Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki do muzyki elektronicznej 1000-2000 zł | ambient


Tymotheus

Pytanie

Witam,

Szukam obecnie zestawu słuchawek z DACem w przedziale cenowym od 1000 zł do 2000 zł, który sprawdzi się głównie w ambiencie i lekkiej muzyce elektronicznej z wieloma szczegółami w tle (David August - Epikur). Czasami słucham również bardziej jazzowych brzmień w stylu lo-fi. Szukam czegoś bardziej scenicznego, coś na czym usłyszę każdy poszczególny element utworu. Chcę aby bas nie był przytłaczający i współgrał z całością.


Zależy mi na słuchawkach wokółusznych z budową półotwartą lub zamkniętą. Słuchawki muszą koniecznie być bardzo wygodne i służyć do długich sesji. Głównym źródłem dźwięku będzie MacBook Pro. Moja głowa jest raczej duża/ średnia i niektóre słuchawki wywołują u mnie dyskomfort w obrębie skrawka ucha. 
 

Obecnie posiadam Shure SE215 i jak dla mnie mają za mocny bas. Wstępnie zastanawiam się nad zakupem Nightowli albo Nighthawków wraz z DFR od AQ.

 

Wiem, że zakup słuchawek to sprawa indywidualna dlatego też pytam o propozycje, żeby móc się przejść do sklepu stacjonarnego i wytestować poszczególny sprzęt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1
4 godziny temu, Jot R napisał:

Mój głos tez na Th610, siedzę w nich bez problemu 8 godzin w pracy. Do elektroniki jak najbardziej się nadają. Na BF były po 1999 do wyhaczenia, więc można cenę zbijać. Używki na gwarancji za 1600 też widziałem.

W promocji świątecznej na mp3store właśnie są po 1999.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

-Fostex TH610 

-Denon D7200

-albo bardziej budżetowo do takiej muzyki wyobrażam sobie Audio-Technika MSR7. Przestrzenne, napowietrzone i rozdzielcze słuchawki. Mnie męczyły w gęstszej muzyce, ale w wyżej wymienionych gatunkach sprawdzały się bardzo dobrze. Tylko z wygodą jest średnio i konieczna może się okazać wymiana padów na Brainwavz.

W Macbooku Pro masz bardzo sensowne audio, na tyle, że na początek powyższe modele możesz śmiało pędzić z niego, a później możesz dokupić jakiś lepszy DAC/AMP. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, Teti napisał:

Do elektroniki ambietu i podobnych DT1990pro tylko to otwarte, ale sprawdzają się wyśmienicie.

Też mi się podobały, są dwie pary padów w zestawie. Jeśli mnie pamięć nie zawodzi to jedne szły w stronę neutralności a drugie w stronę vki. 

Na minus, że te słuchawki to imadła. Mnie gniotły w szczękę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Też mi się podobały, są dwie pary padów w zestawie. Jeśli mnie pamięć nie zawodzi to jedne szły w stronę neutralności a drugie w stronę vki. 
Na minus, że te słuchawki to imadła. Mnie gniotły w szczękę. 
Dokładnie tak, jedne są dociążone drugie zaś neutralne. MSR7 to nie słuchawki do elektroniki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mój głos tez na Th610, siedzę w nich bez problemu 8 godzin w pracy. Do elektroniki jak najbardziej się nadają. Na BF były po 1999 do wyhaczenia, więc można cenę zbijać. Używki na gwarancji za 1600 też widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
13 godzin temu, Jaworrr napisał:

Na minus, że te słuchawki to imadła. Mnie gniotły w szczękę. 

Akurat rozgiąć pałąk w Beyerach to żaden problem, a w razie potrzeby można go też z powrotem dogiąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Odpowiem na 2 pytanie.  

Warto kupić dobre słuchawki i  DAC ze wzmacniaczem ( może odwrotnie pisane).

Z mojego  krótkiego doświadczenia jako posiadacz kilku par słuchawek  zauważyłem, że z   samym  laptopem ( -ami  w posiadaniu 3 szt. różne marki nie po taniości )  jest u mnie o klasę gorzej niż z podpiętym przykładowo  Encore mDSD/Shanling up2 ( które można trafić  na bazarku od ok 120PLN ). Dodatkowo te małe "DAC-ki" możesz wykorzystać  do dużego systemu (Encore posiada wyjście optyczne) jako odbiornik  BT  ( Shanling) oraz jako wzmacniacz do telefonu  w tzw. "Kanapce". 

Takie: DT150, T1, czy K702  całkowicie bez życia  z laptopem.  

Hough –  

Edytowane przez Mario1969
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności