Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Nasze domowe zwierzaki. Pokaż mnie!


mrbudyn

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 21.04.2023 o 21:10, lobuz1 napisał(a):

Nico to ma życie jak w Madrycie. Na tej małej leżance już niewygodnie? 😊

 

Lubi zmieniać swoje legowiska i czasami wybiera do wypoczynku swoją małą kanapę, a innym razem pozostałe 🙂 

 

Teraz wypoczywa sobie na siedzisku przy stole 🐱😉

 

20230423_190418.jpg

 

20230423_190454.jpg

 

@Gracjan widzę, że Tymek lubi mieć pod łapką coś do czytania 😉

 

@Bednaar pięknie prezentuje się Twoja wesoła gromadka 🙂👍

 

@Hustler przesyłamy spóźnione, lecz najlepsze życzenia! 🥳💯

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Bednaar napisał(a):

Mam zamiar zakupić nawet taką mniejszą wersję, na dziki wystarczy (sądząc po opiniach kupujących):

https://www.spyshop.pl/gaz-obezwladniajacy-na-psy-i-dzikie-zwierzeta-anti-hund-g-030-1871.html

Na ludzi kupiłem dwa razy mocniejszy szczerze mówiąc. Przynajmniej, jeśli chodzi o ostrość. Ale też był nieco droższy niż ten z pierwszego linku.

2 godziny temu, audionanik napisał(a):

Żel pieprzowy na dzika lub niedźwiedzia?

Na szczęście niedźwiedzi w miastach i lasach u nas nie ma, może poza południem Polski. A dzika naprawdę trzeba zdenerwować czy przestraszyć, żeby atakował.

Edytowane przez Rafacio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, audionanik napisał(a):

Żel pieprzowy na dzika lub niedźwiedzia? Może jeszcze na takiego, który już zdecydował się na atak? Takie coś może wymyślić tylko ten co nie widział co te zwierzęta potrafią. Równie dobrze można się bronić pistolecikiem na wodę przed grupą kiboli z bejzbolami. Rozzłoszczony dzik bądź niedźwiedź zmasakruje człowieka w sekundę i nawet się nie zmęczy; potem kiedy już żel zacznie działać porozrywa zwłoki na strzępy, żeby odreagować złość.

Te zdjęcia kanapowców znacznie lepiej się prezentują niż takie pomysły.

Na misie w Kanadzie noszą wielkokalibrowe rewolwery. Ale trzeba go nosić w ręce idąc lasem i umieć dobrze i szybko strzelać. Miś bowiem atakuje szybko. 

S&W Model .500.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, audionanik napisał(a):

Żel pieprzowy na dzika lub niedźwiedzia? Może jeszcze na takiego, który już zdecydował się na atak? Takie coś może wymyślić tylko ten co nie widział co te zwierzęta potrafią. Równie dobrze można się bronić pistolecikiem na wodę przed grupą kiboli z bejzbolami. Rozzłoszczony dzik bądź niedźwiedź zmasakruje człowieka w sekundę i nawet się nie zmęczy; potem kiedy już żel zacznie działać porozrywa zwłoki na strzępy, żeby odreagować złość.

Te zdjęcia kanapowców znacznie lepiej się prezentują niż takie pomysły.

To niby co proponujesz. Pistolet hukowy lepszy? Nigdy w życiu nie używałem gazu pieprzowego więc nie mam pojęcia jak to działa.  A w sumie szkoda, bo już raz zostałem napadnięty i pobity. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Bednaar napisał(a):

To niby co proponujesz.

Powiedzieć mu, że jakby co to jesteś vege i nie popierasz przemocy. Żarcik.

Nie denerwować, nie straszyć (bo może nie zadziałać i przynieść opłakany skutek), odrzucić torbę tak by znalazła się między wami; po czym niespiesznie oddalić się nie patrząc mu w oczy. Kiedyś jak mieszkałem na wiosze i dziki regularnie przychodziły pod chałupę z wizytą po jabłka; to sasiadka pogoniła całe stado tłukąc chochlą o garnek; ale one sobie po prostu poszły wcale nie wystraszone tylko zdegustowane😁

Edytowane przez audionanik
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, audionanik napisał(a):

Powiedzieć mu, że jakby co to jesteś vege i nie popierasz przemocy. Żarcik.

Nie denerwować, nie straszyć (bo może nie zadziałać i przynieść opłakany skutek), odrzucić torbę tak by znalazła się między wami; po czym niespiesznie oddalić się nie patrząc mu w oczy. Kiedyś jak mieszkałem na wiosze i dziki regularnie przychodziły pod chałupę z wizytą po jabłka; to sasiadka pogoniła całe stado tłukąc chochlą o garnek; ale one sobie po prostu poszły wcale nie wystraszone tylko zdegustowane😁

Ale czym - odgłosem tłuczenia czy widokiem sąsiadki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.04.2023 o 23:52, audionanik napisał(a):

Powiedzieć mu, że jakby co to jesteś vege i nie popierasz przemocy.

Częsciowo bym skłamał, bo niestety lubię szynkę i inne przetwory przyrządzane z domowych kuzynów dzika ;) Ale przemocy nie popieram - to fakt. Zresztą jak pisałem, byłem raz ofiarą napadu rabunkowego - pobito mnie do nieprzytomności mimo, że od razu oddałem portfel. Dobrze, że przeżyłem (mam twardy łeb) - ale przez dwa tygodnie nie wychodziłem z domu, bo nie chciałem straszyć ludzi swoim wyglądem. 

 

W dniu 23.04.2023 o 23:52, audionanik napisał(a):

Nie denerwować, nie straszyć (bo może nie zadziałać i przynieść opłakany skutek), odrzucić torbę tak by znalazła się między wami; po czym niespiesznie oddalić się nie patrząc mu w oczy.

Miałem już parę spotkań z dzikami w lesie. Przeważnie dziki po prostu uciekały, a raz idąc lasem spotkałem wielkiego (chyba) odyńca na środku drogi, więc zawróciłem i poszedłem inną drogą. Spojrzałem się później za siebie, czy czasem za mną nie idzie - zobaczyłem, że w kierunku tego odyńca biegnie locha, a za nią sznur kilkunastu małych warchlaczków. Mnie na szczęście całe towarzystwo zignorowało. A propos torby - przeważnie ma ze sobą plecak z laptopem, raczej nie będę go zostawiać dzikowi w prezencie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bednaar napisał(a):

raz idąc lasem spotkałem wielkiego (chyba) odyńca na środku drogi, więc zawróciłem i poszedłem inną drogą. Spojrzałem się później za siebie, czy czasem za mną nie idzie

Mówią żeby się nie odwracać, tylko powoli wycofywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, The Grand Wazoo napisał(a):

Nawet jest takie powiedzenie: „nie odwracaj dzika ogonem” czy jakoś tak 😜🐗

 

Ja znam inne - nie nadziewaj pianek/kiełbasek z ogniska na kły dzika. :)  Niestety twórca tych słów, po ich wymyśleniu zmarł na skutek licznych ran kłutych :D , ale pamięć o nim nie zaginęła :) .

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, bakus1233 napisał(a):

Mówią żeby się nie odwracać, tylko powoli wycofywać.

Po prostu idąc zmieniłem kierunek, ale było to na spokojnie, bez zmiany tempa - na szczęscie trzy kroki wstecz miałem skrzyżowanie. A spojrzałem się po przejściu ok. 20-30 metrów będąc już na tej ścieżce prostopadłej do poprzedniej - i zobaczyłem na tamtej drodze tę lochę z młodymi.

 

@Introverder - a propos Twojej sygnaturki: to nie zwykłe misie harcują, tylko Gumisie ;) 

I żeby było w zgodzie z tematem wątku:

image.jpeg

Edytowane przez Bednaar
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bednaar Zgadzam się, że ma minę typu "no to klops" 😉 Zawsze podczas takich prac są drobne straty roślinne (z Nico jest trochę taki "bratkołamacz" i "begoniozgniatacz"😉), ale tym roku wyjątkowo dużo przetrwało. 

 

Poza tym Nico nawet jak coś zbroi, wtedy używa swojej tajnej broni wobec której jestem całkowicie bezradny 😉

 

20230501_200052.jpg

 

20230501_200646.jpg

 

https://tenor.com/pl/view/begging-big-eyes-cats-gif-

 

  • Like 3
  • Thanks 2
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@Lord Rayden jak najbardziej też mógł mieć mi to trochę za złe, bo potem musiał się trochę czyścić od łepka po ogon😉

 

20230512_160323.jpg

 

Trochę ponarzekał...

 

20230505_115009.jpg

 

poleżał nogami do góry... 

 

20230512_155427.jpg

 

i już jest dobrze :))

 

20230510_180059.jpg

 

20230514_212403.jpg

  • Like 4
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności