Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Nasze domowe zwierzaki. Pokaż mnie!


mrbudyn

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Wisting napisał:

Koty działają na energię słoneczną :)

DSC_0009.JPG

 

Zgadzam się :) Moje po takim dosłonecznieniu, zyskują chęć na zabawę. Piękne zdjęcie! Mogę się zapytać, jak się wabi Twój czworonożny przyjaciel? 

 

@P1gu naprawdę potrafią w takiej kolejności ułożyć się na mnie, chociaż szary Nico przeważnie po jakimś czasie schodzi i kładzie się przy stopach. Nie mam nic przeciwko temu, bo waży prawie 7 kilo i pozostaje o ponad połowę lżejsza Majka :) Lubi się kłaść szarym brzuszkiem do góry, jak na powyższych świetnych zdjęciach przyjaciele @domil oraz @THABAL

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od roku zastanawiam sie nad kupnem kota.Czy w okresie młodzieńczym jest duże prawdopodobieństwo że będzie on mi demolował firany, kable etc? czy jest szansa że uda mi sie dostać spokojniejszego osobnika? :D czy są jakieś cechy danych ras jak to ma miejscu u psa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od roku zastanawiam sie nad kupnem kota.Czy w okresie młodzieńczym jest duże prawdopodobieństwo że będzie on mi demolował firany, kable etc? czy jest szansa że uda mi sie dostać spokojniejszego osobnika?  czy są jakieś cechy danych ras jak to ma miejscu u psa?
Nie kupuj, przygarnij.
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, deftones9 napisał:

Od roku zastanawiam sie nad kupnem kota.Czy w okresie młodzieńczym jest duże prawdopodobieństwo że będzie on mi demolował firany, kable etc? czy jest szansa że uda mi sie dostać spokojniejszego osobnika? :D czy są jakieś cechy danych ras jak to ma miejscu u psa?

Nie kupuj, przygarnij. (z niemałego doświadczenia informuję, że typowe burasy są najmniej destrukcyjne dla otoczenia)

Edytowane przez brunnerius
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@all999 zgadzam się, że jest to bardzo dobra opcja, żeby zapewnić takiemu kotu/psu miłość, jakiej niestety nie zaznał (lub tylko przez określony czas) u poprzednich właścicieli, którzy nie dorośli do tego, aby podjąć się opieki nad czworonożnym przyjacielem.

 

@deftones9 zależy w dużej mierze od kota, ale w przypadku moich, obydwa miały skłonność do podgryzania kabelków oraz innych pomniejszych szkód, wynikających z nieodpowiedniego zabezpieczenia przedmiotu, np. gramofonu. Wieszania na firanach na szczęście nigdy nie uświadczyłem, czasami zdarzy się drapanie tapczanu, półki, chociaż obok jest drapak, ale już do tego przywykłem. To są tylko przedmioty, zawsze można kupić nowe lub naprawić. Na balkonie mam natomiast w okresie letnim siatkę, aby nie chodziły po krawędzi bloku i przez przypadek nie spadły. Zapewne nic poważnego by się nie stało, ale mogłyby zaginąć. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewna, czy kot po przejściach to bezpieczna opcja w przypadku kogoś, kto wcześniej z kotami nie miał do czynienia. Tzn. można fantastycznie się dogadać, ale jest też ryzyko, że ewentualne problemy okażą się trudne do przeskoczenia. Dlatego szukałabym raczej kociaka dobrze zsocjalizowanego, ale to oczywiście tylko sugestia, bo życie może podsunąć zupełnie inny scenariusz.

 

@deftones9 , po prostu pooglądaj różne koty "do wzięcia", dachowce czy rasowe. Jeśli poczujesz miłość do jakiegoś biedaka ze schroniska to super, ale jeżeli akurat pokochasz np. brytyjczyka to nie rób sobie z tego powodu wyrzutów. Ważne, żebyś po prostu był przekonany do swojego wyboru.  A jak już stracisz dla kociaka głowę to z pewnością nie będą Cię martwiły jakieś podarte firanki, gdyby coś takiego się przydarzyło. Z kotami rozrabiakami jest tak wesoło, że można przełknąć różne straty.

 

U nas były fantastyczne dachowce po przejściach, w pewnym momencie pojawił się rasowy kociak, co akurat wynikło z serii skomplikowanych kompromisów, i teraz są devony, ale jeśli pewnego dnia na progu znajdziemy jakiegoś bezdomnego sierściucha to też się dla niego znajdzie miejsce.

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, deftones9 napisał:

Od roku zastanawiam sie nad kupnem kota.Czy w okresie młodzieńczym jest duże prawdopodobieństwo że będzie on mi demolował firany, kable etc? czy jest szansa że uda mi sie dostać spokojniejszego osobnika? :D czy są jakieś cechy danych ras jak to ma miejscu u psa?

Wszystko tak na prawdę zależy od konkretnego kota, ale także i od rasy. Tak jak w przypadku psów, określone rasy kotów mają swoje określone cechy. Wiadomo, może się trafić, że cechy Twojego kota nie będą się pokrywały w 100% ze wzorem rasy, ale to tak samo jak w przypadku każdego innego zwierzęcia, tak i w przypadku kotów są indywidua ;)

 

Przygarnięcie kota to świetna sprawa, ale nie można mówić, że jest jedynym słusznym wyjściem dla każdego i taka jest niestety prawda. Z jednym w takim wypadku trzeba się liczyć - piszesz się na nieporównywalnie większe ryzyko nieprzewidywalności jego charakteru, niż w przypadku kota określonej rasy i ze sprawdzonym rodowodem. Jeśli szukasz określonych cech to niebagatelnie mniejszym ryzykiem jest świadoma decyzja co do konkretnej rasy, szczególnie jeśli będzie to kot ze sprawdzonej hodowli.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yyyy, przygarnąć/adoptować można też kocię i w sumie to miałem na myśli. Faktem jest jednak, że nigdy nie byłem fanem hodowli kotów. Kot powinien być niezależny i nieco dziki, w tym tkwi wg mnie jego urok. Tworzenie ras kotów, czy psów, które mają głównie wyglądać i nie sprawiać kłopotów, uważam za dziwnie nienaturalne. Ale i tak uwielbiam wszystkie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Tytus1988 napisał:

 

Zgadzam się :) Moje po takim dosłonecznieniu, zyskują chęć na zabawę. Piękne zdjęcie! Mogę się zapytać, jak się wabi Twój czworonożny przyjaciel? 

 

@P1gu naprawdę potrafią w takiej kolejności ułożyć się na mnie, chociaż szary Nico przeważnie po jakimś czasie schodzi i kładzie się przy stopach. Nie mam nic przeciwko temu, bo waży prawie 7 kilo i pozostaje o ponad połowę lżejsza Majka :) Lubi się kłaść szarym brzuszkiem do góry, jak na powyższych świetnych zdjęciach przyjaciele @domil oraz @THABAL

 

To jest 18-letnia kotka, Kicia-Misia, bo reaguje na oba te imiona. Żona ją przygarnęła zanim się poznaliśmy, no i miałem transakcję wiązaną przy przeprowadzce do mnie. Charakterek ma swój, potrafi nas ustawić po swojemu, ale właśnie za to ją kochamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, deftones9 napisał:

Od roku zastanawiam sie nad kupnem kota

Po co kupować. Tyle kotów czeka na przygarnięcie. A niszczyć zawsze może.  Buba np. w ogóle nie uznaje drapaków. Wyżywa się na kanapie, która i tak była na straty, albo na perskim dywanie, który i tak w naszym kraju jest niesprzedawalny, więc bez wartości ( choć swoje kosztował). Jak czasem Bubę z tego dywanu pogonię, to potrafi poczekać i nagle przybiec i pod ludzkim okiem i tak zrobić swoje. Kolumn, kabelków itp. nie tyka.

Edytowane przez Rafacio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chico99 rozkoszny Kiciuś. :)

 @deftones9 Syberyjskie też są z reguły spokojne. Mówię z reguły, bo jak chcą to potrafią pokazać charakter. Ale to jest akurat fajne, bo dzięki temu nie są takimi ciepłymi kluchami. :D Mają jedną unikatową cechę - za wszelką cenę chcą być w najwyższym punkcie pomieszczenia.  Np. Benek z pasją chodzi po karniszach. Za to jak mieliśmy ostatniego "burka" to był straszliwy wariat. Wszędzie wchodził, wspinał się na wszystko, drapał co popadnie, a podczas jakiejkolwiek zabawy gryzł do krwi, ale mimo to i tak był najukochańszy. :)

 

A i jeszcze jedna rzecz - jak nie lubisz, żeby wszędzie latały Ci kłaczki to:
1) weź kota z krótką sierścią;
2) od najmłodszego wieku przyzwyczajaj go do czesania (albo sprawdź czy lubi, jeśli jest już starszy).

Niestety Benka nikt nie czesał za młodu (a futra ma ogrom) i teraz czesanie musi odbywać się w dwie osoby. Jedna zakłada kotu dźwignię, a druga czesze. 😂

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Wisting napisał:

To jest 18-letnia kotka, Kicia-Misia, bo reaguje na oba te imiona. Żona ją przygarnęła zanim się poznaliśmy, no i miałem transakcję wiązaną przy przeprowadzce do mnie. Charakterek ma swój, potrafi nas ustawić po swojemu, ale właśnie za to ją kochamy.

 

Dziękuję za odpowiedź związaną z piękną Kicią/Misią! :) Kotki chyba przeważnie bywają dość charakterne, przynajmniej tak jest w przypadku mojej Majki, a także kiedyś było tak z mojej siostry biało-czarną Misią oraz jej wcześniejszą syjamską kotką Sonią. Nico jest najbardziej przyjacielski względem tych, którzy do mnie przychodzą i najłagodniejszym kotem, z jakim kiedykolwiek miałem możliwość się spotkać. Nawet u weterynarza jest spokojny, nie ucieka, o ile go przez ten czas głaszczę :)

 

@Rafacio Nico ma podobnie, chociaż jako drapak uznaję tylko dywan. Majka czasami drapie tam gdzie ma, ale przeważnie wybiera drewniane półki lub wykonane z tego materiału elementy mebli.

 

@chico99 ładny Kot :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

@domil u mnie poranki bywają podobne, szczególnie w okresie letnim, kiedy skoro świt zaczynają bawić się z sobą, tj. biegać po krzesłach, uderzając się łapkami. Potem głodnieją i jeśli jest w miseczce pusto (wyjedzą przez noc suchą karmę) drapią w nią lub siadają na płycie indukcyjnej, która zaczyna piszczeć ;) Jednak jest to niewielka niedogodność w stosunku do tego, ile radości wprowadzają do życia oraz przeważnie nigdy mnie nie odstępują, szczególnie jeśli chcą być pogłaskane lub położyć się spać, jak w tej chwili ;) 

 

20210301_232116.jpg

  • Like 4
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności