Skocz do zawartości

Najlepsze\najgorsze sprzętowe zakupy 2019


vonBaron

Rekomendowane odpowiedzi

w tym roku nie było tego zbyt wiele. nie było też wybitnie dobrych zakupów i totalnej wtopy. ALE na plus zaliczę zakup kabli głośnikowych KIMBER KABLE 4PR, które podniosły ogólną jakość mojego bieda systemu stereo ;] i to w znaczący sposób. aha i jeszcze kabelek Fiio LCD wywołał uśmiech. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorszy zakup - tanie chińskie doki. Nie dlatego, że słabe strasznie, ale zupełnie niepotrzebne.

Najlepszy zakup? Może LZ A6mini, bo czym dalej się wygrzewają, tym lepiej brzmią. Ale jak może się okaże, że dorzucę je jednak do pierwszej kategorii ;) 

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Undertaker napisał:

@Karmazynowy, @xtppppJa co prawda nic nie mam do Finali (bo jak mógłbym mieć, skoro nie słuchałem), ale szacun za szczerość. 

 

Wychodzi na to, że @Rafacioto wizjoner! :D

 

U mnie problem był spowodowany przez egzemplarz demo. Posłuchałem i się zajarałem. Potem dorwałem używki i już tak nie grały. Grały oczywiście dobrze, ale charakterystyka nie ta. Wychodzi na to, że nowe egzemplarze grają inaczej niż demówki. Nie wiem tylko po co wysyłają ludziom demówki do sprawdzenia. Bez sensu. Jak dla mnie Final coś zmienił po czasie od premiery nie przyznając się do tego, ale to tylko moja teoria. A może to egzemplarz demo nie miał finalnego (o, ironio) strojenia więc dlatego grał inaczej? W każdym razie podobał mi się bardziej, ale temat słuchawek Finala mam zamknięty i z pokorą degraduje się do niższych klas.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Undertaker napisał:

@Karmazynowy, @xtppppJa co prawda nic nie mam do Finali (bo jak mógłbym mieć, skoro nie słuchałem), ale szacun za szczerość. 

 

Wychodzi na to, że @Rafacioto wizjoner! :D

Początkowo myślałem ze mój tor słuchawkowy nie bardzo służy d8k, ale po ostatnim audioshow przekonałem się, ze to jednak ich specifika. 

Najlepiej graly z DCS Bartok( ale z niego wszystkie słuchawki graja na wyższym poziomie :) ) ogólnie i tak nic nie pokazały co mogło by powalić biorąc pod uwagę cenę tego zestawu.

Edytowane przez xtpppp
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, xtpppp napisał:

Początkowo myślałem ze mój tor słuchawkowy nie bardzo służy d8k, ale po ostatnim audioshow przekonałem się, ze to jednak ich specifika. 

Najlepiej graly z DCS Bartok( ale z niego wszystkie słuchawki graja na wyższym poziomie :) ) ogólnie i tak nic nie pokazały co mogło by powalić biorąc pod uwagę cenę tego zestawu.

Niezbadane sa wyroki audiogustów - męczyły Cię Finale grające z natury dużym wypełnieniem i dociążeniem a teraz chwalisz sobie ADX 5000, które z natury są szkieltowe i sypią iskrzącą górą, hmm...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wśród wielu zakupów:

Na plusie - Hulk  dla mnie robi magię normalnie.

Minusa nie ma wyraźnego, ale mieszane uczucia co do amp9 - uno nie do końca moje granie, secundo moje doki nie mogły się z nim dogadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na plus: adi-2, andromedy, dunu 3001 pro, dx220, xd05+, dx160. Dokładnie w tej kolejności.
Na minus: Tak jak [mention=21694]Inszy[/mention]. Tanie, chińskie doki. Ale co poradzę, jestem od nich uzależniony ...
No proszę jedna sztuka Adi u dwóch osób z forum wyróżniona :)


pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Karmazynowy napisał:

 

U mnie problem był spowodowany przez egzemplarz demo. Posłuchałem i się zajarałem. Potem dorwałem używki i już tak nie grały. Grały oczywiście dobrze, ale charakterystyka nie ta. Wychodzi na to, że nowe egzemplarze grają inaczej niż demówki. Nie wiem tylko po co wysyłają ludziom demówki do sprawdzenia. Bez sensu. Jak dla mnie Final coś zmienił po czasie od premiery nie przyznając się do tego, ale to tylko moja teoria. A może to egzemplarz demo nie miał finalnego (o, ironio) strojenia więc dlatego grał inaczej? W każdym razie podobał mi się bardziej, ale temat słuchawek Finala mam zamknięty i z pokorą degraduje się do niższych klas.

Ajjj, czyli niesławny temat powtarzalności w audio, to niedobrze. No ale co zrobić, nie ma co na siłę się szczypać. Może wygrzewanie im szkodzi, albo te demówki były tak zajechane, że grały lepiej? :D

 

2 godziny temu, xtpppp napisał:

Początkowo myślałem ze mój tor słuchawkowy nie bardzo służy d8k, ale po ostatnim audioshow przekonałem się, ze to jednak ich specifika. 

Najlepiej graly z DCS Bartok( ale z niego wszystkie słuchawki graja na wyższym poziomie :) ) ogólnie i tak nic nie pokazały co mogło by powalić biorąc pod uwagę cenę tego zestawu.

Ech, ceny. Pewnie jak w każdym hobby, bywają powariowane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Undertaker napisał:

Ajjj, czyli niesławny temat powtarzalności w audio, to niedobrze. No ale co zrobić, nie ma co na siłę się szczypać. Może wygrzewanie im szkodzi, albo te demówki były tak zajechane, że grały lepiej? :D

 

Wg mnie u kolegów to typowy objaw audionerwozy (każdy ma do niej prawo), pierwsze wrażenia opadły albo nie zgrało się do końca z torem i out...taki los dotyczy wszystkich słuchawek😉 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie zdecydowanie na plus zestaw  na biurko SMSL M300 , SMSL SP200 do tego Fostex TH610 które bardzo dobrze sie prezentują w tym zestawie ;) teraz czekam na kabelki od Dragona wtedy to będzie jeszcze lepiej grało. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dj1978 napisał:

Wg mnie u kolegów to typowy objaw audionerwozy (każdy ma do niej prawo), pierwsze wrażenia opadły albo nie zgrało się do końca z torem i out...taki los dotyczy wszystkich słuchawek😉 

Ja podchodziłem bez stresu do nich, bo nigdy nie były moje. Śmiem twierdzić, że one, być może nie wszystkie egzemplarze, nie trzymają brzmienia. Innymi słowy - wygrzewają się na gorzej. Nie umiem tego inaczej wytłumaczyć, że ta sama sztuka po trzech miesiącach zamiast mnie ponownie zachwycić, zagrała jak coś nie do końca sprawnego. Dźwięk nierówny i okraszony zniekształceniami.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

21 minut temu, majkel napisał:

Ja podchodziłem bez stresu do nich, bo nigdy nie były moje. Śmiem twierdzić, że one, być może nie wszystkie egzemplarze, nie trzymają brzmienia. Innymi słowy - wygrzewają się na gorzej. Nie umiem tego inaczej wytłumaczyć, że ta sama sztuka po trzech miesiącach zamiast mnie ponownie zachwycić, zagrała jak coś nie do końca sprawnego. Dźwięk nierówny i okraszony zniekształceniami.

No chyba nie do końca chodzi o wygrzewanie. @Karmazynowy pisał, że właśnie te dłużej grające (demówki), podobały mu się bardziej. Moje już mają ponad rok i robią na mnie jeszcze większe wrażenie niż na początku gdy je kupiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, xtpppp napisał:

Stacjonarnie zakup roku:

1. Feliks Audio Echo + ATH ADX 5000 ( bardzo dobry wzmacniacz, w tym zestawieniu wyparł phasemation EPA 007 )

2. Hegel HD 30 (święta przestrzeń, głębia, klarowność i analogowa barwa dźwięku )

 

Najgorszy zakup:

1. FA D8000 (po czasie zachwyt mija i zaczynają męczyć dźwiękowo i fizycznie, w tej cenie to nieporozumienie )

2. Chord Qutest (techniczne, męczące brzmienie )

HD30 bardziej analogowy od Qutesta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze :

Diana Abyss za muzykalność , szczegółowość i całokształt przekazu .

Rme adi 2 pro - multum opcji , naturalne granie i wsparcie techniczne .

 

Złych zakupów brak , jedynie lekkie zaskoczenie zakupionym kablem Forza Hybrid , gra faktycznie lepiej niż orginal ,separacja ,szerszą scena ,ale dodaje lekkiego chłodu i liniowości do nagrań . Coś za coś :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, dj1978 napisał:

 

No chyba nie do końca chodzi o wygrzewanie. @Karmazynowy pisał, że właśnie te dłużej grające (demówki), podobały mu się bardziej. Moje już mają ponad rok i robią na mnie jeszcze większe wrażenie niż na początku gdy je kupiłem.

Czyli tu jak u Audeze - trzeba trafić egzemplarz? Raczej mało prawdopodobne jest, żeby się komuś spodobał taki kierunek zmian, jaki ja słyszałem. Do poziomu "męczące" to nie doszło, ale rozczarowującego w kontekście ceny to tak. Twoich to bym musiał posłuchać, żebym Ci powiedział, jak mi się aktualnie podobają. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, majkel napisał:

Czyli tu jak u Audeze - trzeba trafić egzemplarz? Raczej mało prawdopodobne jest, żeby się komuś spodobał taki kierunek zmian, jaki ja słyszałem. Do poziomu "męczące" to nie doszło, ale rozczarowującego w kontekście ceny to tak. Twoich to bym musiał posłuchać, żebym Ci powiedział, jak mi się aktualnie podobają. :) 

he, he...niewykluczone😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, dj1978 napisał:

Niezbadane sa wyroki audiogustów - męczyły Cię Finale grające z natury dużym wypełnieniem i dociążeniem a teraz chwalisz sobie ADX 5000, które z natury są szkieltowe i sypią iskrzącą górą, hmm...

To co piszesz to fakt, wymagają odpowiedniego zestrojenia toru.

14 godzin temu, vonBaron napisał:

HD30 bardziej analogowy od Qutesta?

Miałem qtesta kilka miesięcy, raczej analogowego brzmienia nie doświadczyłem, w innym wypadku nadal byłby w moim systemie. W cenie jakiej go kupiłem tj.3,6kzl za nowa sztukę z to bardzo dobra okazja ale za 5,9 kzl to już średnio...

Edytowane przez xtpppp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mnie to 2019 wywrócił mój świat - w kwestii audio - do góry nogami. Stało się tak głównie za sprawą zakupu Bursona CV2+ - takiej jakości brzmienia nie słyszałem nigdy wcześniej, także jak najbardziej najlepszy zakup, nie tylko AD 2019 ale ever.

Co więcej zostały zweryfikowane pewne moje przekonania dotykające drażliwych audio-tematów. A mianowicie tak, kable grają.

I to nie tylko te słuchawkowe (mowa o FAW noir HPC), ale też (bez śmiechów proszę!)... kable USB (tu: Fidata HFU2).

Zatem 2019... wspaniały to był rok. Nie zapomnę go nigdy ;)

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności