Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Wzmacniacz słuchawkowy do ok. 200-300zł - Fiio, Black?


loop_digga

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, 

 

Szukam czegoś co by mi zunifikowało brzmienie laptopa w pracy, w domu i smartfona, obecnie na Dellu w pracy mam jakieś dziwne wrażenie grania bardzo cichego, kiepskiego i nierównego, na Maku i smartfonie jest w miarę ok, są odczucia podobne, ale chce zobaczyć co wyciągnę z nich DACem. No i chcę mieć możliwość podłączenia kiedyś coś z impendacją większą niż te np. 32ohm. 
Oczekiwania do dźwięku, nie wiem czego oczekiwać to byłby mój pierwszy DAC, Black podobno fajnie bas podbija, i jest głośny, lubię też detaliczność, ale tu chodzi o zunifikowanie brzmienia głównie.

 

Najbardziej obstawiam za AQ Blackiem, ze względu na wygodę użytkowania i podobno basowe podbicie, no i cenę.

 

Rozważam te:

FIIO E10K OLYMPUS2
AudioQuest Dragonfly Black

FX-Audio DAC-X3 

---
NuForce uDAC-3

Audiotrak Prodigy Cube Black Edition

 
2 ostatnie tylko jeżeli faktycznie warte są zwiększenia budżetu. 

 

dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Cię przepraszam ale nie zauważyłem odpowiedzi. Mam akg k550, ale chyba kupuje jednak Fostexy th610. 

 

To jeszcze się waży. Tyle, że przez ich kabel obecnie rozważam tylko dac z Jackiem 6.3mm, jako podstawowym. 

 

To musi działać i z laptopem (mac i win) i telefonem (Android) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, loop_digga napisał:

Bardzo Cię przepraszam ale nie zauważyłem odpowiedzi. Mam akg k550, ale chyba kupuje jednak Fostexy th610. 

 

To jeszcze się waży. Tyle, że przez ich kabel obecnie rozważam tylko dac z Jackiem 6.3mm, jako podstawowym. 

 

To musi działać i z laptopem (mac i win) i telefonem (Android) ;)

Do K550 i TH610 DFB spokojnie wystarczy, tylko zaopatrz się w przejściówkę na mały jack, albo zmień w oryginalnym z 6.3mm na 3.5mm i po sprawie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dragon black odpada. Bo usb dongel plus jack plus przejściówka to karykatura. ;)

Smsl m3 czy audiotrack cube? Inne?

 

Wymiana jacka w słuchawkach na gwarancji. Odpada. Kable z kolei nowe kosztuje koszmarne pieniądze. 

 

Edytowane przez loop_digga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zrozumiałem jeszcze jedno. Większość Dac/Amp wymagają zasilania z gniazdka. Chce używać tego stacjonarne ale mobilnie na kanapie, w pracy itd. Bez ciągłego szukania gniazdka. I przeciągania przedłużaczy. Z tego co czytam tylko Smsl m3 ma i dużego jacka i pogra z samego usb laptopa. Z komórki chyba już nie pociągnie. Jak znacie takie kombo dajcie znać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mam te Fostexy i najlepiej grają mi ze stacjonarnego NADa którego mam pod kolumny (zbyt daleko od kanapy by go używać regularnie). Z telefonu gra średnio. Za dużo syczącej góry, za mało basu. Korektor pomaga nieznacznie. Także nie ma wyjścia COŚ MUSZĘ KUPIĆ :)

 

Ich jack + przejściowka 6.3mm->3.5mm to daje z 10cm ;) Ogólnie ten kabel to nie spodziewałem się, że może okazać się ich największą bolączką. Jakbym dorzucił jeszcze dragona to chyba by to się złamało albo rozwaliło gniazdo jack ;)

 

No niczego oprócz zbyt drogiego (dla mnie na ten moment, bez alternatyw w używanych) Xduoo XD-05, nie znajduje, spełniającego kryteria 6.3mm i mobilności. Ktokolwiek nowy ma pomysły? :)

 

Btw. Znacie może przejściówki z PL na zakręcanym kablu tego typu https://www.amazon.com/gp/product/B01J1YPM4Y/ to czyni takie rozwiązanie nieco sensowniejszym. 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez loop_digga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Opierając się na 2 forach audio :

do 200 zł

- MEIZU USB DAC PRO (musi byc wersja PRO)

- Tempotec Sonata iSDS (wersja BEZ PLUS)

Inne godne polecenia to już kasa ok 350-450 zł

Rozumiem Cie dobrze bo sam probuję znaleźć kompromis i wybrac coś dla siebie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem coś bardziej stacjonarnego z 6,3mm, trochę wyższy budżet, ale w promce i bez szaleństw: Ifi Zen Dac. Dziś dojechał. Zobaczymy. ;)

Nic niestety z baterią i wspomnianym Jackiem nie zbliżyło się cenowo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tja... to forum to jakaś pułapka :) Ledwie wydałem 2300 na zestaw audio a już kombinuje dalej :( 

 

Zen Dac, to najprzyjemniejsza elektronika jaką kupiłem. Kurde ładny, tak serio ładny, a nie audio, a przy tym gra co chcecie. Tyle, że... ciepło. Jak chcecie coś rozjaśnić, to geniusz. W ogóle nie umiem wskazać złej strony, działa z USB2.0 bez zasilacza, co niby jest niemożliwe wg audiomagic. Wykonany jak coś premium. Szczerze mówiąc zachowałbym go gdybym mógł sobie pozwolić dla samego wyglądu i podbicia basu. Nie namolnego, chamskiego. Mega. Ale ciepły jest. A ciepłe wg mnie TH610 tego nie lubią. 

 

TH610 to genialne jednak słuchawki, przed wczoraj prawie je sprzedałem, ale skumałem po zabawie EQ, że chodzo o tor. I szukam jednak czegoś analitycznego, jasnego, rozszerzającego scenę. Podobno mój pierwszy wybór Xduoo XD-05 jest taki, znacie coś innego? Max 700zł. Jedyny wymóg oprócz sygnatury jasnej, to odpalenie go bez zasilacza. Ciągle ideałem jest gniazdo 6.3.

Edytowane przez loop_digga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności