HP 151 w mp3store. Były w niezłej cenie jeśli pamięć mnie nie zawodzi to 399 PLN 

Jakie modele masz na myśli mówiąc o tych, które przekraczają budżet? 

 

Da radę kupić jakieś sensowne słuchawki z ANC na miasto do 500zł? Tak, żeby po prostu nie było dużej różnicy w dźwięku.

Edytowane przez Delfinek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności