Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Xduoo TA-30 - nowy flagowiec


Vaiet

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra dusza naprowadziła mnie na nowego flagowca od Xduoo, który zdecydowanie przyciąga uwagę. TA-30 - bo o nim mowa - to kolejna już lampowa hybryda wyróżniająca się na tle dotychczasowego dorobku Chińczyków czymś więcej, niż tylko ceną, która znacząco odbiega od wcześniejszych, bardziej budżetowych modeli. Mamy więc stacjonarną integrę z dwiema lampami 12AU7, czyli w sumie typowy lampowy standard, wzbogacone o jedną lampę prostowniczą 5Z3P. Wszystko to co prawda bez balansu, ale za to na nowym Sabre 9038Q2M i modułem BT 5.0 z obsługą APTX, APTX-HD, APTX-LL i LDAC. Moc to "jedyne" 3000mw przy 32 Ohm, więc słaby to zawodnik nie jest. Do tego na tyle ma komplet wejść i wyjść RCA, optyka, coaxa i USB. Jakie lampy tam konkretnie dali nie wiem, ale miejmy nadzieję, że nic co będzie mocno dławić ten sprzęt. Znając @bigmaras, cena w Polsce będzie mega atrakcyjna, czyli pewnie bliska 1:1 do oficjalnego MSRP ustalonego na 710$.

Poniżej trochę zdjęć zajumanych z oficjalnej strony Xduoo. Ładny jest i robi wrażenie jak na mój gust :) No i przynajmniej z załączonych materiałów oraz opisów wygląda na to, że nie poskąpili na komponentach wewnętrznych.

 

xduoo-ta-30-tube-amp-5.jpg

xduoo-ta-30-tube-amp-12-1.jpg

 

xduoo-ta-30-tube-amp-6.jpg

 

xduoo-ta-30-tube-amp-1.jpgxduoo-ta-30-tube-amp-4.jpg

 

xduoo-ta-30-tube-amp-10-1.jpg

 

xduoo-ta-30-tube-amp-11.jpg

Edytowane przez Vaiet
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej mocy IMO brak balansu wielką bolączką nie jest. Burson Playmate ma 2W mocy, a przy takich Focalach Elex czy TH610 nie włączam nawet wysokiego gainu. Ba, na LCD-X przy Bursonie na wysokim gainie głośność 1/100 to już było za dużo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja też pewnego dnia zamówię na testy :)


// tylko nie wiem czy lepiej TA-30 czy TA-20 + DAC.
W sumie to przy TA-20 będzie 1500 zł na DACa

Topping d50s + TA-20 chyba wyjdzie lepiej technicznie i taniej.
Minus, że 2x pudła zamiast jednego

Edytowane przez rennoxxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

1.thumb.jpg.f225f076a9b6f860058a8fe40003448a.jpg

 

Jak widać na biurku już stoi, pierwsze odpalenie za mną. Po raz pierwszy mam wrażenie, że stockowe lampy nie mulą, choć czekam na kilka nowych (albo starych, ważne że dopiero co kupionych), bo mam wrażenie, że jeszcze sporo można z tego wykrzesać. Na razie kontrola świetna, ale nie do końca pasuje mi strojenie. Nie żeby było złe, ale jakby trochę bardziej wygładzić górę i dorzucić subbasu, to będzie świetnie. Zobaczę co mi wyjdzie z żonglerki. I ważna rzecz, nie szumi - między utworami błoga cisza!

Pod względem mocy, to petarda. Głośność w systemie na 30%, potek rozkręcony ledwo na godzinę dziewiątą i na TH610 jest już odpowiednio głośno, więc spokojnie można uszkadzać sobie słuch ;) 

 

Edit: co do ostatniego zmieniam zdanie. Akurat słuchałem cicho nagranej płyty - przy większości mam głośność systemową na 10% i potek na godzinie niespełna 9...

Edytowane przez Inszy
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostając na oryginalnych lampach, jest dość wesoło. Lekko podkolorowane granie, ze sprężystym basem, ale tego najniższe mogłoby być więcej. Całościowo jest gładko i detalicznie, ale gdzieś na wyższej średnicy jest delikatna nerwowość, którą chcę ściągnąć wymianą lamp.

Przestrzeń nie jest ogromna, ale też nie trzyma się blisko głowy i sporo się na niej dzieje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Niedługo też powinienem rzucić coś więcej. Niestety mocno wyrolowali mnie w 4HiFi, przez co nie mam wszystkich lamp, które chciałem, ale może za tydzień-dwa dotrą do mnie z innego sklepu 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 22.02.2020 o 23:27, Inszy napisał:

Niedługo też powinienem rzucić coś więcej. Niestety mocno wyrolowali mnie w 4HiFi, przez co nie mam wszystkich lamp, które chciałem, ale może za tydzień-dwa dotrą do mnie z innego sklepu 🙂

Inszy, dasz update na temat tego DACa/wzmaka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Inszy napisał:

Na dniach powinna być dłuższa opinia/recenzja, ale jak masz jakieś pytania, to śmiało 🙂

Mam tylko 2 opcje do wyboru - bo chcę wzmacniacz, który napędzi i Sennheiser HD58x ale i 600 ohm Tonsile SD-426, które lubię i jeszcze pare innych - koniecznie z DAC i BT5.0 z AptX HD.

Te opcje to Xduoo TA-30 albo Topping DX7 Pro.

Jak z jakością dźwięku w tym klocku? - Bo mocy - to wiem, że mu nie brakuje, ale w recenzjach, które czytałem, nikt nie rozwodzi się nad jakością dźwięku i przez to mam wrażenie, że ta jakość jest dużo gorsza niż w Toppingu.

Nie chcę syntetycznego brzmienia i te lampy mnie trochę przekonują, ale w Toppingu podoba mi się budowa, wygląd i parametry na papierze-  dlatego jestem rozdarty.

Nie mam jak teraz posłuchać jednego i drugiego bo 👑 - pomimo, że jestem z pod Warszawy i do obydwu dystrybutorów mógłbym podjechać z własnymi słuchawkami...

 

Opowiedz coś o dźwięku - proszę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, figer napisał:

Mam tylko 2 opcje do wyboru - bo chcę wzmacniacz, który napędzi i Sennheiser HD58x ale i 600 ohm Tonsile SD-426, które lubię i jeszcze pare innych - koniecznie z DAC i BT5.0 z AptX HD.

Te opcje to Xduoo TA-30 albo Topping DX7 Pro.

Jak z jakością dźwięku w tym klocku? - Bo mocy - to wiem, że mu nie brakuje, ale w recenzjach, które czytałem, nikt nie rozwodzi się nad jakością dźwięku i przez to mam wrażenie, że ta jakość jest dużo gorsza niż w Toppingu.

Nie chcę syntetycznego brzmienia i te lampy mnie trochę przekonują, ale w Toppingu podoba mi się budowa, wygląd i parametry na papierze-  dlatego jestem rozdarty.

Nie mam jak teraz posłuchać jednego i drugiego bo 👑 - pomimo, że jestem z pod Warszawy i do obydwu dystrybutorów mógłbym podjechać z własnymi słuchawkami...

 

Opowiedz coś o dźwięku - proszę!

Parametry Toppinga na papierze są bardzo spoko, ale jak poczytasz opinie w necie, to niemal jednogłośnie wszyscy stwierdzają, że to raczej kiepścizna. Xduoo ze swoimi produktami nigdy nie wtopiło w stopniu, w którym ktoś by pisał, że w swojej półce cenowej nie są przynajmniej bardzo dobre.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Vaiet napisał:

Parametry Toppinga na papierze są bardzo spoko, ale jak poczytasz opinie w necie, to niemal jednogłośnie wszyscy stwierdzają, że to raczej kiepścizna. Xduoo ze swoimi produktami nigdy nie wtopiło w stopniu, w którym ktoś by pisał, że w swojej półce cenowej nie są przynajmniej bardzo dobre.

Raczej określają go jako bardzo syntetyczny. Teraz - ile ten Xduoo dodaje od siebie?

Bo w testach TA-20 nie brylował. Musiałbym szukać ale pamiętam, że był problem z SNR i jakiś "znawca" zarzucał im, że konstrukcja zupełnie nieprzemyślana...

A półka cenowa wyraźnie przesunięta względem poprzedników...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim, zależy jak dopasujesz lampy do słuchawek. Tak jak ktoś robił reckę TA-20 tylko na stockowych, to jest niepoważny i tyle. W przypadku TA-30 nie ma aż takich różnic jakościowych, bo oryginalne nie są wcale tragiczne, choć faktycznie na nim z niektórymi słuchawkami może grać to syntetycznie, bo mamy wtedy jaśniejsze V. 

 

Jeśli ma działać jako combo, to warto mieć na uwadze, że już sam DAC stoi po trochę jaśniejszej stronie i powiedzmy, że trochę mi się kojarzy z Aune BU1, tylko z większą naturalnością. Jak chce się zrównoważyć brzmienie, to dobrym wyborem będą Psvane MKII. Raytheony z czarnymi anodami grają bardziej szkieletowo i świetnie się spisują z TA-20, do TA-30 bym wybrał coś innego, ale do Senków na pewno bym nie szedł w typowo ciepłe granie. Pewnie Mullardy by się nadały, ale nie wpinałem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności