Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Nasze domowe zwierzaki. Pokaż mnie!


mrbudyn

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Corvin74 napisał:

A moje sierściuchy jak zwykle na ubraniach..... ech i co zrobić z tymi słodziakami 🤣

20210101_011319.jpg

A co to za Koledzy ? Jaka rasa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem siatka musi być, kot prędzej czy później skoczy za ptaszyskiem przelatującym blisko, wiatr zawieje i spadnie itp. Moja sąsiadka miała kota, który kilka lat chodził sobie spokojnie po balkonie na trzecim piętrze, ale pewnego dnia spadł i co najgorsze - nie umarł od razu, tylko męczył się strasznie w drodze do weterynarza i wyzionął ducha w samochodzie. Moim zdaniem puszczanie kota bez siatki w bloku na wysokości jest skrajnie nieodpowiedzialne, to są niezdarne i ciekawskie zwierzęta i w końcu kot spadnie. A winny człowiek.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Barbartek napisał:

To jest rozpięte na jakiejś konstrukcji? Czy gotowca można kupić?

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka
 

Najpierw było takie coś:

https://www.zooplus.pl/shop/koty/drzwi_siataki_preparaty/ochronne_siatki_kot/345938?zootopia_rec=true&cn=initial&si=8&pn=web_pdp&pr=container_1&strategy=51920183&rk=1-2&slot=1&pi=345938&rri=4802603c-4d33-4900-bbca-97479435eb27

Po kilku latach się rozsypało, ostatnio po prostu zamówiłam usługę, przyszedł człowiek i zamontował coś solidniejszego. Siatka jest rozpięta na wkręconych hakach.

Edytowane przez domil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki
W moim przypadku problem jest taki, że nad moim balkonem nie ma już kolejnego. Nie mam do czego podwiesić siatki...
Nic to. Jestę inżynierę, to coś tam wymyślę

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Lord Rayden napisał:

A co to za Koledzy ? Jaka rasa ?

Rico i Shogun :)

Rasa: Koty Syberyjskie Neva Masquerade

Lubię łobuzów...

Edytowane przez Corvin74
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Corvin74 napisał:

A moje sierściuchy jak zwykle na ubraniach..... ech i co zrobić z tymi słodziakami 🤣

20210101_011319.jpg

 

Piękne koty! 

 

Moje też lubią wylegiwać się na ubraniach. Dzisiaj tak starały się utrudnić wstanie z łóżka ;)

 

20210415_100321.jpg

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.04.2021 o 10:26, Barbartek napisał:

Tak przy okazji zapytam. Wypuszczacie swoje domowe koty np na balkon? Nie ma strachu, że za jakim ptaszyskiem skoczy?

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka
 

Ja nie mam siatki, ale kota wypuszczam tylko wtedy, gdy jestem w domu i co jakiś czas sprawdzam czy nie wyskoczył. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

🤦‍♂️ Z tego co mnie uczyli na przyrodzie w szkole podstawowej zapamiętałem, że koty są drapieżnikami. Ich naturalne środowisko jest na zewnątrz. Jeśli wybrałby wolność to widocznie miałby do tego powód.

Oczywiście nie mam kota, więc się nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
W dniu 8.04.2021 o 22:15, deftones9 napisał:

Tu żeś mnie pozytywnie bobek zaskoczył ;) piękne mekki... też kiedyś miałem 250L z mekkami i skośnopręgimi.Generalnie pilęgnicowate mnie najbardziej wkręciły w hodowle.Później miałem wyjazd i po powrocie zastałem rozszczelnione akwa i sie zabawa na jakiś czas skończyła.Ale teraz mam w planach postawić jakiś baniak i zrobić z niego blackwater z pielęgniczkami.Chodzi też za mną jakaś kosteczka do postawienia na biurko, być może z krewetkami.Ale zawsze marzyłem o black water, oddać ten biotop najlepiej jak sie da w domowych warunkach.Plusik za akwa bobuś!

Pielęgnice Zebry? Fajnie się rozmanażają. Te gody i kopanie w żwirze. Lata dzieciństwa - teraz akwarystyka droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut oka wyglądało, jakby za kotami stał biały fortepian na dachu i leżaki:D.

Maliniaki - fajne owczarki, szybkie w reakcjach i czujne. Wymagają sporo pracy przy oswajaniu z nowymi sytuacjami, ale umiejętnie prowadzony maliniak z dobrymi wrodzonymi cechami użytkowymi bije na głowę (niestety zdegenerowane) owczarki niemieckie.

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, audionanik napisał:

Na pierwszy rzut oka wyglądało, jakby za kotami stał biały fortepian na dachu i leżaki:D.

Maliniaki - fajne owczarki, szybkie w reakcjach i czujne. Wymagają sporo pracy przy oswajaniu z nowymi sytuacjami, ale umiejętnie prowadzony maliniak z dobrymi wrodzonymi cechami użytkowymi bije na głowę (niestety zdegenerowane) owczarki niemieckie.

 

 

W pracy świetnie mi się sprawdzają. Ale bardzo dużo było przy nich roboty. Trzeba tylko uważać bo cwaniaki lubią lecieć schematami. :D

12 minut temu, MichalZZZ napisał:

Piękne owczarki !

 A dziękujemy! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.05.2021 o 10:37, MichalZZZ napisał:

A to moja córunia (6mc). Mój drugi lab, poprzedni (biały) zamknął oczka po 13 latach, jakiś rok temu. Nie chciałem kolejnego psiaka, ale dzieciaki i małżonka mnie namowili i jestem zakochany :)

Miałem kilkanaście lat temu czarnego, ale jak skończył rok to zachorował i pomimo operacji nie dało się go uratować. 

 

A do mnie zawitał "synuś". Poznajcie Lokiego (9 tygodni). Lagotto Romagnolo kiedyś rasa psów myśliwskich, tzw. włoski pies dowodny do aportowania z wody. Obecnie ze względu na genialny węch, jako jedyna rasa, wyspecjalizowany do poszukiwania trufli. Mój na razie wyspecjalizował się w odnajdywaniu starych, zaschniętych, zapomnianych kup żółwia, które gdzieś tam zostały w korze i kamieniach :) 

 

 

IMG_20210522_113623.jpg

IMG_20210519_152918.jpg

IMG_20210521_152014.jpg

  • Like 7
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
20 godzin temu, Tytus1988 napisał:

 

Dodaję z lekkim poślizgiem, bo zamierzałem zamieścić 1 czerwca :)Kilka zdjęć z czasów, gdy mały był rzeczywiście mały (miał nieco ponad dwa miesiące) 😺 

 

20210603_095652.jpg

 

20210603_095609.jpg

 

20210603_095356.jpg

 

😉

 

20210531_112335.jpg

 

 

 

 

 

Widać że od małego pełen sojusz :) . Mój bardzo przeżył pojawienie się koleżanki i początkowo bywało burzliwie, ale on z tych nadwrażliwych jest.  Na zdjęciach jak miał jakieś 3-4 miesiące, z wiekiem trochę wyprzystojniał.

 

20190504_190900.thumb.jpg.911891aebc6bc4d13baaa8a5068bda1e.jpg

20190504_185234.thumb.jpg.544c2b6e33388fdf183920da8d110f60.jpg

 

  • Like 5
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@domil przez pierwsze dni Majka bardzo się go bała, warczała ma niego i Nico spał samotnie pod fotelem na swoim kocyku z misiem, na którym został do mnie przyniesiony. 

 

20180618_094414.jpg

 

Dopiero potem zaczęli się do siebie przekonywać, wspólnie bawić :) Dziękuję za podzielenie się zdjęciami!!! Twój kocurek był według mnie przeuroczy (niesamowite, piękne oczy) 😍, a wraz z wiekiem wyprzystojniał. Mój przede wszystkim utył, bo gubi go miłość do jedzenia. Drugą w hierarchii jest Majka, a na trzecim miejscu dopiero ja ;)

 

20210605_104724.jpg

 

20210603_095816.jpg

 

 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności