Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tipsy oliwki pianki czyli szukamy SEALA


retter

Rekomendowane odpowiedzi

Topic na temat który wielu przerabia aż znajdzie odpowiedni element.

 

Po czym poznać te lepszej jakości od tych gorszych.

Pytanie do bardziej obeznanych.

Ew linki do fajnych okazji na temat tipsów.

 

Ja np w fh5 znane z krótkiej tulejki musiałem zastosować L czyli największe jakie znalazłem.

 

- Tapatalk

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nigdy się nie zawiodłem na tipsach Final E. Do słuchawek o krótszej i grubszej tulejce większe rozmiary, do mniejszych odpowiednio małe przez co świetnie się chowają w uszach(patrz Final E1000). Dźwiękowo mam porównanie tylko do Spin Fitów. I tak tam gdzie Spin były jaśniejsze i chudsze, Finale dodawały dźwiękowi masy, dociażenia, uwydatniał się bas, ale nie w sposób nachalny, bułowaty. Po prostu wszystko było na swoim miejscu, bez utraty detalu, ale z większym mięskiem, mocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tipsów idealnych. Warto mieć ich trochę jak się siedzi w tym hobby dłużej. 

Np. z silikonów JVC SpiralDot, Final E, ePro Horn-Shaped, Sony zwykłe, SpinFit CP100,145,360, Acoustune Aet07, Symbio W Peel, itp

Edytowane przez requal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wiele razy szukałem różnych i w sumie wydałem na nie sporo kasy. Potem się nauczyłem jednego - jak już masz te swoje wybrane IEMy to spraw im custom tipsy i temat masz zamknięty.

Osobiście używam do Andromed i do KSE ale jak muszę na szybko to spinfity lub gąbki zazwyczaj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, StAc napisał:

Na razie nigdy się nie zawiodłem na tipsach Final E. Do słuchawek o krótszej i grubszej tulejce większe rozmiary, do mniejszych odpowiednio małe przez co świetnie się chowają w uszach(patrz Final E1000). Dźwiękowo mam porównanie tylko do Spin Fitów. I tak tam gdzie Spin były jaśniejsze i chudsze, Finale dodawały dźwiękowi masy, dociażenia, uwydatniał się bas, ale nie w sposób nachalny, bułowaty. Po prostu wszystko było na swoim miejscu, bez utraty detalu, ale z większym mięskiem, mocą.

A masz namiar gdzie można kupić te Finale? Wyglądają podobnie jak tipsy od Empire Ears, a one są rewelacyjne. Ja muszę mieś duże rozmiary, a widzę, że jest rozmiar LL. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, The Grand Wazoo napisał:

A masz namiar gdzie można kupić te Finale? Wyglądają podobnie jak tipsy od Empire Ears, a one są rewelacyjne. Ja muszę mieś duże rozmiary, a widzę, że jest rozmiar LL. 

Bo do EE z tego co wiem są dodawane właśnie Final E. https://www.audiomagic.pl/akcesoria-audio/tipsy-final-audio 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tipsów idealnych. Warto mieć ich trochę jak się siedzi w tym hobby dłużej. 
Np. z silikonów JVC SpiralDot, Final E, ePro Horn-Shaped, Sony zwykłe, SpinFit CP100,145,360, Acoustune Aet07, Symbio W Peel, itp
Dokładnie,u mnie na różnych słuchawkach różne tipsy,po prostu do jednych pasują takie a do innych drugie(tylko z tym robota,mam na myśli szukanie na których zagra najlepiej,ale co zrobić)

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
Sprawdź jakie są wymiary tulejki i podaj tutaj.

 

 

pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

 

 

Przejrzyj temat

Tak było prościej podać linka...

- Tapatalk

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opinia i prośba odnośnie TRN T200.

 

Pobawiłem się dzisiaj nakładkami do słuchawek i zauważyłem, że zmiana aktualnych Symbio W Peel na hybrydy Sony (bez pianki) trochę poprawiły sytuację. Symbio wyraźnie wiostrzają dźwięk, wyciągają ze słuchawek górę kosztem dociążenia na basie. Lubię je, używam ich w Creative i tam bardzo mi lezą.

 

Na tą chwilę mam pod ręką wspomniane nakładki od Sony, od Bomakerów, SpinFit BiFlange, od Creative, klasyczne Comply i pianki z zestawu Creative, i najlepiej wypadają te od Sony oraz pianki Creative.

 

Wniosek taki, że pasowało by mi znaleźć nakładki które jeszcze bardziej przyciemniają i dociążają dźwięk kosztem góry i może być bardzo ciekawie default_smile.png Jakieś propozycje?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.12.2019 o 18:01, retter napisał:

A taki ciekawy patent jak ktoś nie lubi dokanałowych.

Ło kurde ciekawe jak to wpływa na dźwięk. Za 12 zł szybka śledzona wysyłka ale nie zamówię bo żadnych dokanałówek nie mam teraz. Widział ktoś aukcje z podanymi wymiarami? Bo L,M,S nic nie mówią mi przynajmniej. A to mogłaby być recepta na mój problem ze słuchawkami (dokanałowych nie mogę a dousznych mały wybór i kiepsko się trzymają). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, espe0 napisał:

...u mnie od wczoraj na Astellach BJ siedzą pianki crystalline audio - coś cudownego :D Seal absolutny, więcej mikro detali i bardziej soczysty bas.

 

Co do tych mikrodetali to jak słuchawki mają tendencję do sybilizacji to czy te pianki jeszcze to pogłębią?

 

I czy mógłbyś podać wymiary tulejki, i jaki masz rozmiar tej tulejki wg oznaczenia producenta ;) 

Edytowane przez x X x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, x X x napisał:

 

Co do tych mikrodetali to jak słuchawki mają tendencję do sybilizacji to czy te pianki jeszcze to pogłębią?

 

I czy mógłbyś podać wymiary tulejki, i jaki masz rozmiar tej tulejki wg oznaczenia producenta ;) 

Muszę zmierzyć. Kupowałem M S gdzie M to tulejka a S to rozmiar pianki -z tym że Są to odpowiednik rozmiarowi zwykłych tipsów M/L. Raczej nie pogłębiają sybilizacji, efekt detali osiągany jest przez lepsze tłumienie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, espe0 napisał:

Muszę zmierzyć. Kupowałem M S gdzie M to tulejka a S to rozmiar pianki -z tym że Są to odpowiednik rozmiarowi zwykłych tipsów M/L. Raczej nie pogłębiają sybilizacji, efekt detali osiągany jest przez lepsze tłumienie. 

Dzięki. Kupił bym sobie na TRN T200, zwykle używam M, ale nie wiem jaka tulejka :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności