Skocz do zawartości

Nasze domowe zwierzaki. Pokaż mnie!


mrbudyn

Rekomendowane odpowiedzi

48 minut temu, The Grand Wazoo napisał:

Myszami lub młodymi szczurami. Mrożone, żywe. 

Co na to Ci co za pupile mają myszy i szczury ?

;)

A, bo zapomniałem. Miałem Ci ja dawno, dawno temu chomika, samicę. Olbrzymia była. Chodziła po domu jak pies.

Normalnie członek rodziny. Potem dała w długą i ślad po niej zaginął.

Kiedy przyszedł sezon zimowy otworzyłem szafkę z butami zimowymi żeby przegląd zrobić (zimowe buty 4-ch osób).

We wszystkich były ucięte sznurówki równo z dziurkami i "wyhatrane" kożuszki i inne ocieplenia "do gołej skóry". Nie wiem czy chomik może się złajdaczyć z myszą albo szczurem, ale ewidentnie ktoś sobie wziął materiał na gniazdo.

Chomiki dalej lubię, ale na obrazkach.

Edytowane przez paratykus
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, paratykus napisał:

Co na to Ci co za pupile mają myszy i szczury ?

;)

Póki to nie ich pupile to pewnie 'w-to-mi-graj'  ;) 

Ja mam bekę z tego, że to takie zestawy "Pinky i Mózg" mają. Ciekawe czy wiedzą, że ich zwierzątka w nocy próbują przejąć kontrolę nad światem. :lol: 
 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, MrBrainwash napisał:

Ja mam bekę z tego, że to takie zestawy "Pinky i Mózg" mają. Ciekawe czy wiedzą, że ich zwierzątka w nocy próbują przejąć kontrolę nad światem. :lol: 
 

Moje próbowały - uciekały w nocy z klatki i biegały swawolnie po mieszkaniu. Musiałem założyć dodatkową siatkę, inaczej śmiem twierdzić, że by się pozabijały

50 minut temu, paratykus napisał:

Co na to Ci co za pupile mają myszy i szczury ?

;)

Nic. Ja brałem od jednej parki. Facet hodował od 10 lat węże, a jego żona od 10 lat szczury. Jak brałem moje, to miałem mały pokaz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak inni, ale ja jestem świadom, że węże się karmi myszami i szczurami. A póki żaden wąż się nie kręci wokół nich szczurów, to wszystko jest ok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, The Grand Wazoo napisał:

Myszami lub młodymi szczurami. Mrożone, żywe. 

Mój gryzoń Cię nie lubi :P , ale gada masz fajnego. Trzeba na niego jakieś pozwolenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mrbudyn napisał:

Mój gryzoń Cię nie lubi :P , ale gada masz fajnego. Trzeba na niego jakieś pozwolenie ?

Teraz chyba wystarczy zgłosić posiadanie węża do rejestru, jak ten był kupowany, a było to z 20 lat temu, nie było takiego wymogu. 

3 godziny temu, majkel napisał:

Ma ktoś mangustę? @The Grand Wazoo za bardzo nam się rozweselił.

Na mangustę to ja ma tą "bestię" :) 

 

IMG_20210227_183759.jpg

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kociarze, mam pytanie. Zamierzam przygarnąć kiciusia że schroniska. Jedyny problem jest taki, że mieszkam sam (delegacja) i tak +/- 10 godzin dziennie spędzam w pracy. Czy kot nie będzie się nudził sam w domu? Czy nie będzie tak, że wyświadczę mu niedźwiedzią przysługę zabierając go ze schroniska?

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Barbartek napisał:

Kociarze, mam pytanie. Zamierzam przygarnąć kiciusia że schroniska. Jedyny problem jest taki, że mieszkam sam (delegacja) i tak +/- 10 godzin dziennie spędzam w pracy. Czy kot nie będzie się nudził sam w domu? Czy nie będzie tak, że wyświadczę mu niedźwiedzią przysługę zabierając go ze schroniska?

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka
 

Miałem koty przez wiele lat (dopóki nie pojawiło się u mnie ostre uczulenie); wszystkie ze śmietnika, chore z ulicy lub przejechane. Generalnie to każdy kot, kiedy już dojdzie do siebie po uratowaniu mu dupy, wyleczeniu, odżywieniu, odpchleniu i odrobaczeniu, wyciąga z kieszeni listę żądań oraz obowiązków, z których reszta domowników ma się bezwględnie wywiązywać (głaskanie kiedy Pan lub Pani Kot ma życzenie, karmienie tym co lubi, kupowanie żwirku tego, a ni tamtego, zwalnianie miejsca, na którym ma życzenie się akurat teraz uwalić itp.), poza tym masz mu nie przeszkadzać w jego sprawach i najlepiej spadać na drzewo. Tak więc jeśli będziesz sumiennie się wywiązywał ze swoich obowiązków, to możesz spokojnie na 8-10 godzin się wynieść...i nikt nie będzie tęsknił (ale już dłużej nie przeginaj, bo jako służący możesz być Kotu potrzebny).

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Barbartek napisał:

Czy kot nie będzie się nudził sam w domu?

Możesz też wziąć dwa koty. Sumaryczny miesięczny koszt utrzymania nie jest jakiś ogromnie większy, a kot ma się z kim bawić. Ale nawet jak zdecydujesz się na jednego, uratowanego ze schroniska kotka, to będzie Ci wdzięczny ;) Poza tym każdy kot ma delikatnie inny charakter, niektóre 20 godzin na dobę będą leżały na słońcu i będzie im to sprawiało przyjemność, inne będą biegały przez większość dnia ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można dzień w dzień tyle czasu siedzieć w pracy????
szok.gif.42ed39b62a5a0894da5bfecd86cab22b.gif
Można przebudowywać linię kolejową przy utrzymaniu ruchu pociągów i mieszkać pół godziny jazdy od miejsca pracy
To potrafi zająć trochę czasu

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, audionanik napisał:

Czy nie będzie tak, że wyświadczę mu niedźwiedzią przysługę zabierając go ze schroniska?

Koty dużo gorzej znoszą pobyt/zamknięcie z innymi kotami w schronisku niż psy, wiele umiera tam ze stresu, więc na pewno będzie mu lepiej w domu nawet gdy większą część doby będzie sam. Przygotuj się tylko na full serwis u weterynarza na dzień dobry - świerzb w uszach, pchły, robaki, możliwe stany zapalne pęcherza i inne zakażenia; potem będzie już z górki - czysta przyjemność usługiwania, czasem nagroda w postaci mruczenia kiedy będzie Ci leżał na twarzy lub ssał płatek ucha.

4 minuty temu, Rafacio napisał:

To po co to robiłeś?

 

Żeby nie zostać samotnym dewiantem kupującym coraz droższe wzmaki.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności